1

Temat: Badanie słuchu. Gdzie i ile kosztuje

Cześć. Wydaje mi się,że moja córka ma lekkie problemy ze słuchem. Zastanawiam się gdzie można byłoby ewentualnie wykonać odpowiednie badania aby to stwierdzić. Ile to kosztuje? I czy można to zrobić na nfz?

2

Odp: Badanie słuchu. Gdzie i ile kosztuje

Fundacja Geers często robi darmowe badania, sama korzystałam , zorientuj się czy gdzieś blisko nie będą w najbliższym czasie:)

3

Odp: Badanie słuchu. Gdzie i ile kosztuje

[quote=summerlove]Fundacja Geers często robi darmowe badania, sama korzystałam , zorientuj się czy gdzieś blisko nie będą w najbliższym czasie:)[/quote]

Dokładnie. Na narodowy fundusz zdrowia pewnie bedziecie bardzo długo czekały a w Geers można zrobić badanie za darmo. Poczytaj sobie:
[url]http://www.geers.pl/kontrola-sluchu/niedosluch-i-jego-przyczyny[/url]
Obecnie mają swoje punkty w całej Polsce tak więc możesz się wybrać oraz przebadać dziecko. Im wcześniej ewentualny niedosłuch zostanie wykryty tym szybciej można zastosować odpowiednie leczenie oraz skorygować wadę. Badanie wykonywane jest w specjalnej kabinie dźwiękoszczelnej przez protetyka słuchu. Jest bezbolesne oraz wynik dostaniesz po 15 minutach.

4

Odp: Badanie słuchu. Gdzie i ile kosztuje

Badanie jest za darmo, ale później, jeśli będzie zły wynik, to wypada u nich zamówić aparat:) Tak to wszystko jest powiązane...

5

Odp: Badanie słuchu. Gdzie i ile kosztuje

Masz rację badania są za darmo .W sklepach ,gdzie można kupić aparaty trzeba  pytać, czy robią na NFZ Jak się okaże ,że jest problem to dostaniesz dofinansowanie z NFZ ,a jeśli dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności to jeszcze z PCPR

6

Odp: Badanie słuchu. Gdzie i ile kosztuje

Jest za darmo ,są te firmy od aparatów one robią takie akcje z badaniem słuchu .

7

Odp: Badanie słuchu. Gdzie i ile kosztuje

Można to zrobić na NFZ ,i jest to badanie za darmo

8

Odp: Badanie słuchu. Gdzie i ile kosztuje

Są sklepy z aparatami słuchowymi ,gadzie możesz zrobić za darmo i jak jest problem to u nich zamawiasz od razu

9

Odp: Badanie słuchu. Gdzie i ile kosztuje

Myślę, że jak pójdziesz do laryngologa to on zbada Ci słuch jeśli poprosisz o takie badanie. Dodatkowo często są organizowane różne akcje dotyczące osób niedosłyszących i głuchych. Podczas takich akcji każdy może za darmo wziąć udział w badaniu słuchu. Inną opcją jest odwiedzenie sklepu z aparatami słuchowymi. Niektóre sklepy są wyposażone w miejsce do badania słuchu i mają własnego dostępnego w godzinach otwarcia sklepy specjalistę z którym można skonsultować swoje problemy ze słuchem. Wszystkie z tych opcji są darmowe. Chyba, że wybierzesz się do lekarza prywatnie, a nie na fundusz.

10

Odp: Badanie słuchu. Gdzie i ile kosztuje

Teraz jest początek roku ,to myślę ,że w każdej poradni audiologicznej ze skierowaniem zrobisz .A badanie jest bezpłatne.

11

Odp: Badanie słuchu. Gdzie i ile kosztuje

U nas często przyjeżdża bus i staje pod kościołem ,robi za darmo badania ,ale co do jakości tego badania ,to mam obiekcje.

12

Odp: Badanie słuchu. Gdzie i ile kosztuje

Główny cel takiego badania to szukanie klientów, bo można od razu zaproponować swoje produkty, pewnie drożej niż normalnie...

13

Odp: Badanie słuchu. Gdzie i ile kosztuje

Są akcje z darmowym badaniem, czasem nawet w mniejszych miejscowościach, warto skorzystać.

14

Odp: Badanie słuchu. Gdzie i ile kosztuje

Firmy z tej dziedziny mają oddziały w dużych miastach i tam można też się zbadać.