URODA I ZDROWIE

Gadżety i akcesoria kuchenne na wesoło!

26 maja 2014, dodał: Redakcja

Kuchnia kojarzy ci się z miejscem pełnym monotonii, w którym wykonujesz bez entuzjazmu co dnia te same czynności? Podpowiadamy, jak w prosty sposób to zmienić.

Przygotowywanie kanapek, mycie naczyń, wycieranie, gotowanie.. Każdy dzień w kuchni jest do siebie bardzo podobny. Nie znaczy to jednak, że chwile spędzone w tym miejscu muszą nam się kojarzyć tylko z rutynowymi obowiązkami. Wystarczy wprowadzić do swej kuchni kilka drobiazgów, które wywołują uśmiech na twarzy i potrafią wzbudzić w nas ducha kreatywności. Mowa o gadżetach i akcesoriach kuchennych, które oprócz funkcjonalności, spełniają jeszcze jedną ważną funkcję: swoim nietypowym, optymistycznym designem urozmaicają kuchnię i przemieniają ją w miejsce, z którego można czerpać energię i pomysły na tworzenie ciekawych kreacji kuchennych. Takie gadżety można znaleźć w m.in. sklepie internetowym “Radosna Kuchnia” 

Oto kilka przykładów na to, jak odmienić swoją kuchnię w miejsce pełne optymizmu:

Choć nie każdy lubi zmywać, niewątpliwie jest to czynność, której w kuchni nie da się uniknąć. Zmywanie może być bardzo zabawne, jeśli użyjemy do tego celu gąbki w kształcie wesołej postaci, np. Pani Simpson – jej niebieski kok świetnie nadaje się do mycia szklanek; lub postaci uroczej laleczki czy punkowca, z “fryzurą” przystosowaną do szorowania brudnego zlewu czy przypalonych patelni.

1

Lubisz jeść babeczki, ale nie masz pomysłu jak je udekorować? Użyj do ich upieczenia śmiesznych foremek w kształcie spodni jeansowych, a dekoracje okażą się zbędne. Wystarczy upiec babeczki z najprostszego przepisu, by prezentowały się niezwykle atrakcyjnie. Szpatułka w kształcie palca ułatwia precyzyjne nałożenie surowego ciasta do foremek. Nic się nie rozleje ani nie ubrudzi! Jeśli lubisz babeczki z kremem, szpatułka pomoże w rozsmarowaniu kremu na cieście. Na końcu możesz bez skrupułów oblizać “palec” z kremu ;)

2

Przygotowanie kanapek, przystawek lub innych drobnych przekąsek może być przebojowe! Wystarczy utrzeć ser na tarce w kształcie elektrycznej gitary, podśpiewując przy tym ulubiony przebój, albo pokroić jajko na plasterki za jednym pociągnięciem “struny”,  umieszczając ugotowane jajko w krajaczu do jajek w kształcie gitary.

3

Kuchnia i jadalnia to miejsca, w których codziennie spędzamy sporo czasu. Warto zadbać, by ten czas mijał nam w atmosferze radości i był momentem, kiedy możemy użyć naszej wyobraźni i rozwijać swoje kreatywne pomysły na talerzu.

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Pomoc psychologiczna
NFZ na stronie ma listę specjalistów w danym mieście, a można też iść prywatnie,...
zabawa - 5 zmysłów :)
wzrok - symetryczne dotyk - delikatne smak... obłędny węch - upojny :) słuch - szepty...burza
Jak go przekonać?
Facet powinien sam rozumieć, że ma o siebie dbać... To nie...
Potrawy na walentynki...
Można upiec np. babeczki w kształcie serca, z jakimś ciekawym nadzieniem:)