226

Odp: Oczyszczanie organizmu

Osobiście nie próbowałam, bo nie czuję takiej potrzeby, ale koleżanka na uczelni mówiła ostatnio o suplemencie diety DETOX, firmy...i z ciekawości weszłam teraz na stronę i przeczytałam skład: ekstrakt z migdałecznika, brzozy zwisłej, ziela orzecha malabarskiego - skład możecie zobaczyć na stronie. Wydaje mi się, że skład jak najbardziej naturalny i nie powinien mieć efektów ubocznych.

227

Przeczytałam tutaj  że na oczyszczanie organizmu dobrze pomaga herbata Źródło smoka.

228

Ja od czasu do czasu robię sobie oczyszczanie organizmu dietą jaglaną. Bardzo zdrowo. Poza tym na co dzień piję świeże soki warzywne, które działają nie tylko na wnętrze mojego organizmu ale i na zewnątrz - poprawiła mi się cera, wyglądam zdrowiej i jak mówią znajomi atrakcyjniej. Na początku mojej przygody kupowałam gotowe soczki w sklepach, teraz odkąd zaczęłam zwracać uwagę na ich skład zrezygnowałam z tego i wolę je przyrządzać samodzielnie. To lepsze bo mogę łączyć rożne smaki, których w sklepach nie sprzedają. Moja wyciskarka wolnoobrotowa to najlepsza inwestycja jaką w życiu zrobiłam w siebie.

229

A jaką masz wyciskarkę? Bo ja szukam czegoś konkretnego i nie wiem na którą uwagę zwrócić uwagę? Z tego co widziałam to sporo jest pozytywnych opinii o kenwood, skg i kalorik. Chciałabym kupić coś co będzie łatwe w obsłudze i co można w miarę szybko wyczyścić

230

Ja właśnie kupiłam sobie taką nowośc od kalorik, to chyba ta FE 2000I. W każdym razie zamawiałam na  to sobie popatrz. Najlepiej porównaj sobie własnie kilka firm i sprawdź na czym najbardziej Ci zależy i wybierz na tej podstawie

231

Po takim oczyszczaniu organizmu należy zmienić swoje życie i w ten sposób zadbać o siebie zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz. Tutaj  jest wiele ciekawych informacji na temat zdrowego trybu życia.

232

Bardzo łatwo i przyjemnie można przeprowadzić oczyszczanie za pomocą dicopegu 10g. Nie powoduje on żadnych rewolucji jelitowych, ma bardzo naturalne, osmotyczne działanie przeczyszczające i nie podrażnia jelit

233

Codziennie piję szklankę soku z buraków. Robię w sokowirówce na kilka dni z buraków, jabłek i marchwi, i choć nie jest to zdrowy dodatek, to dolewam z kartonu pomarańczowego, który ma w sobie paskudne substancje słodzące typu cukier. Chyba przestanę tak robić. W każdym razie sok ze świeżych buraków ma działanie oczyszczające.

234

Najskuteczniejszy na oczyszczenie organizmu jest zabieg Body Detox. Oczyszcza on organizm z toksyn i innych zanieczyszczeń, przywracając mu naturalną równowagę i zdrowie. Do wykonania w Centrum Zdrowia Bioclnic

235

Ja polecam korzystać tylko z naturalnych sposobów czyli zbilansowana dieta i ograniczenie produktów zakwaszających. Nie ma potrzeby brać suplementy diety skoro mamy naturalne produkty, które pomagają w 100%. Polecam przeczytać artykuł:

236

Dobrze działają też regularnie wypijane zioła. Ja piję napar z czystka i z morwy białej.

237

Polecam poczytać troszkę o różnych metodach detoksu i spróbować oczyszczanie bez tabletek.

238

a czy ktoś z was stosował może ocet jabłkowy do odchudzania i oczyszczania organizmu? czytałam tu  że super działa zwłaszcza na czczo. ale jakoś nie mogę się przemóc - jak u was z efektami takiej metody możecie się podzielić opinią?

239

owsianka, codziennie na śniadanie plus duże ilości wody. dobry jest też ostropest, łyżeczka dziennie.

240

Najlepiej rano wypijać szklankę soku z cytryna.

241

na czczo pol godziny przed sniadaniem szklanka wody z cytryna i do tego od czasu do czasu dicopeg 10g na oczyszczenie i pobudzenie jelit i przyspieszenie metabolizmu

242

Ostatnio oczyszczałam weekendowo organizm smile z doświadczenia mogę powiedzieć, że efekty zauważyłam dopiero po oczyszczaniu i tak jakby zaczęłam się oczyszczać dopiero po przywróceniu wcześniejszej diety. Ja akurat zastosowałam oczyszczanie owocowo-warzywne+kaszę jaglaną na dwa posiłki. Odstawiłam kawę, herbatę, używki, sól i cukier.
Czy są jakieś spektakularne efekty? Hm, nie czuję ich za bardzo.. może nie byłam zatruta big_smile
Ja wolę jednak prowadzić zbilansowaną dietę i używać produktów, które w życiu codziennym oczyszczają organizm smile zaopatrzam się w sklepie internetowym ze zdrową żywnością Zielony Spichlerz i jestem bardzo zadowolona

243

Nie wiem czy orientowałyście się w tym, ale oczyszczanie organizmu to nic innego jak wspomaganie pracy watronby. Wątroba w głównej mierze oczyszcza nasz organizm, sprawia,że usuwa on szkodliwe toksyny oraz wspomaga prace jelit. Zwykle radzi sobie sama, ale czasami warto jest jej pomóc oraz:
unikać alkoholu
wprowadzić lekką diete wątrobową
ewentualnie suplementy specjaline na wątrobę

244

Najlepsza metoda oczyszczania organizmu jaką znam, to dziesięciodniowa dieta warzywno-owocowa.
Przez pierwsze dwa dni trochę może boleć głowa, ponieważ organizm oczyszcza się z toksyn, ale to zależy od wcześniejszej diety. Już po kilku dniach odczuwam znaczny wzrost energii, cera się poprawia i ogólnie samopoczucie jest lepsze.
Nie stosuję jej zbyt często, bo jestem szczupła, a od tego traci się nawet kilka kilo. Choć to może być dla wielu zaleta!
Polecam gorąco. W necie jest wiele przepisów na potrawy podczas tej diety i opis jej zalet.
Pozdrawiam smile

245

Kupiłam sobie płyn DrenaFast, bo kiedyś byłam bardzo z jego działania zadowolona.

Zawiera:
- ekstrakt z brzozy brodawkowatej (Betula alba) 600 mg;
- ekstrakt z mniszka lekarskiego (Taraxacum officinale) 350 mg;
- ekstrakt z ortosyfonu groniastego (Orthosiphon spicatus) 350 mg;
- ekstrakt z korzenia żeńszenia (Panax ginseng) 300 mg;
- ekstrakt z jasnoty białej (Lamium album) 300 mg;
- ekstrakt z babki zwyczajnej (Plantago major) 250 mg;
- ekstrakt z jastrzębca kosmaczka (Pilosella officinarum) 250 mg;
- ekstrakt z męczennicy cielistej (Passiflora incarnata) 200 mg;
- ekstrakt z kopru włoskiego (Foeniculum vulgare) 175 mg;
- ekstrakt z oliwki europejskiej (Olea europaea) 175 mg;
- ekstrakt z herbaty zielonej (Camellia sinensis) 100 mg;
- ekstrakt z cytryny właściwej (Citrus limon) 100 mg.

Przeraża mnie jednak sorbinian potasu, no ale żeby zrobić taką miksturę o ograniczonej przydatności do spożycia, bez konserwantów, to trzeba by chyba do zielarza iść.

246

> JaNatalia napisał/a:

> Najlepsza metoda oczyszczania organizmu jaką znam, to dziesięciodniowa dieta warzywno-owocowa.
Nie stosuję jej zbyt często, bo jestem szczupła, a od tego traci się nawet kilka kilo. Choć to może być dla wielu zaleta!

Podczas oczyszczania traci się głównie 'kilogramy' z jelit, czyli po prostu to co nazywa się kałem, a odkłada się w jelitach w postaci kamieni kałowych - nawet kilka kg tego nosimy w jelitach na co dzień... Jedna z aktorek stosowała nawet oczyszczanie jelit  - dość drastyczne, chyba chciała się ich pozbyć, ale to trudne, bo je się przecież codziennie i codziennie by trzeba było lewatywy robić...

247

-> wprowadzenie do diety niektórych owoców/warzyw. Dobry jest owoc granatu, jabłka, podobno rukola (tego nie sprawdzałam), zielona pietruszka, arbuz i siemię lniane
-> zamiast kawy i alkoholu - zielona herbata
-> woda z cytryną. Pijam codziennie szklankę wody z cytryną i zwykle jest okay (ale w sumie wybieram wysokozmineralizowaną bardziej na uzupełnienie magnesu niż odkwaszenie)

248

ostatnio czytałam artykul ze oczyszcznie organizmu to brednie,
nie ma nic takiego i ogranizm tego nie potrzebuje, trzeba się tylko dobrze odzywiac

249

Dieta sokowa świetnie wpływa na oczyszczanie organizmu. Ja byłam na takim tygodniowym detoksie i efekty były mega. Nie dość, że lekki spadek wagi, uczucie lekkości, to do tego jeszcze samopoczucie zdecydowanie lepsze. Tylko trzeba dokladnie sprawdzic firmę, z której takie soki sie zamawia. Chodzi oczywiscie o sklad. Mimo detoksu trzeba dostarczyc organizmowi niezbednych skladnikow. Ja zdecydowalam sie na soki ze sportfood - są w przyzwoitej cenie i maja ogromny wybór!

250

ja to odkąd jem dużo bardziej zdrowo, a także wspomagam mój organizm kapsułkami Intesta to praktycznie wszystkich toksyn się pozbyłam z mojego organizmu. Teraz nawet po jednym cukierku nie mam problemów z wypróżnianiem się, nie to co wcześniej. A mój układ trawienny zdecydowanie lepiej pracuje