Hipnoterapia – czym jest i na czym polega?

22 kwietnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Hipnoza przez długi czas nie była uważana za wiarygodną medyczną technikę, a zajmowanie się nią nie było domeną wykwalifikowanych specjalistów. Na szczęście, wraz ze zwiększonym dostępem do wiedzy i rzetelnych informacji oraz znaczną liczbą osób zajmujących się hipnozą profesjonalnie, została ona odczarowana i obecnie uważana jest za narzędzie niezwykle pomocne w łagodzeniu bólu oraz jako terapia wspomagająca leczenie wielu schorzeń. Na czym polega hipnoterapia i kto powinien z niej skorzystać?

hipnoterapia

Hipnoterapia – na czym polega?

Hipnoterapia jest to rodzaj psychoterapii, w której stosowana jest hipnoza, czyli odmienny stan świadomości, polegający na znacznie zwiększonej możliwości wglądu we własne procesy myślowe i wspomnienia. Najczęściej osoba poddawana hipnozie zachowuje pełną trzeźwość umysłu, jednak pod wpływem określonych bodźców, łatwiej jej zgłębić swoją własną psychikę oraz uczucia występujące w przeszłości. Wprowadzenie konkretnej osoby w ten stan umysłu uważane jest za stosunkowo łatwe, znacznie ciężej jest natomiast tak pokierować całym procesem hipnozy aby okazała się ona użyteczna z punktu widzenia terapeutycznego – z tego względu leczenie przy pomocy hipnozy mogą przeprowadzać wyłącznie osoby, które ukończyły specjalistyczne kursy hipnoterapii. Należy przy tym zaznaczyć, że przeprowadzanie terapii z wykorzystaniem hipnozy jest bezpieczne i nie jest możliwe, aby osoba będąca w innym stanie świadomości wykonała czynności czy powiedziała rzeczy, które są niezgodne z jej przekonaniami, moralnością, kodeksem etycznym czy ogólnie przyjętymi zasadami funkcjonowania w społeczeństwie.

Kto może zostać hipnoterapeutą?

Hipnoterapeuci to zazwyczaj osoby, które posiadają podstawową wiedzę psychoterapeutyczną oraz umieją stosować techniki terapeutyczne we współpracy z pacjentami o różnych zaburzeniach osobowości. Aby móc wspomagać klasyczne procesy terapeutyczne hipnozą, konieczne jest jednak ukończenie kursu hipnoterapii, najlepiej w renomowanym ośrodku jak Akademia Hipnoterapii, który oferuje przygotowanie do zawodu hipnoterapeuty na różnych poziomach zaawansowania.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...