Fotele wiszące – czyli o tym, jak bujać w obłokach na siedząco | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Fotele wiszące – czyli o tym, jak bujać w obłokach na siedząco

30 maja 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nie da się ukryć, że wiszący fotel to prawdopodobnie najfajniejszy mebel, na jaki możesz sobie pozwolić. Nie jest to konwencjonalne krzesło, które służy do siedzenia, nie jest to też hamak, z którego łatwo wypaść. Mebel ten łączy wszystko co najlepsze w krześle i hamaku, a jego estetyczny wygląd potrafi ozdobić każde pomieszczenie, każdą przestrzeń wokół domu. To taka wysublimowana wersja prywatnego kącika zen, gdzie można na długie godziny zaszyć się z ulubioną książką lub oddać oczyszczającej medytacji. Zresztą czy można sobie wyobrazić coś bardziej kojącego niż kołyszący ruch, który sprawia, że czujesz się, jakbyś bez końca unosił się na chmurze? W poniższym artykule przedstawiamy fotele wiszące, omawiamy ich konstrukcję, dostępne style i designy, a także wskazujemy na praktyczne wykorzystanie tego rodzaju mebelków w aranżacji wnętrz.

1. Wiszące fotele – konstrukcja i funkcjonalność
2. Co brać pod uwagę wybierając wiszący fotel?
3. Pomysły na aranżację
4.  Fotele wiszące – prawdziwy krzyk mody!

Wiszące fotele – konstrukcja i funkcjonalność

Jak sama już nazwa wskazuje, fotel wiszący to rodzaj fotela bez nóg, który zamiast tego jest mocowany do sufitu lub wspornika. Fotel taki jest często wykonany w formacie wolno wiszącym, co oznacza, że może się dowolnie kołysać na różne strony, oczywiście w sposób kontrolowany wagą i miejscem instalacji. Dostępne na rynku modele foteli wiszących, przeznaczone do wnętrz, są zazwyczaj zawieszane na łańcuchu lub linie przymocowanej do haka. Hak ten z kolei musi być stabilnie przymocowany do słupka lub belki w suficie pomieszczenia. Istotny w tym wypadku jest udźwig ciężaru, zatem główna uwaga konstruktorów skupia się na aspekcie wytrzymałości całego projektu.

Sam fotel jest często wykonany ze specjalnego materiału syntetycznego, który jest trwały i wodoodporny. Dba się również o to, aby modele kempingowe były znacznie lżejsze od tych przeznaczonych do wnętrz czy na tarasy ogrodowe, aby je łatwiej spakować i przewieźć. Warto szukać sprawdzonych i doświadczonych sprzedawców oferujących takie nowoczesne huśtawki. Dzięki temu możemy liczyć na pomoc przy samej instalacji i serwisie.

Co brać pod uwagę wybierając wiszący fotel?

Przede wszystkim warto zainwestować w fotel wiszący, który będzie nam służył jak najdłużej. Poza kwestią jakości wykonania, trzeba brać pod uwagę miejsce, w którym taki fotel będzie wisiał. Mocuje się go zazwyczaj na stałe i lepiej sprawę przemyśleć zawczasu. Zawsze oczywiście możemy postawić na model wyposażony w stojak z ramieniem, taki fotel zyskuje na mobilności i można go dowolnie przestawiać.

Nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego wykonano taki fotelik. Podstawowy szkielet dostępnych na rynku modeli tworzy się z drewna, plastiku, metalu, rattanu i wikliny. Wybór materiału będzie miał z pewnością wpływ na samą estetykę krzesła, ale także na jego wytrzymałość – chociaż większość materiałów jest wystarczająco trwała, aby utrzymać ciężar dorosłej osoby siedzącej na fotelu. Powinniśmy celować w materiały, które poddawane są recyklingowi, a to przez dbałość o nasze środowisko.

Last but not least, sam wygląd fotela, czyli jego design i kolor. W przypadku pomieszczeń mieszkalnych w stylu bardziej modernistycznym lepiej sprawdza się modele proste, w stonowanych barwach (biel, beż), wykonane z metalu. Odwrotnie, kupując fotel wiszący do pokoju urządzonego w stylu rustykalnym czy skandynawskim, strzałem w dziesiątkę mogą być modele drewniane, wiklinowe czy bambusowe. Warto oczywiście przetestować wygodę fotela przed samym zakupem…

 Pomysły na aranżację

Z pewnością jest to mebel, który może zamieszkać w niemal każdym pomieszczeniu – od salonu po sypialnię, domowe biuro czy taras. Są jednak wyjątkowe zakątki, które sprawdziłyby się lepiej niż inne. Bujanie w obłokach wymaga przecież świętego spokoju, prawda? Wybierając miejsce, w którym powiesimy fotel, stawiajmy na takie, gdzie czujemy się naprawdę zrelaksowani.

Należy przy tym unikać kotwiczenia wiszącego mebla w miejscu, które zakłócałoby komfort ruchu. Nadal chcemy mieć dużą ilość wolnego miejsca dla przechodzących domowników. Rewelacyjnym pomysłem na pewno będzie umiejscowienie fotela wiszącego na tarasie domu lub w ogrodzie. Czytanie książki w pięknych okolicznościach przyrody mówi samo za siebie.

Warto podkreślić miejsce, w którym wisi nasz fotel. Dobrym sposobem będzie umieszczenie małego dywaniku bezpośrednio pod meblem.

Fotele wiszące – prawdziwy krzyk mody!

Krzyk… ale na spokojnie. Oddając się relaksowi w takim mebelku, możemy liczyć na naładowanie baterii na resztę dnia lub regenerujący odpoczynek po pracy. Przykładowo, wtulając się w miękkie poduszki na krzesełku brazylijskim w kształcie muszelki, odpoczywa nie tylko nasza dusza, ale i plecy. To niezwykle modny element wyposażenia wnętrz, tarasów czy balkonów. Łączy w sobie estetyczny wygląd z komfortem użytkowania.

Podsumowując, kupując fotel wiszący zyskujemy mebel, który:

  • jest łatwy w instalacji
  • dopełnia aranżację mieszkania lub tarasu
  • zapewnia relaks i odpoczynek
  • pozwala na bujanie w obłokach na siedząco

Dla wiernych czytelników portalu przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy za zakupy w sklepie Edinos.pl o wartości 50 zł: edinos50 – Po wpisaniu kodu na stronie: https://www.edinos.pl/rabat kwota zakupów zostanie automatycznie pomniejszona o 50 zł . Bon jest ważny dla pierwszych 20 osób.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz