26

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Specjalne odżywki zawierają wapń, jedwab i witaminy. Na rynku jest ich bardzo duży wybór – rozbieżność cenowa to od 6 do 40zł. Taką odżywkę nakłada się 1-2 razy w tygodniu po wcześniejszym zmyciu poprzedniej warstwy – najlepiej zmywaczem bez acetonu. Kuracja taka usztywni paznokieć i go wzmocni. Z domowych sposobów polecam raz w miesiącu kuracje tzw. „olejową”. Polega ona na zagrzaniu małej ilości oleju słonecznikowego lub oliwy z oliwek i moczeniu w nim paznokci - około 15 minut. WAŻNE - olej nie może być gorący.

27

Odp: co na zniszczone paznokcie?

co do wzmacnianie paznokci to mi pomógł krem do rąk wcierany w płytkę, bo miałam bardzo przesuszone paznokcie. Poza tym, spróbuj jeść więcej orzechów i suszonych owoców, słyszałam, że te produkty zawierają bardzo dużo miedzi, która odżywia paznokcie.

28

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Ja staram się głównie suplementować i wzmacniać od wewnątrz, i to najlepiej wychodzi. Czyli skrzyp polny, od czasu do czasu drożdże, herbatki. A od zewnątrz przecieram dobrą oliwą 2x w tygodniu i odżywki różnych firm, bo podobno jak się nie zmienia, to paznokcie się pogarszają wręcz.

29

Odp: co na zniszczone paznokcie?

A czy któraś z Was stosowała te słynne odżywki od Eveline?

30

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Przywrócenie poprzedniego wyglądu wcale nie będzie proste - może to trwać wiele miesięcy. Na pewno polecam ci przy takim problemie odżywkę New nails. To tylko 10 zeta, a można całkowicie odmienić paznokcie. Może warto leczyć je też od środka np. łykając skrzyp czy inne suplementy

31

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Nie polecam żadnych odżywek, bo tak naprawdę to nic nie da - każdy ma indywidualne predyspozycje, jak widzisz - niektórym Eveline super pomaga, Tobie zmasakrowało paznokcie...
Najlepsza kuracja to ciepła oliwa i cytryna

32

Odp: co na zniszczone paznokcie?

A moim zdaniem odżywki dużo pomagają i naprawdę są w stanie uratować i poprawić ogólną kondycje paznokcia. Każdy poleca te które w ich przypadku się sprawdziły smile także osoby zainteresowane tematem muszą po prostu przetestować która w ich przypadku będzie najlepsza.

33

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Ja zazwyczaj używam odżywki do paznokci firmy Eveline "Paznokcie mocne i lśniące jak diament - 8 w 1" wink Można ją kupić w każdym Rossmannie wink Na mnie działa zaskakująco szybko i dobrze, ale moje koleżanki na nią narzekają... Więc to wszystko zależy chyba od stopnia zniszczenia płytki paznokcia hmm Ja tam jestem z niej bardzo zadowolona i polecam serdecznie wszystkim! wink

34

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że najlepiej jest niestety na jakiś czas odpuścić sobie malowanie paznokci i traktowanie ich zmywaczami. Dobrze używać też rękawiczek do mycia naczyń czy jakiegoś sprzątania - bez tego ani rusz bo kontakt z chemią im szkodzi.

35

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Polecam skonsultowanie się ze specjalistą, choćby kosmetyczką na pewno doradzi coś skutecznego skoro siedzi w tym przemyśle od lat. Można skorzystać z jakiś suplementów diety i poradzić się farmaceutki w tej dziedzinie. Ewentualnie wybrać sie także do lekarza.

36

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Ta odżywka 8w1 lubi uczulać, wiele jest w necie opinii i zdjęć na blogach, gdzie dziewczyny pokazują jak na paznokciach pojawiały się sine plamy. Ja wolę odżywki z jessici, nie zawierają żadnych szkodliwych substancji.

37

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Śmiało możesz używać  mi bardzo poprawiła stan pazurków wink

38

Odp: co na zniszczone paznokcie?

o właśnie smile zastanawia mnie pewien fakt dziewczyny czy wy przy wyborze lakierów patrzycie w ogóle na ich skład ? czy kierujecie się głównie kolorem / marką ?

39

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Ja patrzę na sład i mam już swoje ulubione marki. Na szczęście znajduję tam kolorystykę, która mi pasuje. Ważne jest dla mnie, żeby kosmetyki których używam był jak najwyższej jakości i jak najbiżej natury.

40

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Powiem ci Hagia że jestem pozytywnie zaskoczona smile ja też przede wszystkim patrze na skład dopiero potem zwracam uwagi na kolory a następnie na cenę bo naprawdę nie chce używać na pazurkach byle czego bo wiem jakie są potem efekty tego ;/

41

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Kupuję lakiery bez toluenu, formaldehydu i DBP, a najlepiej jak jeszcze mają filtry UV.

42

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Używaj new nails, tylko systematycznie. Powinno się udać mocno odmienić wygląd paznokci, ale nie z dnia na dzień. To będzie efekt systematyczności, a przynajmniej tak to wyglądało w moim przypadku.

43

Odp: co na zniszczone paznokcie?

hej jest wiele nowoczesnych preparatów na zniszczone paznokcie. Wszystko zależy również od doboru odpowiednich witami aby wzmocnić skórę i płytkę paznokcia od środka. Poszukaj czegoś odpowiedniego w dobrej drogerii bądź aptece. Zapytaj farmaceutkę na pewno Ci doradzi.

44

Odp: co na zniszczone paznokcie?

To prawda, ale jeśli nie stosujesz odżywki to logiczne jest, że jakości nie będzie. W moim przypadku mocno odmieniłam paznokcie w dosyć krótkim czasie i docelowo te fajne efekty uzyskałam - tego oczekiwałam i ten cel zrealizowałam.

45

Odp: co na zniszczone paznokcie?

ja używałam tej odżywki z eveline 8w1, paznokcie była po niej b. fajne tylko wkurzało mnie że przez 10 dni mogę używać tylko jej, żadnego kolorku na nią nie można kłaść.

46

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Ale dziewczyny po niej miały problemy z paznokciami. Ty ich nie miałaś? Na jakim jesteś etapie?

47

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Czasem wystarczy dobry krem do rąk:  smile z naturalnych składników, a takie ma marka Farmona. Czasem wystarczy regularnie stosowany krem do rąk, który je nawilży, ochroni przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi oraz gwałtownymi zmianami temperatur.

48

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Jest całe mnóstwo odżywek w aptekach i drogeriach. Najlepiej przetestować na sobie, która okaże się skuteczna bo niestety na każdą osobę działa coś innego. Ja zastanawiam się co może pomóc gdy pojawi się . Macie jakieś sposoby na nią? U córki zauważyłam dziwne plamy pod paznokciami. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miała. bardzo dbamy o higienę, niestety nie wiem jak jest w przedszkolu... Zaczynam się obawiać, że to grzybica ;(

49

Odp: co na zniszczone paznokcie?

ja moczę paznokcie w oliwie z oliwek przez 30 min 2-3 razy w tygodniu i to bardzo mi pomaga właściwie takie domowe sposoby zawsze są najlepsze, a poza tym używam odżywki z eveline 8in1 total action intensive nail conditioner,nakładam przez 6 dni warstwowo i paznokcie mam piękne i zdrowe;-) Ale wiem że nie dla wszystkich jest ona tak samo dobra słyszałam o niej wiele złych opinii ... jedno jest pewne nie można jej nadużywać tylko stosować zgodnie z zaleceniami ponieważ inaczej faktycznie może przynieść niepożądane efekty

50

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Używajcie new nails, odżywki od nich, powinniście panzokcie wzmocnić. Generalnie jednak duże znaczenie ma także odpowiednie podejście do odżywiania paznokci, zabezpieczenia przed środkami czyszczącymi - to właśnie w taki sposób przywraca się normalność.