1

Temat: Videopogrzeb - nowy trend

Czy byłyście już na takiej uroczystości online? Co myślicie o tej formie pożegnania zmarłego?

2

Odp: Videopogrzeb - nowy trend

Dotąd tylko czasem oglądałam jakieś fragmenty transmisji pogrzebów ważnych osób w tv.... Ale to też jakiś sposób na pożegnanie bliskiej osoby w czasie obostrzeń przeciw epidemii... Lepiej tak uczestniczyć w pogrzebie niż wcale.

3

Myślę, że to dobry pomysł, zwłaszcza w czasach zarazy. Poza tym też niektórzy zza wielkiej wody chcieliby uczestniczyć w ceremoniach, a nie zawsze mogą. I to się tyczy nie tylko pogrzebów, ale chrzcin, ślubów.

Kuzyn czy kuzynka mojej Przyjaciółki brali ślub na początku tej całej pandemii i wiecie, wtedy jeszcze nie wiadomo było czego się spodziewać i jak się przed tym bronić, więc obostrzenia były największe. To był ten czas, kiedy nie wolno było chodzić po ulicy więcej niż w dwie osoby i wszystko się nagle zamknęło. Oni mieli ślub już zaklepany, no głupio rezygnować. Wzięli ślub w maseczkach, przy świadkach, bez gości. Cała ceremonia była nagrywana dla bliskich. Życzenia od gości dla młodej pary też na wideo. Pomysł dobry. Imprezę jeszcze kiedyś pewnie zrobią.

4

Możliwe też, że po pandemii przyjmą się bardziej kameralne uroczystości, bo ludzie zobaczyli, że w mniejszym gronie też można zrobić wesele czy komunię.... A nagrywanie pogrzebu czy transmisja to dla mnie trochę dziwna sprawa, bo jednak bliskich powinniśmy żegnać osobiście...

5

Też byłabym za tym, żeby oddać szacunek Zmarłemu osobiście, przechodząc z Nim jego ostatnią drogę...