1

Temat: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Planuję założyć swój własny biznes. Zastanawiam się czy jest z tym w Polsce ciężko smile Która z Was w ostatnim czasie zakładała swoj własny biznes? Czy można sobie poradzić w kilka dni?

Ostatnio edytowany przez alinka29 (2015-07-25 09:53:39)

2

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Firmę zakłada się dość łatwo, skoro tyle ich jest w Polsce:) Gorzej  utrzymać się na rynku wśród konkurencji...

3

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Bardzo łatwo się zakłada.Sama zakładałam firmę prawie 2 lata temu to pamiętam,  ze załatwiłam to wszystko w ciągu jednego dnia.Mieszkam w niewielkim mieście tak więc tutaj wszystkie urzędy są blisko siebie.Nie wiem jak jest u Ciebie.Jeśli mieszkasz w większym mieście to być moze będizesz musiała poświęcić na to jakieś 2 dni ale to również nie jest długo.
A to,że trudno się utrzymać to już inna sprawa. Na pewno ważny jest pomysł.Konkurencja na rynku jest spora tak więc warto jest się dobrze zastanowić nad tym co chcesz oferować.

4

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Wszystko zależy od tego jaką działalność chcesz założyć. Jedną będzie łatwiej inna gorzej. Wiem coś n aten temat bo mój mąż zakłada właśnie firmę zajmująca się montażem hali stalowych-wiem, wiem ciężki temat) i ma naprawdę dużo biegania, załatwiania pozwleń, zezwoleń i tysiąca innych "świstków". Niestety w Polsce system nie jest stworzony aby młodemu przedsiębiorcy ułatwiać życie tylko aby mu je utrudnić. Oczywiście powtarzam, wszystko zależy od rodzaju działalności.

5

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Odpowiem tak jak moje poprzedniczki - samo założenie firmy w Polsce jest bardzo proste, gorzej z tym, aby utrzymać się na rynku. Na szczęście są specjalne programy przeznaczone dla początkujących przedsiębiorców -  dzięki niemu można skorzystać przez rok z darmowych narzędzi ułatwiających prowadzenie własnego biznesu.

6

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Wiesz, to zależy od branży... Mój brat postanowił założyć własną stację kontroli pojazdów. Zrobił taki kurs, zdobył wszystkie uprawnienia i jest bardzo zadowolony, bo akurat trafił na pewną niszę w naszym mieście.

7

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Nie jest tak ciężko, można też wziąć dotację

8

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Ja ostatnio otworzyłam sklep internetowy. Przede wszystkim nie bać się i być odważną!!! Ja otworzyłam swój sklep internetowy. Na początku starałam się przede wszystkim zminimalizować koszty więc działalność otworzyłam na męża (nie płacimy całej składki ZUS tylko zdrowotne), nie korzystam z usług księgowej tylko księgowości online która jest o wiele tańsza od normalnej, sklep internetowy mam na bezpłatnej platformie a reklamą zajmuję się sama w mediach społecznościowych takich jak tweeter czy facebook smile

9

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Założyć jest dość łatwo, ale potem żeby ja rozkręcić przy obecnej konkurencji - to jest wyzwanie...

10

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Polski ład w tej chwili zmienia dużo na rynku , ciekawe jak po roku będziemy patrzeć na kwestię zmian podatkowych....

11

Odp: Czy ciężko jest w Polsce założyć firmę

Podobno można szybko założyć, ale potem żeby ją rozkręcić, to jest dużo pracy...