1

Temat: Rozwód

Witam serdecznie i jak w temacie, wiadomo o co chodzi. O rozwód, ale nie mój tylko mojej siostry..... Chodzi o to, że zasięgamy porady radcy prawnego, żeby mniej więcej wiedzieć co i jak. Moja siostra chciałaby odebrać swojemu niedługo byłemu mężowi prawa rodzicielskie, albo chociaż je ograniczyć. Radca mówi, że ma duże szanse, bo dziecko zawsze zostaje przy matce, ale jak Wy myślicie?? Mamy szanse osiągnąć cel?

Ostatnio edytowany przez jubik (2014-09-08 14:04:31)

2

Odp: Rozwód

Dziwi mnie, że radca nie udzielił odpowiedzi na takie proste pytanie.

3

Zwykle dziecko i tak zostaje przy matce. Jeśli facet ma firmę to raczej nie ma czasu się nim zajmować, a jeśli ma kasę to po prostu będzie płacił większe alimenty. Natomiast jeśli ona nie weźmie się w garść sama, to mogą jej, a nie jemu ograniczyć prawa, bo musi być w stanie zaopiekować się dzieckiem. To czy ktoś jest psychol trzeba udowodnić.

4

Ja byłem w podobnej sytuacji i wygrałem sprawę właśnie dzięki pomocy kancelarii prawnej. Radca prawny zajął się wszystkimi szczegółami i wygraliśmy sprawę. Naprawdę wiele mu zawdzięczam.

5

[quote=NaWidelcu]Dziwi mnie, że radca nie udzielił odpowiedzi na takie proste pytanie.[/quote]

Bo nie każdy radca powinien nim być.

[quote=charlotte1991]a jestem w podobnej sytuacji jak Twoja siostra. Czeka mnie rozwód i nie wiem jak to ugryźć by ojciec dzieci miał ograniczone prawa. W ogóle się nimi nie interesuje i znęca się nade mną psychicznie. W przyszłym tygodniu chce się umówić na spotkanie z adwokatem, bo sama raczej nic nie zdziałam zwłaszcza, że ojciec dziecka jest dość wpływowym człowiekiem. Nie chciałabym aby coś wykombinował.[/quote]

Tu nie ma na co czekać bez adwokata to nie ma sensu w Polsce się bawić w rozwody. Nie wiem dziewczyny skąd jesteście, ale jeśli szukacie kogoś kto da wam wsparcie przy rozwodzie, a przy okazji zadba o wasze interesy to znajdziecie.

Ostatnio edytowany przez Wess (2016-04-21 22:10:59)

6

Pewnie nie ma co się męczyć i marnować życie, rozwody czasem są jedynym wyjściem z sytuacji.

7

Szkoda tylko, że musi do nich dochodzić, a najczęściej cierpi na tym dziecko. Moja kuzynka teraz też bierze rozwód, na szczęście nie mają dzieci, ale i tak łatwo nie jest, bo ona chce, a on nie i rozpętała się istna wojna hmm

8

ja nienawidzę kiedy rodzic buntuje dziecko tekstami "Tatuś/mamusia nas zostawił/a" To okropne.

9

Ja od lat żyję z pracoholikiem i coraz częściej myślę o rozwodzie, nie mam już siły, mąż bardzo się zmienił, nie ma już czasu ani dla mnie, ani nawet dla dzieci. Czasem nie widuję go całymi dniami, zdarza mu się spać w pracy na kanapie...Jestem załamana, za każdym razem, gdy próbuję z nim porozmawiać na ten temat, zaczyna się denerwować i mówi, że przecież nie robi tego dla siebie...Sama wolę mieć mniej pieniędzy, ale chciałabym, odzyskać męża. Wiem, że jedynym wyjściem będzie wizyta u terapeuty. Pytanie tylko, jak namówić do tego męża. Możecie coś doradzić?

10

Czytałam fajny wpis na blogu na temat podziału pieczy i porozumień dotyczących sprawowania opieki nad dziećmi po rozwodzie . Zwykle rodzice nie potrafią się dogadać, dlatego takie ustalenia są bardzo ważne. Samodzielnie trudno zawrzeć wszelkie ważne kwestie  takim porozumieniu.

11

To jest zawsze trudna sprawa...

12

Skoro radca prawny tak twierdzi to myślę,że nie ma co nad tym gdybać i się zastanawiać. Trzeba działać smile

13

Rozwód to ciężka sprawa, ale czasem innej drogi nie ma sad Prawnicy załatwiają takie sprawy profesjonalnie, a profesjonaliści w takim momencie są potrzebni jak nigdy.

14

[quote=charlotte1991]Znalazłam adwokata i chyba się do niego zgłoszę. [/quote]

Jak chodzi o Wrocław i kwestie pomocy przy rozwodzie to ja Ci mogę polecić kancelarię . Moja siostra korzystała z tej kancelarii przy swoim rozwodzie, który do łatwych nie należał.

15

Ja znam świetną kancelarię adwokacką z Krakowa. Moja siostra podczas rozwodu z orzeczeniem o winie korzystała z ich usług i była bardzo zadowolona.

16

Jak to jest, że coraz mniej par bierze ślub a jest coraz więcej rozwodów...? Nielogiczne to trochę:)

17

Procentowo jest więcej, np. ileś procent na 1000 par:)

18

Chyba blisko 60%, i to przy tej małej liczbie ślubów...