URODA I ZDROWIE

Gorące premiery muzyczne jesieni 2015

1 października 2015, dodał: sylmos

W długie jesienne wieczory niejednego z nas dopada nostalgia za latem. Nieodmiennie skuteczny sposób na jesienny spleen to dobra książka, film czy wprawiająca w dobry nastrój muzyka. Zachęcamy do sprawienia sobie kulturalnej przyjemności, tym bardziej, że wrzesień obfituje w znakomite muzyczne premiery.

Zdzisława Sośnicka- Tańcz choćby płonął świat

Jedna z największych gwiazd polskiej estrady lat 70. i 80. po siedemnastu latach wraca z nową płytą! Krążek „Tańcz, choćby płonął świat” powstał z inspiracji prezentem od przyjaciela, Romualda Lipko z Budki Suflera, w postaci tytułowej piosenki. Spotkanie z tym pięknym utworem wywołało w Artystce silną potrzebę zaśpiewania go i rozpoczęcia pracy nad nowym repertuarem. Teksty do piosenek napisali Jacek Cygan,  Bogdan Olewicz, Paweł Mossakowski, Luiza Staniec i Artur Andrus. Za produkcję i aranżację odpowiedzialni są: Romuald Lipko, Piotr Kominek i Łukasz Pilcha, a masteringiem zajął się Jacek Gawłowski.

Pink Floyd - Rattle That Lock

Gratka dla fanów Pink Floyd! „Rattle That Lock” to czwarte studyjne dzieło  Gilmoura, pierwsze od czasu wydanego w 2006 roku krążka „On An Island”. Teksty na płytę współtworzyła wieloletnia partnerka artysty, także artystyczna – Polly Samson, a inspiracją albumu była druga księga XVII-wiecznego poematu „Raj Utracony” Johna Miltona. Wśród gości na płycie usłyszmy m.in. więzienny chór The Liberty Choir, wokalistki Mikę Paris i Louise. Orkiestracje na płytę przygotował Zbigniew Preisner, z którym artysta współpracował także przy swojej poprzedniej płycie.

Lana del Rey - Honeymoon

Jedna z najbardziej oczekiwanych płyt tego roku – 18 września miała miejsce premiera nowego krążka Lany del Rey, „Honeymoon”. To czwarta płyta wokalistki, która podbiła serca rzeszy fanów na całym świecie. Melancholijny i lekko mroczny klimat płyty artystka opisała tak: „Bliżej mu moim wczesnym dokonaniom niż ostatniej płycie »Ultraviolence«. Zanurzam się na nim w rejony klimatu noir i bardzo mi się to podoba”.

Kortez - Bumerang

25 września ukaże się pierwszy album nowej gwiazdy polskiej muzyki alternatywnej. Kortez, wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej, śpiewać zaczął kilka lat temu. Wkrótce jego talent został zauważony przez twórców „Must Be The Music” podczas castingu do programu. Debiutancki „Bumerang” to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku, zaśpiewany charakterystycznym, głębokim i lekko szorstkim głosem Artysty.

Płyta dostępna od 25.09  tylko w salonach Empik.

Zakopawer

W tym samym dniu, wyłącznie w salonach Empik, będzie miał również premierę nowy album Zakopower. „Drugie pół” to czwarty studyjny album zespołu i czwarty nagrany wspólnie z Mateuszem Pospieszalskim. Tym razem, oprócz podhalańskiej kultury, inspiracją dla muzyków była także bogata tradycja polskiej piosenki, słychać na niej echa festiwalowych przebojów z lat 60. i 70. Ta płyta to hołd dla tych, nie tak znowu odległych czasów, gdy artystom na scenie towarzyszyła orkiestra, kompozycje oparte były na pięknych melodiach a aranżacje miały rzadko spotykany dzisiaj rozmach.

Płyta dostępna od 23.09 tylko w salonach Empik.

Taco Hemingway - Trójkąt Warszawski

Druga płyta Taco Hemingwaya „Umowa o dzieło” to echo wielkomiejskich wątków stanowiących tło dla akcji „Trójkąta warszawskiego”. Płytę promuje teledysk „6 zer”, a także znany z radiowej Trójki singiel „Następna stacja”, będący zapisem przejażdżki stołecznym metrem. W sferze muzycznej klimatyczne podkłady Rumaka tworzą dopełniający się tandem z głosem i stylem Taco.

Płyta od 25 września dostępna w salonach Empik i na empik.com

 

 

Zobacz również:

 

  1. Soundedit ’15 – antologia, analogia i romantycy
  2. Organek gościnnie na płycie „Placówka ’44”!
  3. Deep Purple zapowiada dwa koncertowe albumy!
  4. SLAYER prezentuje nowy promo klip!

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Zastanawiam się... Kiedy i jak się skończy? Czy świat się zmieni czy wszystko...
remont przedpokoju
Ja wreszcie zdjęłam boazerię, która tam była od 30 lat, więc wreszcie normalnie wygląda...
Rossmann
Ostatnio widzę tam fajne promocje na kolorówkę, kupiłam 2 pomadki w cenie jednej:)
Bank pocztowy - kredyt
Zaletą jest to że weźmie się go na poczcie, nie trzeba chodzić do banku.