1

Temat: Ciążowe zachcianki ?

Witam!
Dziewczyny miałyście w ciąży jakieś szczególne zachcianki? Jestem w 5 miesiącu ciąży i prześladuje mnie wizja zjedzenia;) ...ogórków. Dziwne, bo w pierwszej ciąży pierwsze miejsce zajmowały słodycze. Tak się właśnie zastanawiałam, co oznaczają moje zachcianki. Znalazłam ciekawy artykuł , w którym eksperci twierdzą, że najprostszym wytłumaczeniem fenomenu zachcianek jest założenie, że organizm ciężarnej kobiety upomina się o te składniki odżywcze, których mu brakuje. Idąc tym tropem, można połączyć następujące zachcianki z niedoborami różnych witamin i minerałów" \ Drogie Panie zasada jest prosta - zwróć uwagę, na jakie produkty masz szczególną ochotę, zaspokajaj zachcianki na zdrowe posiłki, ale ograniczaj spożycie tych mniej zdrowych lub wręcz szkodliwych! Pozdrawiam

2

Odp: Ciążowe zachcianki ?

Jak chcesz słodkie to będzie dziewczynka, jak kwaśne lub mięsko - to chłopak. U Ciebie się to sprawdziło?

3

Odp: Ciążowe zachcianki ?

moja Mama ze mną jadła knedle smile
a ja będąc dzieckiem zlizywałam tynk ze ściany (brakowało mi wapnia) oraz ............... wyjadałam kurz spod szafy - io teraz zagadka CZEGO MI BRAKOWAŁO?? big_smile big_smile big_smile

4

Odp: Ciążowe zachcianki ?

iI jeszcze żyjesz?!? No tak, wtedy jeszcze nie wynaleziono sepsy wink

5

Odp: Ciążowe zachcianki ?

Ja jakoś nie miałam zachcianek.... tylko odrzuciło mnie od kawy, nie mogłam znieśc nawet jej zapachu bo od razu mnie mdliło...

6

Odp: Ciążowe zachcianki ?

Bo do zachcianek to trzeba być nieco rozpieszczonym... wink

7

Odp: Ciążowe zachcianki ?

Moja koleżanka niedawno dowiedziała się, że jest w ciąży. Druga pyta ją czy ma zachcianki, a ta jej odpowiada, że owszem, wcisnęła sobie właśnie do buzi całą cytrynę... bez cukru.

8

Odp: Ciążowe zachcianki ?

[quote=summerlove]Bo do zachcianek to trzeba być nieco rozpieszczonym... wink[/quote]
nie zgadzam się! to jest silniejsze od Ciebie
rozpieszczonym trzeba być żeby wysłać męża o 3 w nocy w grudniu po truskawki big_smile

Ksymena, coś w tym jest - 30 lat temu nie znali sepsy!! na szczęście big_smile

Ostatnio edytowany przez justyna (2011-07-01 08:50:14)

9

Odp: Ciążowe zachcianki ?

Dawno nic nie było silniejsze ode mnie... wink Więc może to kwestia charakteru?

10

Odp: Ciążowe zachcianki ?

Ja o 3 rano to wysyłałam męża po ... tabletki na zgagę bo nie mogłam wytrzymać ...

11

Odp: Ciążowe zachcianki ?

nooo z tymi tabletkami to słyszałam, podobno nieźle potrafi zmęczyć taka ciążowa zgaga...

12

Odp: Ciążowe zachcianki ?

Kiedyś w tv, w jakimś porannym programie był gość, mąż znanej z tv pani, chyba prezenterki jeśli dobrze pamiętam i opowiadał jak to jest, kiedy żona jest w ciąży i będzie pierwszy dzidziuś. Śmiałam się do rozpuku.
Siedzą sobie wieczorkiem, oglądają telewizję, gdzieś tam jakaś wzmianka o paprykarzu się pojawiła, ona go pyta:
- Co to jest paprykarz?
On jej na to:
- No co ty, nie wiesz? No ryż, ryba...
- Chcę to!
- Dobra, kupię ci.
- Teraz to chcę. Idź do sklepu.
Ubrał się, poszedł. Hmm... nie pamiętam jak miał na imię, ale przypuśćmy, ze np. Rafał. Wraca ze sklepu, a tu żona z okna krzyczy takim głosem, że jemu się wydaje że to już:
- Raaaaaaaaaafaaaaaał!
Biegnie szybko wystraszony, że coś się stało, a kiedy już jest pod klatką krzyczy:
- Co się stało?
- Masz ten paprykarz?!!!!!!!

13

Odp: Ciążowe zachcianki ?

taa, też myślę że sporo kobiet swój apetyt tłumaczy zachciankami, tak jak by potrzebowały się usprawiedliwić ze swojego jedzenie, a wiadomo że gdy się rozwija dziecko w brzuchu to się potrzebuje więcej pokarmu niż zazwyczaj

14

Odp: Ciążowe zachcianki ?

A propos diety i zachcianek szukałam kiedyś informacji o tym i natknęłam się na informację, że na początku ciąży trzeba wystrzegać się surowego mięsa i serów pleśniowych. Ja uwielbiam sery, brie czy camembert zwłaszcza, a podczas ciąży to miałam na nie jeszcze większą ochotę, więc to nie jest tak, że wszystkie zachcianki są na pewno dobre i trzeba je zaspokajać, ech…

15

Odp: Ciążowe zachcianki ?

Ja piłam szklankami zaprawę do napojów Cytrynka. Jadłam dużo cytryn, bez przerwy coś kwaśnego.

16

Odp: Ciążowe zachcianki ?

I co? Pewnie był syn?

17

Odp: Ciążowe zachcianki ?

Co kobieta to ma inne zachcianki, upodobania, nawyki, humory.

18

Odp: Ciążowe zachcianki ?

Ja mam cały czas ochotę na herbatę Earl grey z cytyna - mogłabym litrami ją pić!

19

Odp: Ciążowe zachcianki ?

A to jesteś  w ciąży, czy nie  ?

20

Odp: Ciążowe zachcianki ?

podobno woda z ogórasków rządzi w ciąży - ja piłam kiedyś...
dziś nie wiem jak to możliwe po takie fujstwo sięgać

21

Odp: Ciążowe zachcianki ?

Jeszcze jak ze zrobionych w domu to ok, ale z kupnych tobym się nie napiła

22

Odp: Ciążowe zachcianki ?

Ja o serach też czytałam:) Muszę zainwestować w jakąś książkę o diecie w ciąży żeby wystrzegać się niedobrych rzeczy:)

23

Odp: Ciążowe zachcianki ?

A na naukach przedślubnych (taaak, wiem, ale nie były z księdzem tylko z panią psycholog) opowiadano nam o przypadku, gdy kobieta miała tak ogromną zachciankę na ... nie pamiętam, powiedzmy, że na brokuły, bo wydawało Jej się, że dziecko ich potrzebuje i jak ich zaraz nie dostanie to urodzi się bez nóżek. To irracjonalne przekonanie było w tej kobiecie tak silne, że uspokoiła się dopiero wtedy, gdy zaspokoiła zachciankę.

24

Odp: Ciążowe zachcianki ?

To nie brokuły były jej potrzebne tylko terapeuta psychiatra:)

25

Odp: Ciążowe zachcianki ?

Ciekawe  czego miała Was ta opowieść nauczyć? Żeby nie mieć głupich zachcianek?...