26

Odp: podróże, małe i duże

Ja raz w roku z mężem pozwalam sobie na wyjazd gdzieś na południe - obydwoje kochamy słońce, plaże, wodę i nicnierobienie. Relaksujemy się tam jak mało gdzie - zero telefonów, zero problemów, jedzonko podane wink Ale w ciągu wakacji zdarza nam się wyjechać też na Mazury, gdzie rodzice mają działkę - wtedy jesteśmy w kompletnej głuszy, w warunkach powiedziałabym mało cywilizowanych. zabieram wtedy stertę książek i tak całymi dniami w końcu czytam ile mogę, nic mnie nie rozprasza, nie mam innych zajęć. Po tygodniu jestem już tak wynudzona, że mogę wracać do pracy. Tak więc - chyba każde miejsce ma jakieś swoje przeznaczenie i swój urok.

27

Odp: podróże, małe i duże

a my na Sylwestra chcemy wyjechać gdzieś gdzie jest ciepło ...
właśnie szukamy jakiś ciekawych i niedrogich miejsc smile

28

Odp: podróże, małe i duże

My przeważnie wyjeżdżamy do moich rodziców....albo nad morze...za górami nie przepadam...Marzy mi się Egipt...Piramidy...upał...

29

Odp: podróże, małe i duże

W Pacanowie otwarto Europejskie Centrum Bajki
Gospodarze zapraszają codziennie od wtorku do niedzieli w godz. 10-18. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja - można jej dokonać przez e-mail ([email protected]) lub telefonicznie (041 376 50 79).

Chcemy pojechać tam w jakiś wiosenny weekend smile

30

Odp: podróże, małe i duże

Londyn nam przepadł... czasu brak - termin, w którym mieliśmy jechać został zarezerwowany przez profesora!! Mam dyżur obowiązkowy ;(
ale za to chcemy do Pacanowa i Ogrodzieńca na weekend :-)

31

Odp: podróże, małe i duże

W następne wakacje chciałabym pojechać gdzieś daleko. Chorwacja i Hiszpania to moje typy;). Szczególnie wyspy, które do nich należą, jak hiszpańska Fuerteventura. Wiem, że Ok-tours jest biurem podróży, który organizuje kolonie w te miejsca. Kumpela kiedyś mi wspomniała o tym biurze. Będę go miała na uwadze podejmując ostateczną decyzję.

32

Odp: podróże, małe i duże

Jeśli do tej pory nie zbankrutuje wink

33

Odp: podróże, małe i duże

He he, Ty to zawsze cos wyszukasz.

34

Odp: podróże, małe i duże

My w tym roku byliśmy na Teneryfie,było cudownie smile Wiele atrakcji i niezapomniane wrażenia.

35

Odp: podróże, małe i duże

Fajnie smile
Ja w tym roku nigdzie nie podróżowałam. Okazej były trzy, ale nie zdecydowaam sie na żadną.

36

Odp: podróże, małe i duże

Razem z mężem lubimy przede wszystkim aktywny wypoczynek więc staramy się planować wakacje tak aby jak najwięcej zwiedzić.
Ostatnio postanowiliśmy wyruszyć na wschód i wybraliśmy na miejsce naszej krótkiej weekendowej wyprawy Lwów wink Bardzo ładne i warte to odwiedzenia miasto, mimo, że nieco zaniedbane. Generalnie polecam raczej pociąg niż samochód ze względu na długie kolejki na granicach.
Ceny są niskie, w mieście wciąż jest dużo polaków więc łatwo można sobie u nich wynająć kwaterę. Przy okazji będą służyć radą i polecą parę fajnych miejsc wink

37

Odp: podróże, małe i duże

[quote=justyna]jak spędzacie urlop? gdzie wyjeżdżacie? lubicie byczyć się na plaży czy włóczyć po górskich szlakach?
macie jakieś "swoje miejsce na ziemi"?[/quote]

Moje miejsce na ziemi? smile hmmm w sumie to góry i mój beskid niski, ale chętnie zobaczyłabym coś więcej wink wybrałabym się do warszawy, wbrew opinii, że to miasto jest brudne wink nie chciałabym tam mieszkać ( z Krakowa uciekałam zaraz po studiach ;P )  i nawet już się rozpatrywałam po hotelach i jest jeden dość fajny - Atos smile ma całkiem przyzwoite ceny i podobno serwują tam dobre śniadania smile

38

Odp: podróże, małe i duże

My wszędzie bierzemy rowery więc decydując się na samochód od razu szukaliśmy też odpowiedniego bagażnika.
Duży wybór takiego sprzętu jest tutaj: [url=http://www.jx.pl]www.jx.pl[/url]
Jak ktoś potrzebuje to śmiało możecie szukać i pytać obsługi, na pewno pomoże.

39

Odp: podróże, małe i duże

W Polsce moim miejscem na ziemi jest na pewno Zakopane, sentyment mam jeszcze do Wisły. Z innych państw zakochałam się od pierwszego wyjazdu w Słowenii.

40

Odp: podróże, małe i duże

Uwielbiam góry. W tamtym roku byliśmy w Lądku Zdrój. Pierwszy raz zgubiliśmy szlak, najedliśmy się trochę strachu ale nie zniechęciło to nas do ponownych wyjazdów. W tym roku nasz wybór padł na Beskidy. Jeszcze szukamy kwatery możecie coś polecić?

41

Odp: podróże, małe i duże

Na podróż jeżeli się jedzie zorganizować grupą najlepiej jest wynająć busik. Na pewno wyjdzie to dużo taniej niż jakby każdy jechał swoim samochodem.
Zerknij sobie tutaj [url=http://www.vico-transport.pl]www.vico-transport.pl[/url] oni prowadzą taki wynajem busów więc możesz sobie sprawdzić ceny.

42

Odp: podróże, małe i duże

Ja w tym roku wyjeżdżam za granicę do Danii. To będzie jak jedna wielka podróż.

43

Odp: podróże, małe i duże

Ja w tym roku wybieram sie w Polskę. Tyle się obecnie złego dzieje na świecie,.ze doszliśmy z męzem,że nie ma sensu ryzyrkować szczególnie z dzieciakami tak wiec pod koniec tego miesiąca jedziemy do Sopotu. A we wrzesniu może wyskoczymy jeszcze na kilka dni do jakiegoś fajnego uzdrowiska.

Zerknijcie sobie tutaj:
[url]http://szerokiej-drogi.pl/[/url] - nie wiem czy znacie strone ale znajduje się tutaj wiele wskazówek na temat tego gdzie pojechać na wakacje. Mozecie sobie poczytać i może coś akurat okaże się dla Was inspirujące. Na miejscu często warto jest wynająć sobie samochód. Avis ma niedrogie wypożyczalnie w całej Polsce. Dzięki temu zobaczycie więcej.

44

Odp: podróże, małe i duże

Mnie ostatnio naszło na zwiedzanie różnych zakątków naszej pięknej ojczyzny. Tydzień temu zawitałam do Zielonej Góry, gdzie wynajęłam sobie mały pokoik w naprawdę fajnej cenie (zostawiam [url=http://www.villaminerva.pl]link[/url] gdyby ktoś tez szukał niedrogiego noclegu wink )
Bardzo fajne miasto i kupa rzeczy do zwiedzania wink Moge polecić big_smile Za tydzień, nad morze, poopalać się troszkę big_smile

45

Odp: podróże, małe i duże

Powiem Wam,że nawet te dalekie podróze nie muszą byc takie drogie.Naprawdę ale wszystko zależy od ogranizacji. Mozna sobie zorganizować wypad do jakiegoś egzotycznego kraju w bardzo niskiej cenie. Wszystko jest zależne od Waszej inwencji. Największy koszt to w zasadzie bilet a w wielu egzotycznych krajach juz na miejscu jest bardzo tanio. Jak na przyklad w Tajlandii czy w CHinach.

Obecnie bardzo dobrą promocję na loty oferuje KLM:
[url]http://klmspecials.pl/[/url] - tutaj możecie się z nią zapoznac. Można dostać zwrot funuszy za kupiony bilet. KUpujecie ich bilet, piszecie jakie macie plany na podróz i możecie dostać zwrot kasy.
Swoją drogą to linia ma obecnie jedne z najtańszych kierunków.

46

Odp: podróże, małe i duże

Z chęcią poczytam więcej na ten temat. Marzy mi się wycieczka na Wschód.

47

Odp: podróże, małe i duże

To ja w kontekście podróży małych, bo krajowych, ale w nietypowej formie. Co powiecie na przemierzenie Mazur drogą wodną? Jachtem. Jak nie swoim, to wyczarterowanym. Przemieszczać się z portu do portu. Dla mnie brzmi ciekawie, tak trochę "filmowo", niezależnie. Południowy szlak mam już obmyślony  teraz przyjdzie pora na resztę.

48

Odp: podróże, małe i duże

Chcę jeszcze w tym roku wybrać się w 2 tygodniową podróż do Indii, bo od kilku lat o tym marze. W końcu udało mi się zorganizować urlop w czasie, w którym ma go także mój mąż i możemy jechać razem. Chce nam wykupić ubezpieczenie podróżne Możecie mi także doradzić w sprawie szczepionek, a mianowicie napisac na co warto się zaszczepic?

49

Odp: podróże, małe i duże

Lubie podróże te małe i te duże.
Kilka dni temu wróciłam z małego wypadu do stolicy.
Podróż w jedną i drugą stronę odbyłam wygodnym busem
[url]https://www.modlinbus.pl/strony/page/lodz_warszawa_pkin[/url]
Zrobiłam trochę zakupów ciuchowych i co najważniejsze odwiedziłam moją
przyjaciółkę.

50

Odp: podróże, małe i duże

W najbliższy weekend wybieram się do Płocka, trochę pozwiedzać:)