1

Temat: Zanieczyszczenie powietrza a choroby

Wiecie, jak brudne jest powietrze w modnych miejscach? Np. w Zakopanem, gdzie  ludzie jadą też w celach zdrowotnych, jest takie stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu, że można się rozchorować jeszcze bardziej. Wszystko przez to, ze ludzie palą w piecach czym się da, byle było taniej... Sama już tam nie jeżdżę zimą, bo smog nad  górskimi miejscowościami to nie jest fajny widok i zwyczajnie straszy... Dym nie pozwala oddychać i można się nabawić astmy.

2

Odp: Zanieczyszczenie powietrza a choroby

Jeśli chodzi o ogrzewanie za pośrednictwem pieców domowych, to nie tylko spalanie zabronionych przedmiotów (tektura, kartony po mleku i sokach), ale też niewłaściwa technika palenia, prowadzą do osadzania się wokół budynku substancji toksycznych. Nie tylko wdychamy je, kiedy się dymi, ale też zjadamy z wyhodowanymi w ogródku warzywami, wsiąkają w ściany i inne przedmioty, a konsekwencją tego są różne choroby, od tych związanych z układem oddechowym, poprzez zaburzenia hormonalne po... choroby umysłowe (zwłaszcza, jeśli na toksyny narażone są dzieci). Bagatelizujemy problem, szukamy przyczyn gdzie indziej, a są na wyciągnięcie ręki - u kopcących sąsiadów i w naszych własnych domach.

TRZEBA TO TĘPIĆ!!!

Polecam stronę: http://czysteogrzewanie.pl/

3

Odp: Zanieczyszczenie powietrza a choroby

Ja mam takie informacje z internetu znalezione w tym temacie smile
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO, z ang. World Health Organization) szkodliwe oddziaływanie na zdrowie ludzkie ma przede wszystkim pyłowe zanieczyszczenie powietrza, którego źródłem jest często paliwo spalane w silnikach, fabrykach oraz pył drogowy.

     Zanieczyszczenia pyłowe są szacowane w różny sposób, m.in. jako TSP (z ang. Total Suspended Particles), czyli całkowity pył zawieszony, który zawiera frakcje wszystkich rozmiarów), PM10, PM2.5 lub BS (czarny smog).

     Na podstawie przeprowadzonych badań oszacowano, że zanieczyszczone powietrze jest powodem średnio:

1,4% z całkowitej liczby zgonów,
0,5% z przypadków całkowitego inwalidztwa
i 2% chorób serca.


Coraz więcej samochodów ==> coraz więcej smogu ==> coraz więcej zanieczyszczeń :C

4

Odp: Zanieczyszczenie powietrza a choroby

Bardzo dobrym pomysłem jest zamykanie dla ruchu aut centrów miast. jestem za, najlepiej gdyby były wszędzie wypożyczalnie rowerów i wszyscy by jeździli ekologicznie;)

5

Odp: Zanieczyszczenie powietrza a choroby

Ale nie wszędzie da się dojść pieszo czy jechać rowerem, np. w garsonce na spotkanie biznesowe  nie można przyjść zakurzonym:) A nie w każdym mieście są riksze...

6

Odp: Zanieczyszczenie powietrza a choroby

A myślicie, że zanieczyszczenie w waszych miastach jest mniejsze? Patrzcie ile samochodów dziennie mijacie, jakie korki są na ulicach w godzinach szczytu? Jak mało jest terenów zielony, a dużo przedsiębiorstw, fabryk itp. Moim zdaniem tego nie da się uniknąć.

7

Odp: Zanieczyszczenie powietrza a choroby

Zanieczyszczenie powietrza, stres, sposób odżywiania wszystko na nas wpływa. Mój facet ma problemy z potencją i niby stres jest winny ale tak na prawdę sądzę że wszystko może mieć wpływ. Na razie chce kupić tabletki  i zobaczymy czy się sytuacja zmieni/poprawi. W pracy też się trochę luzuje to może wróci wszystko do normy. Są szanse:)

8

Odp: Zanieczyszczenie powietrza a choroby

U mnie jest kilka zakładów przemysłowych i teoretycznie zobowiązane są do filtrowania tego, co wypuszczają do atmosfery, ale mimo wszystko jakiś czas temu ktoś pownikał głębiej i stwierdzono, że jest mniej ptaków, zwiększyła się w regionie zachorowalność na schorzenia związane z układem oddechowym i wyciekła informacja, że niby filtry w którymś z większych zakładów są wyłączone. Na szczęście mamy duuużo lasu.

9

Odp: Zanieczyszczenie powietrza a choroby

Mam szczęście, bo mieszkam 44 km od Białowieży, w małym miasteczku.
Dookoła las, łąki, rzeka, mały ruch na ulicy.
Ja wychodzę na wieczorny spacer, to słyszę nawet rechot żabek smile

10

Odp: Zanieczyszczenie powietrza a choroby

No cóż, ja mieszkam w jednym z największym miast w Polsce, ale co mnie pociesza - na przedmieściach, blisko lasu. Zasadniczo co chwilę na coś choruję: jest to albo grypa albo kłucie w lewym boku czy poważniejsze problemy (anemia). Znam przyczyny wszystkich tych dolegliwości, ale wydaję mi się, że otoczenie też ma wpływ na kondycję organizmu.

11

Odp: Zanieczyszczenie powietrza a choroby

Zapraszam na Podlasie smile
https://www.youtube.com/watch?v=cLKVH0sKMBs
https://www.youtube.com/watch?v=FiLT1kXTTgk

12

Odp: Zanieczyszczenie powietrza a choroby

Ja dzisiaj też słyszałam rechot żabek smile Nad tutejszym oczkiem wodnym. Są kaczki, żaby, mewy, rybitwy, a nawet... gołębie smile
Jeśli chodzi o te naprawdę duże miasta, to zamieszkałabym w takim chętnie, ale na wakacje koniecznie jechałabym gdzieś, gdzie można oczyścić filtr smile

13

Odp: Zanieczyszczenie powietrza a choroby

Fajnie jest na co dzień mieszkać w czystym otoczeniu, niestety coraz częściej nawet na Mazurach budują jakieś spalarnie śmieci czy inne wysypiska na zagraniczne odpady...

14

Odp: Zanieczyszczenie powietrza a choroby

U nas budują zagraniczne zakłady na terenach w środku miasta, bo jest tania siła robocza i trują nie swoje środowisko.