Fotele masujące – hit czy kit?

20 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Coraz więcej osób decyduje się na zakup fotela masującego. To mebel znajdujący miejsce w coraz większej liczbie mieszkań, domów, a nawet biur. Czy rzeczywiście warto w niego inwestować? Jakie zalety mają fotele masujące? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jakie są zalety foteli masujących?

Fotele masujące mają wiele atrakcyjnych właściwości. Przede wszystkim rozluźniają mięśnie, dotleniają je, łagodzą towarzyszące im napięcie oraz redukują wszelkie dolegliwości bólowe. Pozwalają nadto na idealne odprężenie i odstresowanie. Warto zafundować sobie taki zabieg, szczególnie po długim dniu pracy. Powinny w nie zainwestować szczególnie osoby spędzające wiele godzin w pozycji siedzącej. Fotele masujące są idealne dla osób wykonujących pracę biurową, dla zawodowych kierowców, a także nałogowych graczy. Nie oznacza to jednak, że sportowcy nie odczują dobroczynnych właściwości takich foteli. Dla nich będą one bowiem idealnym wsparciem w leczeniu kontuzji i rehabilitacji po wszelkich, doznanych urazach. Czasem zalecane są także osobom borykającym się z problemem zwyrodnienia kości i stawów.

Jak wybrać odpowiedni fotel masujący?

Rozbudowane fotele masujące posiadają nawet osiem punktów masażu wibracyjnego. Często połączone są one z funkcją grzania na plecach. Nie chodzi w nich jednak tylko o masaż, ale również o ogólny komfort. Właśnie dlatego fotele te są bardzo wygodne. Posiadają miękkie oparcie oraz dodatkowy, wysuwany podnóżek. Przynajmniej w wersji tradycyjnej – fotelowej. Funkcje masujące czasem wbudowywane są bowiem także w klasyczne fotele biurowe lub formę krzeseł. Wygodne fotele masujące najczęściej mają też kilka trybów regulacji. Chodzi o możliwość zwiększenia lub zmniejszenia kąta oparcia. Kupując solidne fotele masujące należy nadto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Stelaże z metalu, drewna albo tworzywa sztucznego powinny zapewniać solidne oparcie. Jednocześnie obicie fotela musi być miękkie i wygodne. Dodatkowo warto też sprawdzić, czy powierzchnia fotela nadaje się do łatwego czyszczenia.

Gdzie kupić i ile kosztuje fotel masujący?

Jeszcze kilka lat temu fotele masujące były niedostępne dla „przeciętnych śmiertelników”. Ich cena bowiem przekraczała możliwości finansowe większości osób. Na szczęście dzisiaj produkt ten jest powszechnie dostępny. Wiąże się najczęściej z wydatkiem od kilkuset do trzech tysięcy złotych. Warto przy tym stawiać na fotele masujące od znanych i cenionych na rynku producentów, a także sprzedawane przez zaufane sklepy z tego typu sprzętem. Powinny one zostać objęte gwarancją.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...