1

Temat: Squash - gracie?

Ostatnio pomyślałam, że chciałabym zacząć w to grać, nawet mam już upatrzone miejsce ,. Może już grałyście i macie jakieś rady, jak się przygotować?

2

Odp: Squash - gracie?

Podstawową zasadą w squashu jest to, żeby tak uderzyć piłeczkę, aby po odbiciu od przedniej ściany nie dosięgnął jej przeciwnik, zanim odbije się ona drugi raz od podłogi. To tylko pozornie wydaje się proste:)
Warto też zadbać o rozgrzewkę, żeby nie wyjść z kortu od razu z kontuzją. A godziny ćwiczeń zrobią z Cibie mistrzynię:)

3

Odp: Squash - gracie?

Moja kumpela to uwielbia. W sumie wielu znajomych teraz uprawa squasha.

4

Odp: Squash - gracie?

Bardzo fajna gra, próbowałam kilka razy, ale to nie jest takie proste! Trzeba mieć trochę koordynacji i znać się po prostu na rzeczy wink Bez pomocy kogoś innego przy pierwszych grach raczej ciężko jest zrozumieć o co dokładnie chodzi, ale potem już idzie z górki.

5

Odp: Squash - gracie?

Byłam dwa razy z koleżanką na squashu. Za pierwszym razem kondycyjnie sobie nie poradziłam, a za drugim po prostu mi się to nie spodobało.

6

Odp: Squash - gracie?

Oczywiście, że gram! Polecam każdemu squash, gdyby ktoś chciał zagrać zapraszam do Poznania do Centrum Tenisowego Sobota.

7

Odp: Squash - gracie?

Gram i z całego serca polecam tą grę. Jest bardzo przyjemna. Chodzę raz w tygodniu z przyjaciółką. Zaczynałyśmy jako amatorki, nie miałyśmy pojęcia jakie są zasady, co jest ważne. Teraz idzie nam bardzo dobrze. Jest to gra, która wymaga skupienia, precyzji, kondycji i siły. Gra najczęściej trwa godzinę bo na tyle można minimalnie wynająć kort. Sprzęt najczęściej można wypożyczyć w klubie. Jedyne co potrzeba to odpowiedni strój, wygodne buty i chęci do gry. Nic więcej nam nie potrzeba by czerpać radość z tej aktywności sportowej.

8

Odp: Squash - gracie?

Raz spróbowałam i jednak za ciężko... Badmington i ping-pong są lżejsze;)

9

Odp: Squash - gracie?

Gram regularnie - uwielbiam i polecam smile

10

Odp: Squash - gracie?

Wolę lżejsze sporty, a to jest jednak spory wysiłek...

11

Odp: Squash - gracie?

Kiedyś próbowałam i to jednak nie dla mnie.