Gry edukacyjne dla dzieci – najlepsze prezenty! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Gry edukacyjne dla dzieci – najlepsze prezenty!

12 maja 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Gra rodzinna MOJE NA GÓRZE – JUNIOR

Co ma wielkie oczy? Strach? Wieloryb? Kot ze Shreka? Rozwiązań jest milion, wszystko zależy od twojej wiedzy, pomysłowości i … refleksu! Dlaczego? Odpowiadając, kładziesz swoją łapkę na stosie innych. Każda dobra odpowiedź, jakiej udzielisz, przesuwa Cię na górę stosu. Każda odpowiedź rywala – spycha Cię w dół. Kto będzie na górze w tym huraganie pomysłów? Sprawdź to na własnej… ŁAPCE!

Gra rodzinna z fantastycznymi rekwizytami w postaci plastikowych łapek. Pytania zawarte na kartach dopasowane do wieku młodszych uczestników zabawy.

Grę poleca Alexander

 

Gra: Mucha Nie Siada

Czy wszystkie biedronki mają kropki? Czy osy potrafią produkować papier? Czy pająkom odrastają nogi? Grając w tę lekką grę quizową, dowiesz się wielu ciekawych i zabawnych faktów, często obalających mity o robakach, owadach, ślimakach oraz innych mieszkańcach trawy.

W tej grze znajdziesz wszystko, co zawsze chciałeś wiedzieć o robakach, ale bałeś się spytać! Nie są to czcze przechwałki. „Mucha Nie Siada” to fantastyczna, pełna emocji zabawa dla całej rodziny, która zaskoczy także dorosłych. Do dyspozycji mamy poręczną planszę, kostkę, sześć pionków w postaci owadów na kartoniku oraz dwie talie kart jedną z Kartami Pytań drugą z Kartami Zadań.

Mechanika gry jest bardzo prosta, typowa dla quizów. Gracze kolejno rzucają kostką. Poruszają się pionkami po planszy zgodnie ze wskazaniami kostki. W zależności od tego jakie pole zajmą muszą opowiedzieć na pytanie lub wykonać zadanie wskazane na kartach. Niektóre pola zawierają utrudnienia cofające pionki lub ułatwienia posuwające je do przodu. Oczywiście wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do mety. Oczywiste, wręcz banalne, prawda? A teraz to co powoduje, że „Mucha Nie Siada” to zabawa kipiąca od emocji.

Przede wszystkim kostka! Na ściankach kostki dołączonej do zestawu widnieją numerki określające liczbę pól, jaka w danym ruchu może przebyć twój pionek (od 1 do 3). Ale jest jeszcze coś –  ścianka z ptaszkiem, która oznacza utratę kolejki. W takim przypadku zazwyczaj mamy w najlepszym wypadku smutek, gracza, któremu los zgotuje taki prezent. W najgorszym, kiedy gracz jest niecierpliwy, małą dramę, zakończoną niejednokrotnie opuszczeniem gry.

Jednak nie w tym przypadku! Autor gry tak fantastycznie wytłumaczył zaistniałą sytuację, że spotyka się ona z pełną akceptacją, a nawet entuzjazmem małych graczy. Przecież jesteśmy robaczkami, poruszamy się po łące.  Mieszkańcy trawy nie przepadają za ptakami. Jeśli na kostce wyrzuciłeś ptaka, chowasz się pod jakimś krzaczkiem i zamierasz. Twój pionek nie wykonuje ruchu, ale dzięki temu jesteś bezpieczny.

Kolejnym bardzo mocnym atutem gry są karty z pytaniami. Jak w typowym quizie mamy do wyboru trzy odpowiedzi, lub odpowiedź tak lub nie w przypadku pytań „prawda – fałsz”. To co jest fantastyczne w grze to poprawne odpowiedzi, które nie są tylko podaniem konkretnej literki, ale zabawną frazą poszerzającą wiedzę z pytania.

Teraz wisienka na torcie – karty zadań. Jeżeli jakiś zawodnik stanie na polu wymagającym wyciągnięcia tej katy, zaczyna się szalona zabawa dla wszystkich. Dokładnie tak, zazwyczaj w wyznawaniu biorą wszyscy gracze i wszyscy mogę zdobyć dodatkowe punkty. Zadania są zaś tak szalone, że zabawa przy planszówce zmienia się w ruch w całym domu. Może to być dziki taniec obfitości pszczół, konkurencja w najdłuższym staniu na jednej nodze, zawody w skokach w dal, wyścigi w poszukiwaniu czegoś czerwonego, żółtego i zielonego w całym domu, prezentacja ciosów w stylu modliszki, rywalizacja w wykonywaniu sztuczek językiem. Wszystko to zaś w odniesieniu do zwyczajów owadów.

Nie ma wątpliwości, że najkrótsza, najbardziej skuteczna i najprzyjemniejsza droga do zdobycia wiedzy prowadzi przez zabawę. „Mucha Nie Siada” to prawdziwa perełka, gdzie naprawdę zapominamy o tym, że mamy do czynienia z edukacją, pochłonięci dziką, pełną emocji zabawą. Przy tej grze na pewno wszyscy się uśmiejecie po pachy!

Zawartość opakowania: karty pytań i zadań (110 szt.); tekturowe pionki z obrazkami owadów (6 szt.), plansza do gry, specjalna kostka, instrukcja.

Grę poleca Alexander

 

Mały Konstruktor 5 w 1- Noah

Wyjątkowy model do samodzielnego montażu. W zestawie znajdują się 434 elementy w postaci kolorowych blaszek, śrubek, nasadek, elementów z tworzywa typu koła, siedzenia, kierownica. Z zestawu można zbudować nie tylko koparko ładowarkę, ale także 4 inne pojazdy takie jak: śmigłowiec, wyścigówka, ciężarówka, podnośnik. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania.

Zestaw poleca Alexander

 

Escape Room – Złodzieje dzieł sztuki

Tradycyjnie pojęcie „escape room” oznacza formę gry terenowej, w której gracze zostają zamknięci w pomieszczeniu i próbują się z niego wydostać, np. otworzyć drzwi za pomocą tajnego kodu. Aby zdobyć kod, drużyna musi rozwiązać ukryte w pokoju zagadki.

W naszej domowej, rodzinnej wersji nikt nikogo nie zamyka, ale reszta zasad zostaje taka sama. Dalej musicie rozwikłać szereg łamigłówek, żeby znaleźć rozwiązanie. Wrażenie jest zatem łudząco podobne, a przy tym gra jest zupełnie bezpieczna i bezstresowa. Stosując się do instrukcji na poszczególnych elementach, zamieniacie cały pokój w interaktywny świat gry. Zagadki oraz ich rozwiązania znajdują się wszędzie wokół was.

Każdy zestaw jest inny i zawiera wszystko, czego potrzeba, żeby stworzyć najprawdziwszy escape room we własnych czterech ścianach – wciągające zagadki, tajemnicze wskazówki i zaskakujące materiały pomocnicze. Tu nie ma planszy ani talii kart. Elementy gry rozwiesza się na ścianach, rozkłada na półkach, parapetach, na podłodze. Zdarza się, że niektóre rekwizyty pozostają ukryte, aż zawodnicy odnajdą je w pokoju, który przestał być zwykłym pokojem, a stał się integralną częścią gry.

Dzięki zawartości każdego zestawu można też stworzyć niepowtarzalny klimat właściwy dla danej przygody. Dzięki czytnikowi wskazówek gracz nie ryzykuje także, że utknie gdzieś i nie będzie mógł dalej wykonywać zadania. Jeżeli jakaś zagadka nastręcza większych trudności, można zawsze zajrzeć do podpowiedzi. Jedyne co traci się wówczas to dodatkowy czas, przez co w finale zdobywamy mniej punktów.

Kupując ten zestaw otrzymujecie zaproszenie na prywatny pokaz obrazów znajdujących się w kolekcji rodziny Harringtonów. Jeden z członków rodu – Charles, rozgoryczony faktem, że krewni nie dopuszczają go do zarządzania majątkiem, wynajął was, abyście… ukradli jeden z obrazów. W rodzinnej posiadłości znajdziecie serię wskazówek, które pomogą wam rozpoznać właściwe malowidło. Na szczęście nie jesteście zdani tylko na siebie – Charles ma wśród personelu swojego człowieka, który pomoże wam w ucieczce. Tylko musicie najpierw rozszyfrować, kto jest Waszym tajnym pomocnikiem.

Zawartość opakowania: obrazy (11 szt.), cyfry kodu do zamka (9 szt.), karty zagadek (7 szt.), identyfikatory personelu (4 szt.), klipsy na identyfikatory (4 szt.), plakaty (3 szt.), zamek szyfrowy (zawieszka na drzwi), sekretna koperta, program wystawy, księga wskazówek, czytnik wskazówek, taśma klejąca, instrukcja

Grę poleca Alexander

 

Zestaw kreatywny Origami 3D – Jednorożec

Jeszcze nigdy stworzenie czegoś tak pięknego nie było tak proste!

Origami 3D to seria zestawów kreatywnych do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru. Zastosowanie opatentowanego kształtu z wyraźnie wytłoczoną linią zgięcia, sprawiło, że w trzech prostych ruchach możemy wykonać podstawowy moduł, który posłuży do stworzenia arcydzieła. Wszystkie moduły składa się identycznie, a następnie łączy ze sobą bez użycia kleju tworząc figurkę.

W zestawie znajdziemy bardzo szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces tworzenia.

Dla tych którzy są wzrokowcami, stworzona została także instrukcja wideo, w której sama projektantka serii San San Oo prezentuje poszczególne etapy składania modelu.

Bez kleju! Bez wycinania! Instrukcja wideo! Spójrz na filmik instruktażowy i podejmij wyzwanie razem z nami.

Jednorożec w formie Origami 3D to nie tylko wspaniała zabawa, ale także wyjątkowy pomysł na upominek, czy też ozdobę mieszkania.

Zestaw poleca Alexander

 

PABLITO – COMPACT

Kompaktowa wersja nagradzanej gry imprezowej, porywającej zarówno dzieci jak i dorosłych. Niewielkie rozmiary, pełna grywalność wersji podstawowej, przyjazna cena.

Przedstaw to, co widzisz na karcie, za pomocą figur geometrycznych. Im mniej elementów użyjesz, zanim ktoś zgadnie, co układasz, tym więcej punktów dla ciebie. Odnajdź w sobie ducha Picassa i pokaż światu, że w głębi duszy wszyscy jesteśmy artystami. A zatem – czas rozpocząć wasz własny, wyjątkowy wernisaż.

Gra otrzymała wyróżnienie w konkursie ZABAWKA ROKU 2021 organizowanym przez portal Zabawkowicz.pl (kategoria: gry aktywizujące).

Zawartość opakowania: karty z obrazkami (110 szt.), drewniane kostki (punktory) (130 szt.), drewniane patyczki (6 cm) – 4 szt., drewniane patyczki (3 cm) – 4 szt., tekturowe figury geometryczne – 12 szt., sznureczek, plansza, instrukcja.

Grę poleca Pink Frog

Montessori zabawka edukacyjna: Kostka po kostce – Pisanie 6 kostek

Produkt został opracowany w oparciu o metodę Montessori.
Z zestawu sześciu kostek należy układać trzy-, cztero-, pięcio- lub sześcioliterowe wyrazy opisujące obrazki przedstawione na kartach.
Kostka po kostce. Pisanie” to seria prostych zabaw edukacyjnych, które stanowią doskonałą pomoc w nauce pisania i czytania. Zachęcają dzieci do rozpoznawania liter i budowania z nich wyrazów. Pomagają rozwijać słownictwo, ćwiczą koncentrację i szybkie myślenie.

Grę poleca Multigra

 

Gra Poszukiwanie Skarbu z Jeżykiem oraz Gra Sprężyny i Drabiny

Dwie proste gry planszowe, które zapewnią wspaniałą rozrywkę nawet najmłodszym graczom i zabiorą nas w świat przygód Jeżyka oraz jego nowych serialowych przyjaciół.

W pierwszej grze na terenie Wesołego Miasteczka ukryto skrzynię z tajemniczym pirackim skarbem. Wspólnie z Jeżykiem, Sprężynką, Marinellą oraz wesołymi braćmi, Stukiem i Pukiem, wybierz się w czarującą podróż po Wesołym Miasteczku, aby zdobyć nagrodę. Przejażdżka kolorowym pociągiem przybliży Cię do celu, a siedząc na szczycie Diabelskiego Młyna łatwiej dojrzysz poczynania innych bohaterów. Pamiętaj jednak, ze nurt rzeki potrafi się zmienić, a od karuzeli mocno kreci się w głowie… Ten gracz, który najsprawniej pokona wszystkie przeszkody i jako pierwszy dotrze do skarbu – wygrywa.

W drugiej grze bierzemy udział w wyścigu pełnym nagłych zwrotów akcji. Wypatrujcie na swojej drodze drabin – można z nich korzystać, by szybciej dotrzeć do mety. Uważajcie jednak na psotną Sprężynkę – robi chochliki strącając graczy na niższe pola. Ten, kto będzie miał najwięcej szczęścia – zostanie zwycięzcą.

Bohatera gier – Jeżyka – spotkacie na antenie kanału PULS 2 w pasmie Puls Kids z najlepszymi animacjami.

Gry poleca Multigra

 

Gra karciana GLUTY

Losuj karty z kupki na stole i zbieraj punkty, a przy okazji podkradaj najbardziej okazałe bloby przeciwnikom. Tylko kalkuluj dobrze, bo o jeden ruch za dużo i możesz stracić wszystko. Ultrałatwe zasady i dynamiczna, wciąż zmieniająca się rozgrywka podszyta nutą ryzyka. Słowem – znajdziesz tu wszystko, co najlepsze w szybkiej karciance na udaną imprezę. Każdy z graczy kolejno pobiera karty z zasłoniętej kupki. Przy czym pierwsze 3 pobrania są bezpieczne, bez znaczenia ile kart pobierzemy niczego nie ryzykujemy. Możemy pobrać więcej kart, ale jeżeli w kolejnym ruchu wylosujemy kartę o takiej samej wartości jaką już mamy, tracimy całą kolekcję jaką udało nam się uzbierać. Dlatego to my decydujemy w którym momencie mówimy pass i przekazujemy kolejkę rywalowi. Warto być rozważnym, żeby nie przeholować i nie stracić uzbieranych kart.

Zawartość opakowania: karty (110 szt.), instrukcja

Grę poleca Pink Frog

 

Gra karciana PIRANIE

Zagrywaj żwawo karty, aby nachapać jak najwięcej rybek. Duża ryba łyka mniejszą, a piranie biorą wszystko. Nooo, prawie… Wszyscy kąsają naraz i kto pierwszy pozbędzie się kart, wygra. Szalona karcianka na tempo i spostrzegawczość.

Zawartość opakowania: karty (53 szt.), instrukcja

Grę poleca Pink Frog

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz