Hamak – nowy trend na wiosnę. Jaki model wybrać?

11 kwietnia 2017, dodał: Małgorzata Kopeć
Artykuł zewnętrzny

Hamaki znamy głównie z filmów lub z wakacji. Od niedawna również goszczą w naszych ogrodach i salonach. Jaki hamak wybrać, aby wylądować w raju, a nie na ziemi – po bolesnym upadku z niewygodnego siedziska?

 

Zakup hamaka to wydatek rzędu od 50 do nawet kilku tysięcy złotych. Wybór w sklepach jest naprawdę ogromny, a dla kogoś, kto kupuje hamak po raz pierwszy jest to nie lada wyzwanie. Aby znaleźć produkt, który spełni Twoje marzenia i nie zrujnuje kieszeni, przeczytaj ten mini przewodnik po hamakach. Doradzę Ci, jaki hamak wybrać, aby był ładny, wygodny, trwały i zaspokajał potrzeby całej rodziny.

 

Hamak sznurkowy z dużymi oczkami

Jest to najbardziej popularny model hamaka, rozciągniętego na dwóch drewnianych drążkach. Ten model jest najprostszy w produkcji, najskromniej zdobiony i dostępny zazwyczaj w wersji białej lub w jednym kolorze. Jest on bardzo wywrotny ze względu na chwiejność drążków oraz sztywne siedzisko ze sznurka. Taki hamak zazwyczaj nie cieszy się super powodzeniem wśród domowników ze względu na średni komfort użytkowania. Jeśli zaczniemy naszą przygodę z hamakami od takiego modelu, szybko rozejrzymy się za czymś lepszym.

Zalety: Niska cena, szeroka dostępność.

Wady:  Niewygoda, łatwe wypadnięcie z hamaka, przeciętny wygląd, jeden rozmiar.

 

Pleciony hamak meksykański lub kolumbijski

Jeśli wybierzesz oryginalny, pleciony hamak z Ameryki Południowej możesz mieć pewność, że poczujesz się we własnym domu jak na Karaibach. Jest to typ ręcznie plecionego hamaka, w którym mieszkańcy Ameryki Południowej do dziś śpią w domach lub podczas tradycyjnej sjesty. Cechuje się bardzo gęstym splotem luźno przekładanych przez siebie cienkich sznurków i wyjątkowo barwnymi wzorami. Polecam ten model dla każdego, jest bardzo wygodny i bezpieczny do spania (nie da się z niego wypaść). Koszt to ok. 300 – 600 zł.

Zalety: Różnorodność wzorów i kolorów, super wygodny, ma przewiewne siedzisko, jest długi i dobrze wyważony (ok. 4 m.).

Wady: Niedostępność w zwykłych sklepach ze względu na ręczną produkcję (tylko w sklepach internetowych np. tutaj: Hamaki Cabana).

Hamak materiałowy

Będzie to zazwyczaj hamak brazylijski lub chiński, a jego cena może wahać się od 50 do nawet 1000 złotych, w zależności od zastosowania frędzli, ozdób i rodzaju materiału. Hamaki materiałowe są dostępne w wielu rozmiarach i kolorach. Od wyboru dostępnych modeli może rozboleć nas głowa, ale każdy znajdzie coś dla siebie – w różnych rozmiarach, od najmniejszych do super wielkich hamaków.

Zalety: Różnorodność wzorów, ładny wygląd, wygoda jest ok.

Wady: Jest w nim gorąco w upalne dni, szybko się brudzi. Ma krótszy rozstaw (ok. 3 m).

Hamak – łóżko ogrodowe

Jest to wersja hamaka deluxe do wstawienia do ogrodu – jeśli mamy większy trawnik. Taki hamak musimy kupić w komplecie ze stelażem i baldachimem, co oznacza często wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Jednak jeśli zmieścimy takie cudo do ogrodu, stworzymy sobie elegancki kącik do relaksu. Prawdą jest jednak to, że z tradycyjnym hamakiem takie łóżko ogrodowe nie ma zbyt wiele wspólnego. Uwaga, żeby z niego nie wypaść w czasie drzemki!

Zalety: Elegancki wygląd, baldachim daje cień, duży rozmiar.

Wady:  Cena, duża ilość potrzebnego miejsca.

Mam nadzieję, że teraz łatwiej będzie Ci poruszać się po świecie hamaków. Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, na pewno letnie popołudnia w hamaku będą wyjątkowe.

Życzę Ci miłego bujania w obłokach!

 

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...