151

Odp: Ulubione książki i filmy

Podczas choroby przeczytałam fascynującą książkę. Śmiem twierdzić, że to jedna z najlepszych powieści na świecie. Z tych co przeczytałam na pewno jedna z najlepszych -"Cień wiatru" autorstwa Carlosa Ruiza Zafona.
[img]//www.tenpieknyswiat.pl/fotki/albums/20060507_Gliwice_i_okolice/cien-wiatru-carlos-ruiz-zafon.jpg[/img]
Opowieść o życiu Daniele Sempere, który jako dziesięciolatek zetknął się z twórczością niejakiego Juliana Caraxa. Oczarowany literaturą podąża tropem pisarza, by odkryć jego tragiczne losy i sam zetknąć się z tragedią nieszczęśliwej miłości, zemsty po latach itd. Książka zaskakuje. Nie jest romansidłem i otrzymała wiele nagród. Warto ją przeczytać. Pokusiłabym się o stwierdzenie, że dla osób o silniejszych nerwach. Czytając tą książkę bałam się, śmiałam i płakałam autentycznie. Warto po nią sięgnąć. Podobno inne tego autora są równie godne polecenia - ja czekam na poniedziałek, żeby wziąć do ręki kolejną.

152

Odp: Ulubione książki i filmy

Ostatnio czytam 'Tylko przeżyć" - historie polskich żołnierzy wyjeżdżających na misje. Cała prawda o życiu ich rodzin,. o nich samych, ich kłopotach po powrocie, lęku i zarazem potrzebie, by pojechać tam ponownie...

153

Odp: Ulubione książki i filmy

Lubię biografie, ostatnio czytała książkę tego piłkarza Tomasza Hajty - mocna, szczera, po męsku napisana. Polecam:)