1

Temat: Białe meble - polecacie czy nie?

Witam,
Aktualnie jestem na kupnie mebli do salonu i bardzo spodobały mi się tak modne ostatnio białe meble. Upatrzyłam sobie z drewna mahoniowego z plecionymi koszami. Wstepnie upatrzyłam sobie kredens, regał i stolik kawowy to wszystko chciałam połączyc z jakims kolorem zeby nie było tak sterylnie. Meble te wykonane sa z drewna, wiec podejrzewam ze posłużą mi przez długi czas - jednak czy ktoś z was ma doświadczenie z białymi meblami? czy polecacie czy raczej odradzacie? A może ktoś ma takie same? smile będę wdzięczna za wszystkie sugestie i porady!

Pozdrawiam,
Jagoda

2

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Uwielbiam taki prowansalski styl:) Świetnie wyglądają i rozjaśniają pomieszczenie!

3

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Ja nie przepadam za stylem prowansalskim. U kogoś nawet mi się podoba, ale u siebie bym go nie widziała.

4

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

a ja uważam, że białe meble wnoszą dużo światła do pomieszczenia i można je fajnie wkomponować w wystrój całego pomieszczenia. Szczególnie podobają mi się takie motywy gzie te meble są jakby trochę starte. I dużo akcesoriów i dodatków można do nich wybrać bo praktycznie wszystko do nich pasuje. Bardzo dużo ciekawych inspiracji z wykorzystaniem białych mebli jest na Home
Moim zdaniem bardzo ciekawe zestawienie kolorów i dodatków dzięki czemu pokój nie stwarza wrażenia smutnego, a wręcz przeciwnie.

5

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Biel jest praktyczna.

6

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Biel jest niepraktyczna. Dwa lata temu kupiliśmy białe meble do salonu. Niestety brudne łapki moich dzieci strasznie zniszczyły meble. Jakiś miesiąc temu zdecydowaliśmy się na ich oklejenie. Nigdy nie kupimy już białych mebli- szkoda pieniędzy i nerwów.

7

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Biel jest własnie bardzo praktyczna. Niepraktyczne to są ciemne meble, które miałam kiedyś. Widać było na nich kurz i dosłownie codziennie trzeba było je przecierać ściereczką bo nie mogłam sie na nie patrzeć ! Tak więc większej głupoty tutaj nie słyszałam. A samo oklejanie mebli jest bardzo tandetne.

Bardzo modny jest styl skandynawski albo styl retro. Pomieszczenia takie są jasne oraz przestrzenne. W sklepach stacjonarnych czasami ciężko jest znaleźć takie meble ale możecie szukać w sklepach interentowych. Sama jakiś czas temu zamawiałam sobie regał na książki do salonu.
Prezentuje się rewelacyjnie oraz jest bardzo solidny.

8

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Ja poszukuje okleiny do moich starych mebelków mam kilka typów - jeśli chodzi o białe meble to niestety w.g mnie nie są praktyczne.

9

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Dlaczego? Przecież czyści się je tak samo jak inne, a do tego rozjaśniają wnętrze...

10

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Nie do każdego pomieszczenia takie meble pasują, np. w salonie nie wyobrażam sobie innych niż ciemne, najlepiej sprawdza się bordo lub brąz

11

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Na czarnych meblach więcej widać brud , kurz .A jak już są z połyskiem to w ogóle.

12

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Jak ktoś potrzebuje to znalazłam bardzo fajne białe meble dla dziecka

13

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Ładne, białe meble dziecięce ma także w swojej ofercie sklep emaluszek. Lubię jasne barwy więc są totalnie w moim stylu. Oprócz tego w sklepie można także kupić inne akcesoria dla dzieci jak wózki czy chociażby foteliki samochodowe

14

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Cięzko potem z utrzymaniem czystości.

15

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Biały wystrój najlepiej pasuje w łazience połączony z czymś kontrastowym jak czerń lub biel. Tutaj macie fajny przykład takiego zastosowania dobrego połączenia kolorów. sama mam łazienkę zrobioną w podobnych kolorach i każdy kto mnie odwiedza strasznie się zachwyca, a to przecież nic trudnego. Takie połączenia są przecież najprostsze w wykonaniu. Co do białych mebli jeszcze to wbrew pozorom nie brudzą się, moim zdaniem bardziej na czarnych widać wszystkiego odciski, zacieki i kurz niż na białych. Dodatkowo białe meble są bardzo dobrą opcją gdy ktoś chce rozjaśnić swoje pomieszczenie. [img=PunBB bbcode test]http://www.besco.eu/files/images/wanna-wolnostojaca-optima-aranzacja.x,960,800.171.jpg[/img]

16

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Ja jestem wielką zwolenniczką białych mebli. Jak dla mnie mają one bowiem niesamowity charakter, a przy tym sprawiają, że każde wnętrze, w jakim się pojawią, świetnie się prezentuje. Przy tym jeżeli postawimy na produkty, możemy być pewni, że będą nienagannie wyglądać przez bardzo długie lata.

17

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Ja też bardzo lubię białe meble. Rozjaśniają nawet ciemne wnętrza.

18

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Jeżeli masz małe dzieci to mebli białych nie polecam bo ich nie doczyścisz, albo będziesz ciągle latała ze ścierką.
Mnie bardzo podobają się meble skandynawskie, świetnie wyglądają w domu i bardzo ładnie można je wystylizować. Uważam, że warto właśnie takie meble kupować

19

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Bardzo lubię białe meble. Spójrz tylko  jak się ładnie prezentują smile

20

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Do białych mebli trzeba zwykle dostosować również całe pomieszczenie. Świetnie prezentują się z kafelkami na podłodze ale z drewnem już niekoniecznie. Maja teraz świetną ofertę bo do końca roku jest wiele promocji i dostawa gratis więc można sporo zaoszczędzić. Mają naprawde duży wybór, oprócz mebli znajdziecie tam też akcesoria ogrodowe i oświetlenie.

21

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Ja jestem zadowolona z białych mebli. Tylko z tych na połysk, łatwo się je czyści.

22

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Bardzo dużo inspiracji jest w sieci

23

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Mi też podobają się białe meble.

24

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Ja bardzo lubię białe meble. Ostatnio nawet w mojej sypialni stanęła komoda biała. I to był bardzo dobry zakup!

25

Odp: Białe meble - polecacie czy nie?

Wszystko zależy od aranżacji, jednak białe meble sprawiają, że odnosi się wrażenie iż pomieszczenie jest czyste i schludne. Jednak dla białych mebli należy stworzyć odpowiednią przeciwwagę inaczej jest nieładnie. Np pokój dziecka w ciepłych kolorach można uzupełnić białym łóżkiem i to będzie bardzo dobre rozwiązanie