1

Temat: Gdy pies boi się wystrzałów (Sylwek)

Jak radzicie sobie z psiakami, które boją się wystrzałów sylwestrowych i strasznie tego dnia panikują, wyją itd?
[b]Macie jakieś metody na ich uspokojenie?[/b]
Zastanawiam się nad takim preparatem: [url]http://www.krainapupila.pl/2110,over-zoo-relaxin-preparat-uspokajajacy-dla-psow-i-kotow.html[/url],
[img]//www.krainapupila.pl/files/250/over-zoo-relaxin-dziala-uspokajajaco-1-tabletka.jpg[/img]

Ale w sumie nie do końca jestem przekonana, czy taka 1 tabletka by pomogła?

2

Odp: Gdy pies boi się wystrzałów (Sylwek)

pomoże pomoże, my cos podobnego dajemu psu i fajnie działa, psiak stresu nie ma.

3

czytałam ze niektóre tabletki wywoluja tylko przykrywke ze pies się nie boi tzn jest tak jak by sparaliżowany a wszystkie odgłosy dochodzą do niego dwukrotnie zwiększone dlatego lepiej by weterynarz dobral tabletki dla zwierzaka niż my sami

4

Mój piesek tylko raz dostał w Sylwestra środki uspokajające od weterynarza i źle na nie zareagował, dlatego więcej mu ich nie podawaliśmy.
Okazywaliśmy mu czułość i pozwalaliśmy schować się gdzie tylko chce. Zwykle wchodził do łazienki i ukrywał się za wanną, więc skoro wybrał to miejsce jako najbezpieczniejsze jego zdaniem, podłożyliśmy mu tam kocyk, żeby sobie siedział i przetrwał ten straszny czas sad

5

Co prawda sezon mało sylwestrowy, ale u nas tez zawsze było problemem utrzymanie psa w spokoju, podczas wystrzalow. Zeszłej zimy skonsultowaliśmy sie z weterynarzem z Vet4pet, ktory przepisal nam specjalny preparat, jaki mielismy podac naszemu zwierzakowi. I okazal sie bardzo pomocny, bo piesek w ogole nie reagowal na wystrzały, byl spokojny, moze troszke zmulony, ale to jedyny efekt uboczny tabletek, zreszta weterynarz nas o tym poinformowal. Najlepiej gdy to wlasnie specjalista dobierze odpowiedni lek.