1

Temat: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Planuję założyć swój własny biznes. Zastanawiam się czy jest z tym w Polsce ciężko smile Która z Was w ostatnim czasie zakładała swoj własny biznes? Czy można sobie poradzić w kilka dni?

Ostatnio edytowany przez alinka29 (2015-07-25 09:53:39)

2

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Firmę zakłada się dość łatwo, skoro tyle ich jest w Polsce:) Gorzej  utrzymać się na rynku wśród konkurencji...

3

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

[quote=alinka29]Planuję założyć swój własny biznes. Zastanawiam się czy jest z tym w Polsce ciężko smile Która z Was w ostatnim czasie zakładała swoj własny biznes? Czy można sobie poradzić w kilka dni?[/quote]

Bardzo łatwo się zakłada.Sama zakładałam firmę prawie 2 lata temu to pamiętam,  ze załatwiłam to wszystko w ciągu jednego dnia.Mieszkam w niewielkim mieście tak więc tutaj wszystkie urzędy są blisko siebie.Nie wiem jak jest u Ciebie.Jeśli mieszkasz w większym mieście to być moze będizesz musiała poświęcić na to jakieś 2 dni ale to również nie jest długo. Tutaj masz dobry film o tym jak zakłada się firmę:
[url]https://www.youtube.com/watch?v=Dzb_v9CTt3Q[/url]

A to,że trudno się utrzymać to już inna sprawa. Na pewno ważny jest pomysł.Konkurencja na rynku jest spora tak więc warto jest się dobrze zastanowić nad tym co chcesz oferować.

4

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Wszystko zależy od tego jaką działalność chcesz założyć. Jedną będzie łatwiej inna gorzej. Wiem coś n aten temat bo mój mąż zakłada właśnie firmę (podobna do tej: [url]http://www.ocmer.com.pl/hale/stacje-obslugi-samochodow[/url] zajmująca się montażem hali stalowych-wiem, wiem ciężki temat) i ma naprawdę dużo biegania, załatwiania pozwleń, zezwoleń i tysiąca innych "świstków". Niestety w Polsce system nie jest stworzony aby młodemu przedsiębiorcy ułatwiać życie tylko aby mu je utrudnić. Oczywiście powtarzam, wszystko zależy od rodzaju działalności.

5

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Odpowiem tak jak moje poprzedniczki - samo założenie firmy w Polsce jest bardzo proste, gorzej z tym, aby utrzymać się na rynku. Na szczęście są specjalne program typu Program Aktywizacja przeznaczone dla początkujących przedsiębiorców - [url]http://programaktywizacja.pl/[/url] dzięki niemu można skorzystać przez rok z darmowych narzędzi ułatwiających prowadzenie własnego biznesu.

6

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Wiesz, to zależy od branży... Mój brat postanowił założyć własną stację kontroli pojazdów. Zrobił taki kurs -[url=http://motoconsilio.net.pl/]kurs na diagnostę samochodowego[/url], zdobył wszystkie uprawnienia i jest bardzo zadowolony, bo akurat trafił na pewną niszę w naszym mieście.

7

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Według mnie w Polsce nie jest trudno otworzyć firmy jednak trzeba się na to przygotować i wiedziec co Ci jest potrzebne. Jeżeli chcesz założyć firmę warto, abyś się zainteresował  takim [url]https://wfirma.pl/?ref=e9485e0873fe1aea0464bfaf548b40a7[/url] systemem gdzie masz księgowość oniline, program do wystawiania faktur i wiele innych. Uważam, że takie systemy bardzo ułatwiają działanie.

8

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Nie jest znowu tak, ciężko:
[url]http://www.psfp.org.pl/forum-dla-nowych-firm-f16/jak-zlozyc-wlasna-firme-krok-po-kroku-t5.html[/url]

9

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Założyć raczej nie jest trudno smile Teraz można w urzędach sporą pomoc otrzymać w tym zakresie. Poprowadzenie firmy też nie musi być trudne. W sieci jest wiele narzędzi, które nam w tym pomogą. Na przykład w temacie księgowości - dostępne są kalkulatory takie jak np. kalkulator wynagrodzeń [url]http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-wynagrodzen[/url] . Myślę, że warto iść w tym kierunku.

10

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Założenie firmy to pikuś o wiele gorzej jest z prowadzeniem jej, to spory stres ale myślę, ze warto.
Jeśli chcesz miec sklep internetowy to możesz założyć go samodzielnie na [url]http://pasejo.pl/[/url] To darmowa platforma e-commerce, jest bardzo prosta w obsłudze.

11

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Założenie firmy jest bardzo proste. Gorzej z utrzymaniem jej tongue
Poszukaj sobie dobrej księgowej lub sama prowadź księgowość, dzięki temu zaoszczędzisz już na starcie.
Na [url]http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulatory[/url] znajdziesz darmowe kalkulatory, wyliczysz w nich wszystkie firmowe koszty.
Nikusia sklep internetowy to naprawdę opłacalny biznes.

12

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Mi zajęło to 2 dni. NIe jest to trudne. Trudności zaczynają się później. Gdyby nie [url]https://afaktury.pl/[/url]  to zginęłabym z papierami. A tak, mam wszystko na miejscu, uporządkowane i o żadnej fakturze nie zapomnę. Program nie tylko wystawi fakturę, ale będzie ją też windykował, gdy zajdzie taka konieczność. A do tego bardzo prosty w obsłudze.

13

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Nie jest tak ciężko, można też wziąć dotację !
_________________
[url=http://www.londonpleasure.com]this author[/url]

14

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Ja ostatnio otworzyłam sklep internetowy. Przede wszystkim nie bać się i być odważną!!! Ja otworzyłam swój sklep internetowy. Na początku starałam się przede wszystkim zminimalizować koszty więc działalność otworzyłam na męża (nie płacimy całej składki ZUS tylko zdrowotne), nie korzystam z usług księgowej tylko księgowości online która jest o wiele tańsza od normalnej, sklep internetowy mam na bezpłatnej platformie [url]http://pasejo.pl/,[/url] a reklamą zajmuję się sama w mediach społecznościowych takich jak tweeter czy facebook smile

15

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Ciężko nie jest, ale nie łatwo nadążyć z papierkami bo jest ich sporo. Warto w trakcie i po zamknięciu lub zawieszeniu pomyśleć o archiwizacjo dokumentów [url]http://archiwizacjadokumentow.com.pl/index.php/uslugi/przechowywanie-dokumentow-likwidacje-upadlosci[/url] . Wiele firm tak robi, aby podczas kontroli mieć wszystkie dokumenty potrzebne na bieżąco.

16

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Założyć jest dość łatwo, ale potem żeby ja rozkręcić przy obecnej konkurencji - to jest wyzwanie...