1

Temat: Manicure i pedicure w domu

Jakie macie sposoby na manicure i pedicure w domu? Ale tak, żeby było jak u profesjonalistki wink Przeprowadzam się niebawem, nie będzie już tak łatwo wyjść w wolnej chwili do manicurzystki, więc potrzebuję czegoś do stosowania w domowym zaciszu. Jakieś porady?

2

Odp: Manicure i pedicure w domu

Można kupić już takie fajne urządzenia na allegro i samemu sobie zrobić tak jak u kosmetyczki:)

3

Odp: Manicure i pedicure w domu

Ja mam takie twarde paznokcie u stóp, że ciężko mi sobie z nimi poradzić samemu, jakie urządzenia masz na myśli?? Zawsze robiłam zwykłym pilnikiem, ale to długo trwa, a potem i tak paznokcie haczyły rajstopy. Gdyby było coś co pozwoli ładnie wygładzić to byłoby całkiem fajnie.

4

Odp: Manicure i pedicure w domu

Ja namaczam dłonie czy stopy w wodzie z mydłem, potem za pomocą patyczka odsuwam skórki, obcinam w razie potrzeb i piłuje pilniczkiem paznokcie, na koniec lakier i krem i gotowe.

5

Odp: Manicure i pedicure w domu

[quote=zofya]Można kupić już takie fajne urządzenia na allegro i samemu sobie zrobić tak jak u kosmetyczki:)[/quote]
No tak, ale ile takie urządzenia kosztują. Obawiam się, że na profesjonalne mnie nie stać.
Ale na blogu Agata ma nosa widziałam taki elektroniczny pilnik scholla z 3 nasadkami. Zainteresował mnie. Może któraś z Was zna ten produkt?

6

Odp: Manicure i pedicure w domu

kaweczka, widziałam w rossmanie ostatnio jak byłam i nie mogłam się zdecydować brać czy nie smile Jutro jadę własnie na zakupy i kupuję bo mam kurcze ciągle problem z rozdwajającymi się końcówkami sad Jak przetestuję laski to dam  znać co i jak smile Może to będzie jakiś sposób na żmudne piłowanie ? smile

7

Odp: Manicure i pedicure w domu

Ciekawie się zapowiada ten elektroniczny pilnik scholl sama bym go wypróbowała:) Moniaczka jak byś była jeszcze raz w rossmannie to zapamiętaj jaka cena i zapytaj czy nasadki są wymienne?ok. To może sobie sprawie  taki mały prezent na święta:)

8

Odp: Manicure i pedicure w domu

Ja już mam tego Scholla:) Ogólnie fajny produkt, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Końcówki są wymienne i można je sobie potem dokupić. Ładowany jest na jedną baterię, która jest dodana do zestawu. Praktycznie pilnik robi wszystko za mnie. Do tego dokupiłam sobie olejek do pielęgnacji.

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/12208645_1125920220768842_6927226730917180253_n.jpg?oh=33908d94fff40d492779467adf249485&oe=56ACFC33[/img]

9

Odp: Manicure i pedicure w domu

I jak pierwsze efekty? Ile kosztował warty jest tej ceny?

10

Odp: Manicure i pedicure w domu

Ja też mam takowy - może nie jest tani ale jak przeliczymy sobie profesjonalne wizyty u kosmetyczki to już po kilku użyciach zdecydowanie nam się zwróci. Jak doliczymy do tego czas, który poświęcamy na umówienie się i wizytę na konkretną godzinę to to wszystko przemawia na plus dla tego cuda. Zasiadasz sobie na kanapie w domu i działasz. Fajna jest też dwustopniowa regulacja prędkości piłowania i te dodatkowe końcówki do polerowania

11

Odp: Manicure i pedicure w domu

A co to za olejek? Na płytkę, skórki? Sprawdza się?
Pilnik też sobie kupię, skoro chwalicie. Tylko zastanawia mnie czy jak się zużyją te końcówki to można je dokupić?

12

Odp: Manicure i pedicure w domu

Ten scholl u mnie też się sprawdza. Czy manicure domowy wpływa na Was tak relaksująco jak na mnie? smile To chyba jeden z argumentów dlaczego nie chodzę do kosmetyczki big_smile

13

Odp: Manicure i pedicure w domu

[quote=kaweczka]A co to za olejek? Na płytkę, skórki? Sprawdza się?
[/quote]
Ten olejek jest zarówno na płytkę jak i  na skórki. Mam go od niedawna. Wmasowuję go sobie raz dziennie - wieczorem ale już powoli widzę różnicę. Skórki wokół paznokcia są jakby milsze w dotyku.

14

Odp: Manicure i pedicure w domu

Dostałam ten pilnik od męża i powiem Wam szczerze, że to u mnie był strzał w 10 wink
Przede wszystkim zaoszczędza czas i siły. Paznokcie w szybki sposób można doprowadzić do odpowiedniego kształtu i wyglądu
3 zmienne końcówki i 2 prędkości, bardzo dobre wykonanie, na plus

15

Odp: Manicure i pedicure w domu

Sama też bardzo lubię ten pilniczek od Scholla. Przede wszystkim po piłowaniu krawędzie paznokci są idealnie wygładzone, a kiedy użyję polerki, lakier trzyma się na płytce paznokcia bardzo długo. Z resztą te allegrowskie frezarki przy łamliwych paznokciach kiepsko się sprawdzają. W pilniczku Scholla są dwie prędkości i migdałki można zrobić bardzo szybko. A Wy jak nadajecie paznokciom taki kształt?

16

Odp: Manicure i pedicure w domu

ja standardowo używam pilniczka i radełka, czasem polerki, ale tutaj ograniczam używanie jej ostrzejszej części, żeby nie zjechać sobie powierzchni płytki.
niestety moje paznokcie są tak grube i twarde, że zwykły, mały pilniczek z metalową częścią do piłowania i kolorową rączką nie daje zamierzonych efektów, musiałam się przerzucić na zupełnie płaski z okrągłymi końcówkami (który przypomina wyglądem polerkę), bo jest o wiele ostrzejszy i szybciej piłuje, dzięki niemu nie spędzam godzin na zrobieniu paznokci.
muszę się jeszcze przekonać do piłowania paznokci u nóg, na razie tylko je obcinam, bo oprócz tego na dużym palcu są strasznie malutkie, tak że ciężko mi je nawet złapać nożyczkami.

17

Odp: Manicure i pedicure w domu

[quote=adriana15]I jak pierwsze efekty? Ile kosztował warty jest tej ceny?[/quote]
to może ja odpowiem, bo już od kilku dni testuję wink
Zarówno pilnik, jak i olejek są bardzo fajne. Koszt pilniczka ro około 160 zł, ale wart jej tej ceny, wydaje się niezniszczalny, działa na baterie, więc jak coś padnie to pewnie to kwestia wymiany baterii. Nasadki są wymienne, jak się zużyją to można je po prostu dokupić. Olejek kosztuje około 35 zł i jest świetny, pachnie cudnie i świetnie nawilża i zmiękcza skórki.

18

Odp: Manicure i pedicure w domu

[quote=CarmillaTe]Ten scholl u mnie też się sprawdza. Czy manicure domowy wpływa na Was tak relaksująco jak na mnie? smile To chyba jeden z argumentów dlaczego nie chodzę do kosmetyczki big_smile[/quote]


Olejek scholla stanowczo okazał sie wart swojej ceny tak samo jak ten elektroniczny pilnik velvet smooth.

19

Odp: Manicure i pedicure w domu

najpierw herbata i serial  wink
później miska z wodą i sól do kąpieli.
mam swoje cążki, peelingi, tarki itp. ale frezarki wg mnie nic nie zastąpi. zastanawiam się nad kupnem swojej

20

Odp: Manicure i pedicure w domu

A kupiłyście już ten pilnik do skóry stóp Scholla - Velvet Smooth? Ja tak i mogę polecić z czystym sumieniem. Można stosować go na mokro i na sucho. Ma dwie prędkości i można go ładować (nie jest na baterie, tylko ma ładowarkę). Skóra na stopach jest bardzo gładka. Stosuję na sucho, a potem biorę kąpiel. Nakładam potem jeszcze ulubiony krem lawendowy i gotowe smile Bardzo wygodna sprawa i sto razy bardziej higieniczna niż pumeksy i tarki smile

21

Odp: Manicure i pedicure w domu

Dziewczyny co do oliwek to ja odkryłam cudo ostatnio - . Ja wsmarowuję je w skórę wokół paznokci i w same paznokcie. Przyjemne, nie kleją się, dobrze się wchłaniają, a do tego cuuudownie pachną - szczególnie malinowy.

22

Odp: Manicure i pedicure w domu

Jak na razie nie chodzę do pedicurzystki, a w domu mam cały zestaw produktów do pedicure

23

Odp: Manicure i pedicure w domu

Ja jak mam czas to urządzam sobie małe spa. Jeżeli chodzi o stopy to najpierw moczę je w ciepłej wodzie z np. żelem do kąpieli, potem wycinam skórki i na koniec maluję lakierem smile Oprócz tego bardzo ważne jest nawilżanie stóp, teraz używam kremu Opatrunku z serii Comfort bielendy, dobrze nawilża i pomógł mi pozbyć się zrogowaciałych pięt. Latem szczególnie warto zadbać o estetyczny wygląd stóp

24

Odp: Manicure i pedicure w domu

Też sobie takie spa w domu raz tygodniu staram zrobić, to bardzo relaksuje. smile Miałam ogromne problemy ze stopami tego lata, ale po wizycie w gabinecie Satin jest o wiele lepiej, teraz przynajmniej mam dobrze dobrane kosmetyki do pielęgnacji.

25

Odp: Manicure i pedicure w domu

Albo naturalny peeling robiony w domu: wystarcy filiżanka cukru, pół filiżanki oliwy z oliwek - masujemy stopy/dłonie przez 5 minut smile Później malujemy paznokcie ulubionym lakierem. smile