76

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Szybkie ciasteczka do kawy:)

- 2 szklanki mąki
- łyżeczka proszku do pieczenia
- 2 jajka
- pół szklanki cukru
- sok z połowy cytryny
- 2 łyżki śmietany
- 3 łyżki oleju słonecznikowego
- 3 łyżki płatków z migdałów lub posiekanych migdałów lub orzechów
-  gruby cukier do posypania (nie koniecznie)
Przygotowanie ich zajmuje kilkanaście minut. Wystarczy wsypać składniki do miski i wymieszać łyżką.  Ciasteczka w zależności od fantazji i dorzuconych dodatków mogą zmieniać smak. Zamiast cytryny można użyć soku i skórki otartej z pomarańczy. Wierzch dla chrupkości można posypać grubym cukrem.Piekarnik ustawić na 160 st. W tym czasie składniki ciastek wsypać do miski i wymieszać łyżką lub mikserem. Gdyby ciasto było bardzo gęste, dolać trochę mleka lub śmietany. Płaskie blaszki wyłożyć papierem do pieczenia, wykładać ciasto łyżeczką, formując okrągłe ciasteczka. Zostawić między nimi odstępy ok. 2 cm bo trochę urosną.Posypać ciastka niewielką ilością grubego cukru.Piec do zrumienienia ok. 10 - 15 min. Dobrego relaksu przy kawie i smacznego życzę smile

77

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Zapiekanka makaronowa
                Czas przygotowania, bez pieczenia ok. 20 minut

Składniki:
200g makaronu (rurki lub muszelki)
200g kiełbasy
1 marchewka
200g startego żółtego sera
100ml śmietany
łyżka mąki pszennej
papryka w proszku
zioła prowansalskie
sól, pieprz
Kiełbasę pokroić w kostkę, marchewkę zetrzeć na tarce wymieszać z makaronem i połową żółtego sera. Śmietanę wymieszać z 650ml wody, pozostałym żółtym serem, mąką i przyprawami. Zalać zapiekankę. Zapiekać przez 30min w 170 st. C.

78

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Szybkie ciasto czekoladowe

Składniki

    2 szklanki (400 g) cukru kryształu
    2 szklanki (250 g) mąki pszennej
    1 łyżeczka sody oczyszczonej
    1 łyżeczka mielonego cynamonu
    225 g masła
    1/4 szklanki (20 g) gorzkiego kakao
    1 szklanka (235 ml) wody
    1/2 szklanki (120 ml) maślanki
    2 jajka
    1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
    1/2 szklanki (60 g) orzechów włoskich, posiekanych

    Polewa
    115 g masła
    1/4 szklanki (60 g) gorzkiego kakao
    1/3 szklanki (80 ml) mleka
    3,5 szklanki (440 g) przesianego cukru pudru
    1 łyżeczka ekstraktu waniliowego

    W rondelku wymieszać kostkę masła z 1/4 szklanki kakao i wodą. Gotować na wolnym ogniu, do momentu, aż masło się rozpuści.
    W misce wymieszać cukier, mąkę, sodę i cynamon. Dodać mieszaninę z kakao i wszystkie składniki połączyć. Jajka ubić z maślanką i wymieszać z ciastem. Na końcu dodać wanilię. Ciasto przełożyć do nienatłuszczonej foremki o wymiarach 23x33 cm.
    Rozgrzać piekarnik do temperatury 175 stopni C. Piec przez 20 minut.
    Polewa:
    Na 5 minut przed końcem pieczenia, w rondelku rozpuścić masło z kakao i mlekiem. Gotować na wolnym ogniu przez 3 minuty. Odstawić i wymieszać z cukrem pudrem i wanilią na jednolitą i gładką masę. Natychmiast rozsmarować na gorącym cieście i posypać orzechami.

79

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Naprawdę szybkie i dobre. Szczególnie gdy ciepłe.
Składniki

3 jajka
1/2 szklanki cukru
1/2 kostki Kasi
1 1/3 szklanki mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 op. cukru waniliowego
3-4 łyzki kwaśnej smietany
owoce (jabłka, śliwki)

Przepis

Wszystkie składniki ciasta zmiksować na jednolitą, dość gęstą masę.
Wyłożyć na natłuszczoną i wysypaną bułką tartą tortownicę (ok. 24 cm).
Na wierzchu ułozyć pokrojone owoce.
Piec ok. 45 min. w 180 stopniach.
Po upieczeniu posypać cukrem pudrem.

80

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Troszkę złamię zasady i nie dam przepisu, ale polecę świetny, przynajmniej dla mnie blog, który bardzo przyjemnie mi się czyta. .Znajdziecie tam wiele przepisów i co najważniejsze bardzo smacznych! Są one proste do zrobienia i każda z Was to ogarnie. Naprawdę pisany on jest bardzo czytelnie, jasno i przejrzyście, dodatkowo wiele ciekawych propozycji na nasze stoły smile

81

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Oto przepis na szybki jabłecznik bez tłuszczu:
Składniki:
5 jabłek,
4 jajka
niepełna szklanka cukru,
1,1/3 szkl. mąki
łyżeczka proszku do pieczenia,
trochę cukru waniliowego i cynamonu (według uznania)

Prodiż wysmarować margaryną i posypać bułką tartą (można na dno dać też trochę manny, jeśli jabłka są bardzo soczyste.) Jabłka pokroić na cząsteczki (żeby przyryły dno). Zrobić ciasto: wszystkie składniki wymieszać mikserem na gładką masę (ok. 3 min.) i zalać nim jabłka. Piec ok. 45-50 min. Szybko, łatwo i smacznie!:)

82

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

amaretti

Składniki:
300g ciasteczek amaretti (domowe lub kupne)
5 jajek
160g cukru
szczypta soli
90g kakao
250g gęstego jogurtu naturalnego*
Sposób przygotowania:
Spód tortownicy o średnicy 26cm wyłożyć papierem do pieczenia (tj. najpierw nałożyć papier na spód tortownicy i następnie zacisnąć obręcz).
50g Amaretti połamać na kawałki i odłożyć na bok.
Resztę ciasteczek przełożyć do woreczka do mrożenia i przy pomocy wałka potłuc, aż cześć ciasteczek będzie pokruszona na bardzo drobno, a część na małe kawałki. Przełożyć do miseczki i wymieszać z kakao. Odłożyć na bok.
Jajka ubić z cukrem i szczyptą soli na jasną, puszystą masę. Następnie wmieszać szpatułką amaretti z kakao. Na końcu wmieszać jogurt.
Ciasto przełożyć do formy, wyrównać i posypać odłożonymi, pokruszonymi ciasteczkami amaretti.

83

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

CIASTO MARCHEWKOWE 'CARROT CAKE' - składniki:
3-4 dosyć duże marchewki
4 całe jajka
260 g mąki pszennej
170 g cukru
ok. 150 g roztopionego masła (niegorące)
70 g drobno posiekanych orzechów (dowolnie - polecam włoskie)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
przyprawy: kardamon i cynamon (dosypać od serca:))
Polewa: rozpuszczona tabliczka białej czekolady
CIASTO MARCHEWKOWE 'CARROT CAKE' - sposób przygotowania: Utrzeć marchewki i odsączyć od nich sok. Dodać pozostałe składniki w dowolnej kolejności i dobrze wszystko wymieszać. Wylać do formy i włożyć do nagrzanego już piekarnika (180-200 stopni). Piec około 60 min. Po upieczeniu, gdy ciasto ostygnie, polewamy je czekoladą... Mniaaaam! Smacznego! smile

84

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Dokładnie taki sam przepis widziałam na stronie Lewandowskiej. Ona sama poleca taki to właśnie przepis i po prostu może to być dobry przepis dla każdego. Po prostu trzeba próbować wszystkiego co się da smile Bez treningu żadna kucharka się nie urodziła dobrą.

85

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Składniki:
3 żółtka
125 g (1/2 kostki) margaryny
1 łyżeczka proszku do pieczenia
200 g (1 i 1/2 szkl.) mąki
55 g (1/4 szkl.) cukru
1 kg sera białego mielonego
2 budynie śmietankowe z cukrem (jeśli są bez cukru, trzeba dodać do masy tyle cukru, ile jest podane na opakowaniu budyniu)
4 żółtka
170 g (3/4 szkl.) cukru
3 łyżki oleju
750 ml (3 szkl.) mleka
wiórki kokosowe do posypania
7 białek
4 łyżki cukru kryształu


Przygotowanie:
1.Nagrzać piekarnik do 180°C.
2.Przygotować spód: pół kostki margaryny utrzeć z 3 żółtkami, 1,5 szkl. mąki, 1/4 szkl. cukru i z łyżeczką proszku. Ciasto ma być miękkie. W razie potrzeby dodać więcej mąki.
3.Gotowe ciasto wyłożyć równomiernie na dnie blachy o wymiarach 23x33 cm. (Blachę wyłożyć uprzednio papierem do pieczenia)
4.Przygotować masę serową: w dużej misce zmiksować zmielony biały ser z budyniami w proszku. Następnie dodać 4 żółtka, 3/4 szklanki cukru, olej oraz mleko.
5.Na ciasto w blasze wylać masę serową. Masa serowa po wymieszaniu jest bardzo płynna i taka ma być.
6.Piec ok. 35-40 min w 180°C (bez termoobiegu).
7.Po upływie około 25 minut pieczenia przygotować pianę z białek: 7 białek ubić z 4 łyżkami cukru na sztywną pianę. Gdy ciasto będzie gotowe, wyjąć je i pokryć delikatnie pianą. Całość posypać wiórkami kokosowymi. Piec jeszcze dodatkowe 10-15min.
Po upieczeniu ciasto od razu wyjąć z piekarnika, bo inaczej na wierzchu zrobi się „kożuch”. Odstawić ciasto w blasze w chłodne miejsce i poczekać aż stężeje. Jest pyszne świeże, ale jest też wyśmienite jeśli poleży przez noc w lodówce.

86

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Szybki jabłecznik

SKŁADNIKI                                                                     

szybki jabłecznik
1 kg jabłek
1,5 szklanki mąki
1,5 szklanki cukru
4 jajka
1 łyżka proszku do pieczenia
skórka otarta z 1 cytryny
cynamon
masło i bułka tarta do tortownicy
cukier puder do posypania





PRZYGOTOWANIE

W mikserze ucieramy jajka z cukrem.
tani jabłecznik
Dodajemy skórkę z cytryny oraz przesianą mąkę
i proszek do pieczenia. Mieszamy ciasto.

Jabłka kroimy w plasterki.

Tortownicę smarujemy masłem i posypujemy bułką tartą.

Wlewamy 1/3 ciasta. Układamy dwie warstwy jabłek,
posypując je cynamonem.
Zalewamy resztą ciasta.
tani jabłecznik


Wstawiamy do nagrzanego do 170 stopni piekarnika.     
Pieczemy ok. 55 minut z termoobiegiem.

Posypujemy cukrem pudrem.

87

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Najłatwiej kupić w sklepie, ale ze sklepu mają dużo polepszaczy, niezdrowych składników.
Daję przepis na ciasteczka upieczone w domu. Satysfakcja,że same zrobiłyśmy, piękny zapach
i miłe chwile przy jedzeniu, do kawy na przykład smile

200 g miękkiego masła
6 łyżek cukru
skórka otarta z 1 pomarańczy
250 g mąki pszennej
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Masło ubij z cukrem na puszystą masę, dodaj skórkę pomarańczową, przesianą mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i szybko zagnieć ciasto. Z ciasta formuj kulki wielkości orzecha włoskiego i układaj na blaszkach wyłożonych papierem do pieczenia. Pamiętaj, żeby zachować odległość, bo ciasteczka rosną podczas pieczenia. Każdą kuleczkę spłaszcz mokrym widelcem - w ten sposób wyciśniesz wzorek (możesz też użyć mokrego tłuczka do mięsa). Wstaw do piekarnika rozgrzanego do 180 st. C i piecz ok. 15 minut, aż będą złociste.

88

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Teraz wszyscy wiemy, że będzie ten długi weekend co to mi polecacie upiec na ten długi weekend ? Bo chciałabym się dowiedzieć takiej jednej rzeczy co to za ciasto się nada na tyle dni smile macie jakiś taki przepis na długi weekend czerwcowy. W piątek mam wolne to trzeba więcej upiec.

89

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

To ciasto robiłam. Jest smaczne, ładnie wygląda, więc polecam smile

                                                      STEFANKA
Ciasto miodowe, przekładane masą z kaszy manny. Ciasto, które trzeba robić z wyprzedzeniem, bowiem najlepsze jest w drugim - trzecim dniu po upieczeniu. W kolejnych dniach też świetnie smakuje. Idealne na święta. Ciasto przechowywać w pojemniku na ciasta lub zawinięte w papier do pieczenia. Po 2 dniach trzymać w lodówce.

Składniki:
Ciasto miodowe:
•2 jajka
•250 g masła
•1 szklanka cukru pudru
•150 g sztucznego lub naturalnego miodu
•4 szklanki mąki pszennej
•1 łyżeczka sody
•1 torebka cukru waniliowego
Masa:
•1/2 litra mleka
•4 łyżki kaszy manny
•1 torebka cukru waniliowego
•3 łyżki cukru pudru
•200 g masła
•1 łyżeczka ekstraktu lub aromatu migdałowego

Nasączenie:
250 ml gorzkiej herbaty z cytryną

Polewa czekoladowa:
•150 g ciemnej (lub mlecznej) czekolady
•50 g miękkiego masła

Do posypania (niekoniecznie): wiórki kokosowe lub płatki migdałowe

Przygotowanie:

    Ciasto miodowe: Przygotować średnią formę o wymiarach około 20 x 30 cm. Piekarnik nagrzać do 180 st. Zagnieść ciasto z podanych składników (wcześniej roztopić masło razem z miodem i ostudzić, z płynnym masłem łatwiej jest zagnieść ciasto). Ciasto podzielić na 3 części, każdą część rozwałkować na placek o wymiarach formy, najlepiej bezpośrednio na papierze do pieczenia. Placki wkładać kolejno do formy i piec w nagrzanym piekarniku. Każdy placek piec przez 15 minut.
    Masa: Ugotować kaszę na mleku, dodać cukier waniliowy i cukier puder. Wymieszać i ostudzić. Utrzeć masło i dodawać po łyżce ostudzoną kaszę, na koniec dodać ekstrakt migdałowy.

Wykończenie ciasta:

    Polewa czekoladowa: Czekoladę roztopić i wymieszać z masłem pokrojonym w kawałki.

    Na papierze do pieczenia ułożonym na tacy lub paterze położyć pierwszy placek ciasta, nasączyć go 1/3 gorzkiej herbaty z cytryną, rozsmarować 1/2 masy. Położyć drugi placek, skropić go 1/3 nasączenia i rozsmarować drugą połowę masy. Położyć trzeci placek, nasączyć, polać polewą czekoladową i posypać (niekoniecznie) wiórkami kokosowymi lub płatkami migdałów.

Polewę można też przygotować z następujących składników: 6 łyżek mleka, 50 g masła, 3 łyżki kakao, 3 łyżki cukru pudru. Wszystkie składniki umieścić w rondelku, wymieszać i doprowadzić do zagotowania na małym ogniu. Gdy polewa jest za bardzo gęsta, można dodać troszkę mleka.

[img]//fotoforum.gazeta.pl/photo/0/zd/qh/o8dp/HCsZr9bb9J1QYmsZGB.jpg[/img]

Ostatnio edytowany przez subtellna (2015-06-04 16:53:48)

90

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

A tu mają być proste, szybkie przepisy.
Dałam tylko ciasto na prośbę-Frankowski.

91

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

~~ Szybkie ciasteczka do kawy~~
Przygotowanie ich zajmuje 10 minut. To najłatwiejsze ciasteczka jakie da się upiec. Nie trzeba nic ucierać ani ubijać, wystarczy wsypać składniki do miski i wymieszać łyżką. Są miękkie, namawiam do zaangażowania w ich przygotowanie nawet małe dzieci. Ciasteczka w zależności od fantazji i dorzuconych dodatków mogą zmieniać smak. Te na zdjęciach, to ciastka cytrynowe z migdałami. Zamiast cytryny można użyć soku i skórki otartej z pomarańczy. Wierzch dla chrupkości posypałam grubym cukrem.
składniki:

- dwie szklanki mąki
- łyżeczka proszku do pieczenia
- dwa jajka
- pół szklanki cukru
- sok z połowy cytryny
- dwie łyżki śmietany
- trzy łyżki oleju słonecznikowego
- trzy łyżki płatków z migdałów lub posiekanych migdałów lub orzechów
- ew. gruby cukier do posypania
Niebo w gębie smile

Piekarnik ustawić na 160 st. W tym czasie składniki ciastek wsypać do miski i wymieszać łyżką lub mikserem. Gdyby ciasto było bardzo gęste, dolać trochę mleka lub śmietany. Płaskie blaszki wyłożyć papierem do pieczenia, wykładać ciasto łyżeczką, formując okrągłe ciasteczka. Należy zostawić między nimi odstępy ok. 2 cm, trochę urosną. Posypać ciastka niewielką ilością grubego cukru.
Piec do zrumienienia, ok. 10 - 15 minut, z termoobiegiem, jeśli dwie blaszki na raz, jeśli bez - każdą osobno.

[img]//4.bp.blogspot.com/-6R0djw4Bd8c/Unn58ovjUUI/AAAAAAAACLY/IZ_spl4vZno/s640/%C5%82atwe-ciasteczka-z-migda%C5%82ami.jpg[/img]

92

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Jako, że zeson truskawkowy sie zaczął postanowiłam upiec ciasto z truskawkami - znacie jakiś prosty przepis na taki wypiek? Dodam, że nie jestem kulinarną ninją smile

93

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Stefanka mmm ale ciasto to już mi całkiem ślinka cieknie, ja nie wiem jak tak można kusić człowieka przecież to nie jest dobre i przecież nie można tak robić na forum tongue tongue im więcej widzę zdjęć tych ciast to robię się co raz to bardziej głodna. Dzisiaj chyba zrobię tą stefankę.

94

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Ciasto Kefirowe

    kefir 500 ml
    galaretka truskawkowa 2 op
    galaretka cytrynowa 1 op
Galaretki rozpuszczamy każdą w szklance wody. Kefir dzielimy na trzy części. Do każdej części dodajemy po jednej galaretce, miksujemy. Masę wylewamy na przemian do tortownicy. Wstawiamy do lodówki do zastygnięcia.

95

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Subtellna - chyba przygotowuję takie ciasteczka na imprezę urodzinową, ponieważ wyglądają rewelacyjnie.

96

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Ja w markecie zauważyłam stronę z przepisami i teraz często korzystam z [url]http://atelier.intermarche.pl/,[/url] zajrzyj sobie smile

97

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Paczka herbatników, galaretka, serek homogenizowany
Herbatniki ułożyć w formie, rozpuścić galaretkę, gdy przestygnie, dodać serek,następnie zalać herbatniki, wstawić do lodówki do stężenia

98

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Łatwe i pyszne ciasto migdałowe: [url]http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_hiszpanska/torta_de_santiago/przepis.html[/url] smile

99

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Robiłam to ciasto, ale byłam średnio z niego zadowolona. Chyba jedyny przepis z Kwestii Smaku, który mi nie wyszedł.

100

Odp: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

Ja robiłam to ciasto już kilka razy i zawsze było bardzo dobre, a jest dziecinnie proste do przygotowania.