176

Odp: Oczyszczanie organizmu

Ja tam polecam ziemię okrzemkową. Bardzo dobrze oczyszcza organizm i sprawia, że człowiek czuje się naprawdę dobrze po takiej kilkumiesięcznej kuracji. Zresztą spróbujcie sami - takie wiaderko ziemi okrzemkowej starcza na 2 miesiące.

177

Odp: Oczyszczanie organizmu

Piję aloes, dobry jest na oczyszczanie organizmu. Ograniczyłam też palenie bo wiadomo te toksyny dla organizmu to nic dobrego. Przeszłam sobie na epapierosy z green smoke i jestem zadowolona. Nie miałam problemów z przejściem, a czytałam, że są mniej szkodliwe dla organizmu i łatwiej z nimi rzucić palenie. Także mojej oczyszczanie jest na dobrym etapie. Już widzę, że się lepiej czuje i moja skóra, włosy lepiej wyglądają.

178

Odp: Oczyszczanie organizmu

nigdy bym się nie zdecydowała na glodówkę. codziennie rano piję wodę z cytryną, też pije aloes - ostatnio koleżanka mi cos o tym wspominała.

179

Odp: Oczyszczanie organizmu

Głodówka nie jest dobra. To szok dla organizmu. Ja też piję wodę z cytryną i dodatkowo herbatę z pokrzywy.

180

Odp: Oczyszczanie organizmu

Na oczyszczanie organizmu najlepsza jest babka płesznik. To takie ziarenka, które zalewa się wodą i wypija po około 30 minutach. Świetnie oczyszczają jelita ze złogów i posiadają wiele innych zalet. Przede wszystkim jest to naturalne. Zaleca się pić codziennie.

181

Odp: Oczyszczanie organizmu

W preparacie ColonC są łuski babki płesznik, ale wypija się to zanim spęcznieją, od razu po zmieszaniu z wodą czy sokiem i popija szklanką wody. Pęcznieje w żołądku. Jest obrzydliwe w smaku.
Jeśli zalejemy i zostawimy, zwłaszcza letnim płynem, to zrobi się taki kisiel z tego, jednak niespęczniałe ciężko jest przełknąć, bo ma paskudny smak i konsystencję. Ja kilka razy spróbowałam i odłożyłam. Wywaliłam prawie cały duży kubełek.

182

Odp: Oczyszczanie organizmu

Ogólnie ziarna typu babka płesznik czy siemię lniane mają doskonałe właściwości oczyszczające. Tylko trzeba je stosować odpowiednio długo. Jedni zauważą efekty po kilku dnia inni po trzech tygodniach. Ale jedno jest pewne - usuną cały syf zalegający w jelitach.

183

Odp: Oczyszczanie organizmu

Zastanawiałam się nad jakimiś suplementami. Odchudzam się i rzekomo są takie specyfiki, które to ułatwiają. Uprawiam sport, jem zdrowo i regularnie. Myślałam o Oeparolu, któraś z Was stosowała i może mi napisać co o nim sądzi?

184

Odp: Oczyszczanie organizmu

na oczyszczanie dobry jest napar z liści brzozy:)

185

Odp: Oczyszczanie organizmu

hm ja jak robiłam to robiłam 3 dni sokowo warzywne bardzo fajnie wymiata toksyny tylko człowiek jest dość słaby i warto zapodać sobie elektrolity smile a pozniej wiadomo włącz odpowiednią dietę i jeśli chcesz ćwiczyć intensywnie najlepiej takiego fat burnera ] ja już jestem na diete od 5 miesiecy, mam problem z hormonami wiec u mnie to znacznie wolniej idzie, ale po leczeniu i w połączeniu z dietą powinno byc ok smile

186

Odp: Oczyszczanie organizmu

Witam! Naturalne i bezpieczne organizmu można łatwo przeprowadzić za pomocą Błonnika Witalnego. To preparat, który w składzie ma nieprzetworzone nasiona babki płesznik i babki jajowatej. Wystarczy wsypać do szklanki z wodą, mlekiem, sokiem lub jogurtem 2-3 łyżeczki tego preparatu i już pierwszego dnia można rozpocząć proces usuwania toksyn i złogów z organizmu. Dzięki jego zastosowaniu oczyszczają się jelita co ma wpływ na poprawę ich funkcjonowania. Zyskuje się lepsze samopoczucie, a organizm pracuje wydajniej i ma się więcej sił oraz energii. Wszystkie niezbędne informacje na ten temat Błonnika Witalnego można znaleźć na stronie czystejelito.eu

Pozdrawiam
Jolanta Piwowarczyk
Online Ekspert marki Mapa Zdrowia

187

Odp: Oczyszczanie organizmu

W brudnym domu utrudnia i komplikuje się życie, tak samo jest z funkcjonowaniem organizmu zaśmieconego toksynami. Nagromadzone toksyny to trucizny, które zaśmiecają nasz organizm i mogą poważnie zaburzać jego funkcjonowanie. Jedna z diet, to dieta warzywno-owocowa. Oczyszczanie powinno się robić  co najmniej 2 razy w roku. Negatywne emocje budzą obecnie głodówki.
Pozbawienie organizmu źródła energii z zewnątrz sprawia, że zaczyna on spalać zapas glukozy, a potem tłuszczów. To właśnie w tkance tłuszczowej znajdują się ogromne ilości toksyn, które zostają uwolnione do krwi, by potem trafić z pomocą układów pokarmowego i wydalniczego na zewnątrz.
Głodówka może znacznie osłabiać organizm i powodować szereg działań niepożądanych, dlatego prowadzona może być tylko pod  kontrolą lekarza.

188

Odp: Oczyszczanie organizmu

Z niektórych toksyn organizm oczyszcza się bardzo szybko, a z niektórych niestety tygodniami, dlatego taka kilkudniowa głodówka czy dieta całkiem sprawy nie załatwia.

189

Odp: Oczyszczanie organizmu

Podczas trwania diety oczyszczającej możemy mieć takie oto dolegliwości:
- wahania nastroju
- bóle kości
- może wystąpić biegunka
- zawroty i bóle głowy
- ropne wypryski na skórze
- nieprzyjemna woń potu i moczu
Są to sygnały, że organizm pozbywa się toksyn. Zwykle po czterech dniach te uciążliwe dolegliwości mijają, znika uczucie głodu tym samym zmniejszają się ilości spożywanych pokarmów.

Po przeprowadzeniu diety cofają się takie choroby jak:

- choroba wieńcowa               
- paradontoza                       
- nadciśnienie                       
- cukrzyca                             
- zwyrodnienie stawów
- choroba wrzodowa
- stłuszczenie wątroby
- zaćma
- alergia
                               Przykładowy jadłospis:
Śniadanie : szklanka soku pomidorowego lub marchwiowego, jabłkowego, słaba niesłodzona herbata, 2 jabłka , surówka.

Obiad: zupa jarzynowa, ugotowany burak, kilka surówek, ogórek kiszony, sałata, bigos z kapusty i pomidorów na ciepło.

Kolacja: jabłko, herbata ziołowa, surówka.

190

Odp: Oczyszczanie organizmu

Wiele osob nie docenia wody. A tak naprawdę najłatwiej jest oczyścić organizm pijąc jedynie wodę. Powinniście zrezygnować z takich napojów jak kawa oraz herbata a tym bardziej słodzonych. Mówi się równiez,że pijemy dziennie za mało wody . A powinno być to nawet 2-3 litry.

Sama od czasu kiedy wypijam te 2 l wody mineralnej czuję się o wiele lepiej oraz zdrowiej.Udało mi sie rónież schudnąć. Na początku kupowałam wodę mineralną w butelkach ale obecnie mam specjalny dystrybutor w domu .Zerknijcie sobie tutaj:
możecie sobie poczytać,ze bez problemu można sobie zamówić taką wodę w dystrybutorze do biura. Dowożą mi co jakiś czas baniaczki z wodą.

191

Odp: Oczyszczanie organizmu

Aż tak dużo? Moim zdaniem lepsze efekty może przynieść poddanie się ]oczyszczaniu jelit ze złogów w colonmed.pl. Dzięki temu pozbędziemy się toksyn z całego organizmu. A co za tym idzie - zyskamy szczuplejszą sylwetkę i lepsze samopoczucie.

192

Odp: Oczyszczanie organizmu

zacznijmy od tego, że jeśli nasze nerki i wątroba pracują prawidłowo, to są w stanie same pozbyć się toksyn. oczywiście możemy pomóc im poprzez odpowiednią dietę, naturalne sposoby, mam na myśli różne zioła, napary, etc. głodówka, to najgorsze, co możemy zrobić swojemu organizmowi.

193

Odp: Oczyszczanie organizmu

Zamiast faszerować się jakimiś chemicznymi suplementami, co raczej niewiele ma wspólnego ze zdrowiem, lepiej zapisać się na  i zacząć sobie radzić w inny sposób.

194

Odp: Oczyszczanie organizmu

Dieta owocowo-warzywna + dużo wody, ewentualnie duże ilości czystka. Nie ma sensu łykać chemii, bo szkoda zdrowia.

195

Odp: Oczyszczanie organizmu

Ja bym jednak wybrała naturalny sposób na oczyszczanie: woda mineralna z sokiem z cytryny smile Wybieram Piwniczankę, bo oprócz detoksu dostarcza ogranizmowi magnez i wapń - same zalety smile

196

Odp: Oczyszczanie organizmu

[quote=koza]zacznijmy od tego, że jeśli nasze nerki i wątroba pracują prawidłowo, to są w stanie same pozbyć się toksyn[/quote]
Podobno właśnie owe diety i suplementy to tylko moda stworzona do nakręcania sprzedaży artykułów w prasie, produktów spożywczych, poradników, bo w rzeczywistości zatrucie organizmu jest doskonale widoczne i odczuwalne (jest nim na przykład kac) i organizm sobie sam z nim poradzi, a przy cięższych zatruciach czymkolwiek i tak konieczna jest interwencja lekarza.

197

Odp: Oczyszczanie organizmu

Woda mineralna wcale nie jest taka zdrowa, a do tego wyziębia organizm, lepsza jest przegotowana kranówka...

198

Odp: Oczyszczanie organizmu

Nie jestem zwolennikiem jakiś głodówek czy ścisłych diet. Moim zdaniem (i nie tylko moim) warto się po prostu racjonalnie i zdrowo odżywiać - wtedy detox nie będzie potrzebny. Taka naturalna dieta wcale nie musi być kosztowna ani pracochłonna. W internecie można znaleźć (choćby tutaj ) całą masę produktów, z których można przygotować smaczne i zdrowie posiłki. Jak to mówią "wystarczy chcieć".

199

Odp: Oczyszczanie organizmu

owszem można się zdrowo odżywiać, tylko u niektórych organizm jest zbyt zanieczyszczony, aby taka zmiana trybu żywienia mogła poskutkować. moja przyjaciółka miała z tym problem i zdecydowała się na drenaż chirurgiczny to dość poważna decyzja, ale jak się okazało niesamowicie skuteczna

200

Odp: Oczyszczanie organizmu

Dziewczyny a czy próbowałyście diety warzywno owocowej doktor dąbrowskiej? Słyszałam wiele pozytywnych opini na jej temat i poważnie zastanawiam sie nad wprowadzeniem jej w życie. Dodatkowo suplementowałabym wtedy b12 i zażywała młody jęczmien:  całą kuracje planuje przejśc w 2 tygodnie, bo to moja pierwsze podejscie do tego typu diet, zalecone przez dermatologa.