Fotel biurowy do pracy i nauki? Podpowiadamy, jak wybrać idealny | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Fotel biurowy do pracy i nauki? Podpowiadamy, jak wybrać idealny

24 października 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dobry fotel biurowy to podstawa, w szczególności, jeżeli planujemy spędzać na nim kilka godzin dziennie. Powinien stanowić podparcie dla naszego kręgosłupa i zapewniać nam komfortowe siedzenie. Oto kilka porad jak wybrać idealny fotel biurowy.

fotel

Ergonomiczny fotel biurowy – co to oznacza?

Na rynku możemy spotkać wiele różnych rodzajów foteli biurowych, część z nich określana jest jako ergonomiczna. Nie jedna osoba czytają taki opis zastanawia się, o co chodzi z ta ergonomią? Otóż ergonomia jest parametrem bardzo złożonym, a analiza fotela pod tym kątem wymaga dość specjalistycznej wiedzy. Warto zacząć od samego miejsca i stylu pracy – w taki sposób można zdefiniować jakie elementy są kluczowe dla ergonomii, a jakie nie.

Do podstawowych cech fotela może zaliczyć kolejno:

jego wysokość– bardzo ważna jest zarówno wysokość siedziska jak i oparcia. Najlepiej, jeśli te obydwa elementy posiadają możliwość regulacji. Pamiętajmy, że aby siedzieć prawidłowo na fotelu nasze kolana powinny być ugięte pod katem 90 stopni (podobnie jak stopy). Oparcie powinno sięgać powyżej linii naszych ramion (najlepiej, jeśli dodatków posiada zagłówek), lub jest na tyle wysokie, że możemy oprzeć na nim w razie potrzeby również głowę.

posiada podłokietniki – nie ma dobrego fotela biurowego bez podłokietników. Ten niedoceniany element jest bardzo ważny, szczególnie w trakcie pracy z komputerem. Odciąża nadgarstki, stanowi poparcie dla naszych ramion i przedramion. Niestety w większości foteli są one dość wąskie i nie posiadają możliwości regulacji ich wysokości i rozstawu.

wyprofilowane oparcie – ergonomiczny fotel biurowy powinien wyposażony być w oparcie, które jest wyprofilowane do kształtu kręgosłupa. W taki sposób popiera ono odcinek lędźwiowo krzyżowy oraz zapobiega garbieniu. Drugim ważnym elementem oparcia jest możliwość jego odchylenia. Odchodzi się od reguł, zgodnie z którymi oparcie powinno być ustawione na sztywno pod kątem 90 stopni. Dziś ważne jest, aby fotel można było dostosować do indywidulanych preferencji użytkownika.

oddychający materiał – w szczególności przy fotelach, na których siedzimy wiele godzin bardzo ważna jest wentylacja. Jeżeli materiał z jakiego wykonane jest obicie jest sztuczny i nie przepuszcza powietrza, bardzo dobrze jest, gdy posiada on niewielkie otwory wentylacyjne. Pomaga to zachować komfort siedzenia nawet w upalne dni.

komfortowe siedzisko – to element, na który często w ogólnie nie zwracamy uwagi wybierając fotel. Pozornie wydaje się, że samo z czasem się wyprofiluje. Może tak być, ale najlepiej wyprać takie, które jest już dostosowane, posiada odpowiednia głębokość i nie zaburza ergonomii.

Fotel biurowy – jaka podstawa?

Opcji jest kilka, jednak najbardziej popularne są fotele wyposażone w obrotowe kółka. W połączeniu z pięcioramienną podstawą są bardzo łatwe w użytkowaniu. Bardzo dobrze jest zadbać również o jakość materiału z jakiego wykonane są kółka, niestety te z słabszej gumy mogą zostawiać ślady na podłodze (zarówno czarne mazy jak i rysy). Raczej nie poleca się krzeseł bez możliwości obrotu i bez kółek. Niestety dobre fotele potrafią dość sporo ważyć i każdorazowe podnoszenie mebla mogłoby być na prawdę uciążliwe.

Zamów wyjątkowy fotel biurowy w Krakowie – odwiedź NoNameOffice!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz