1

Temat: SPA nad morzem - masaże na problemy z kręgosłupem?

Czy wyjazd do SPA nad morzem i  masaże to dobry pomysł na problemy z kręgosłupem?
Wybrałabym sie na wakacje, ale mam chorą mamę na podorędziu, i tak pomyślałam, że upiekłabym dwie pieczenie na jednym ogniu, tylko czy jej takie masaże nie zaszkodzą jak nie ma zleconych typowo przez lekarza?

A jeśli nie ma przeciwwskazań, to może podpowiecie jakieś SPA fajne?

2

Odp: SPA nad morzem - masaże na problemy z kręgosłupem?

W takim spa można też porozmawiać chyba z fizjoterapeutą, masażysta też ma pewną wiedzę i wie, jak nie zaszkodzić

3

Odp: SPA nad morzem - masaże na problemy z kręgosłupem?

Na pewno tam mają szeroką ofertę masaży i dobiorą jakiś "nieszkodliwy":)

4

Odp: SPA nad morzem - masaże na problemy z kręgosłupem?

Oczywiście, że to dobry pomysł. W Spa muszą zatrudniać specjalistów, więc nie ma opcji, że będzie pracował tam ktoś, kto nie będzie wiedział jak ci pomóc.
Pamiętaj tylko, że po jednym masażu trudno o jakieś większe, zauważalne rezultaty, musisz mieć wykonaną całą serię, żeby nastąpiła wyraźna poprawa.

5

Odp: SPA nad morzem - masaże na problemy z kręgosłupem?

Lagretha ma rację, w spa nie zatrudnia się ludzi ot tak z ulicy, bez doświadczenia i wiedzy, więc tego nie musisz się obawiać.
Poza tym warto nie ograniczać się wyłącznie do spa, ale też poszukać masażysty w swojej okolicy i częściej korzystać z takich usług, żeby móc zauważyć jakieś rezultaty.
Sprawdź na przykład na Booksy.net masażyści kto działa w twojej okolicy. Jest tam także aplikacja, która pozwala na sprawdzenie grafiku wybranego specjalisty i umówienie się na wizytę.

6

Odp: SPA nad morzem - masaże na problemy z kręgosłupem?

A musi być koniecznie nad morzem?ja byłam ostatnio z mamą w spa i  mieli takie masaże na kręgosłup. Chyba mają też takie turnusy rehabilitacyjne

7

Odp: SPA nad morzem - masaże na problemy z kręgosłupem?

Dobry masażysta tak dobierze masaże, żeby pomagały, a nie szkodziły. W zależności od rodzaju masażu mogą istnieć różne przeciwwskazania do jego wykonania, ale to terapeuta powinien wiedzieć komu jaki masaż wykonać. Dlatego jeśli zależy nam na profesjonalnej terapii to warto korzystać z miejsc, w których pracują doświadczeniu masażyści, gdzie masaże wykonywane są w profesjonalny sposób.

8

Odp: SPA nad morzem - masaże na problemy z kręgosłupem?

Chętnie bym się wybrała na taki masaż kręgosłupa.

9

Odp: SPA nad morzem - masaże na problemy z kręgosłupem?

Ja się wybieram do SPA , wiem że mają wiele zabiegów i masaży w ofercie, a  hotel i miejsce super

10

Odp: SPA nad morzem - masaże na problemy z kręgosłupem?

Cudowna sprawa takie wczasy, moja mama jeździ co roku i wraca odmieniona:)

11

Odp: SPA nad morzem - masaże na problemy z kręgosłupem?

Warto jechać i podreperować zdrowie, bo życie codziennie stawia przed nami wyzwania i trzeba im sprostać...

12

Odp: SPA nad morzem - masaże na problemy z kręgosłupem?

Akurat bliskość morza na kręgosłup nie pomaga, najwyżej na tarczycę:)