1

Temat: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

Hej smile
Znacie jakieś sprawdzone i skuteczne sposoby pielęgnowania włosów ( maseczki , napary , toniki ) domowymi sposobami ?
Mam długie i wysuszone farbowaniem włosy ...

2

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

na wypadające włosy polecam jajko:)
a suche oliwę z oliwek- na mokre włosy nałóż parę kropel oliwy, zawiń w folię i ręcznik i tak potrzymaj 10minut. potem normalnie umyj włosy:) na rezultaty trzeba będzie poczekać ok. miesiąca.

3

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

Ja kiedys czytalam ze dobra jest mieszanka piwa ( ok 1/4 szklanki ) i jajka. Trzeba to wetrzec w umyte wlosy i splukac po 15 minutach - ile w tym prawdy ?? Nie mam pojecia smile
Ja uzywam odzywki do wlosow wax smile i sobie chwale

4

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

olejek rycynowy - boski na włosy i rzęsy

5

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

O tak olejek rycynowy jest zbawienny dla naszych włosów, paznokci, dłoni a nawet stóp.

Ostatnio edytowany przez Antalis (2009-10-07 12:55:03)

6

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

cery tez smile

7

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

jajko z oliwą na włosy

raz na jakiś czas stosuję też naftę kosmetyczną smile

8

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

stosowałam naftę ale potem nawet pięciokrotne mycie włosów szamponem do wł. tłustych  nie zmyło tego " tłuszczu " ... hmm

9

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

a ja myję trzy razy i jest OK smile

10

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

hmm moze dlatego ze mam dosyć długie włosy ?

11

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

Mnie po ciąży włosy przestały się przetłuszczać. Farbuję też znacznie mniej razy w ciągu roku, co moim zdaniem też ma znaczenie.

12

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

zaparzenie pokrzywy również jest bardzo pomocne. Zalewamy pokrzywę wrzątkiem i czekamy do ostygnięcia. następnie myjemy włosy naparem smile

13

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

Moja sąsiadka twierdzi, że njlepsza jest deszczówka. Ja ją podziwiam jak lata z wiaderkiem po deszczu i łapie wodę. smile

14

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

[quote=pinkmause]Moja sąsiadka twierdzi, że njlepsza jest deszczówka. Ja ją podziwiam jak lata z wiaderkiem po deszczu i łapie wodę. smile[/quote]


Mja babcia to samo mówi big_smile ale taka deszczółka ze wsi a nie z miasta bo w tej miejscowej to więcej szkodliwych metali i takie tam jest tongue

15

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

[quote=malenka84][quote=pinkmause]Moja sąsiadka twierdzi, że njlepsza jest deszczówka. Ja ją podziwiam jak lata z wiaderkiem po deszczu i łapie wodę. smile[/quote]


Mja babcia to samo mówi big_smile ale taka deszczółka ze wsi a nie z miasta bo w tej miejscowej to więcej szkodliwych metali i takie tam jest tongue[/quote]

Ja jak byłam mała to zawsze myłam w deszczówce.

16

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

ja też myłam w deszczówce kiedyś... oczywiście tylko w wakacje jak jeździłam na wieś smile
i moczyłam nogi w maślance big_smile

17

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

wcieranie suchych drożdży we włosy trzymać 20min doskonałe na włosy przetłuszczające
płukać w pokrzywie
wodę z łyżeczką  octu na połysk

18

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

a jak zabić zapach octu???

19

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

Płukanie wodą destylowaną jest fajne, włosy są bardziej miękkie, nie takie sztywne.

20

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

Dużo rad znajdziesz w Internecie, jak wpiszesz w wyszukiwarkę swoje hasło.

21

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

sper też działa płukanka z pokrzywy szczególnie z młodych pokrzyw które maja najwiecej witamin.Stsowałam taka kuracje w połaczeniu z preratami witamionowymi i przyniosła porzadane efekty .

22

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

no ja też słyszałam o pokrzywie wiele dobrego!

23

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

Dobrze jest też na koniec spłukać włosy (długie) zimną wodą - zamykają się wtedy łuski i włosy nabierają blasku.

24

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

ogólnie włosy powinno się myć letnią, a nie gorącą wodą smile

25

Odp: Domowe sposoby - pielęgnacja włosów

ja myję taką letnią wodą i nie lubie gorącej nawet u fryzjerki czasem proszę wodę chłodniejszą jak pyta!