1

Temat: co zamiast masła?

Witam, czego używacie zamiast masła? a może jednak masło? ja raczej chciałabym zrezygnować z tłuszczu, bo planuje zrzucić kilka kilogramów. Popowiedzcie. A możne różnie w zależności od składników kanapki? Podobno do ryby wędzonej jest dobry chrzan cienko posmarowany na pieczywie.

2

Odp: co zamiast masła?

Z tłuszczu nie można całkowicie rezygnować wink Warto wybierać te zdrowe. Fajnie sprawdza się awokado smile Poza tym można smarować kanapki serkiem twarogowym. Sama do niektórych dodatków lubię smarować chleb choćby ketchupem wink

3

Odp: co zamiast masła?

Ja też bardzo lubię awokado. Kanapki można też skropić oliwą.

4

Odp: co zamiast masła?

no tak awocado! Iwona-bloguje, a jakich serków używasz? hehe a ketchupem wczoraj posmarowałam do sera żółtego smile

5

Odp: co zamiast masła?

[quote=rusalka]no tak awocado! Iwona-bloguje, a jakich serków używasz? hehe a ketchupem wczoraj posmarowałam do sera żółtego smile[/quote]

Smakuje mi Bieluch lub zwykły twaróg wymieszany z odrobiną jogurtu naturalnego smile Dobry jest też serek kanapkowy naturalny firmy OZO, ale widziałam go tylko w Auchan.

6

Odp: co zamiast masła?

Ja używam masła. Wolę je niż margarynę. Czasem smaruję serkiem topionym.

7

Odp: co zamiast masła?

Używam margaryny-Smakowita, Pyszny Duet, Manuel i co mi tam wpadnie w ręce smile
Czasem smaruję topionym serkiem, albo serek Almette.
Są margaryny z dodatkiem masła i mają mniej kalorii niż samo masło.

8

Odp: co zamiast masła?

Akurat lubię masło, ale czasami jako urozmaicenie robię sobie pastę z awokado albo z pieczonej dyni. Również hummus nadaję się jako podstawa do kanapek.

9

Odp: co zamiast masła?

Jeśli ktoś lubi kanapki na słodko to można zastosować masło orzechowe, a na górę położyć plastry banana <3

10

Odp: co zamiast masła?

chyba tych kg nie zrzucę ... smile margaryna, mało orzechowe smile

11

Odp: co zamiast masła?

[quote=Iwona-bloguje][quote=rusalka]no tak awocado! Iwona-bloguje, a jakich serków używasz? hehe a ketchupem wczoraj posmarowałam do sera żółtego smile[/quote]

Smakuje mi Bieluch lub zwykły twaróg wymieszany z odrobiną jogurtu naturalnego smile Dobry jest też serek kanapkowy naturalny firmy OZO, ale widziałam go tylko w Auchan.[/quote]


pierwsze słyszę o OZO ... poszukam .... Ale przypomniało mi się, że kiedyś  kupiłam serek ala almette ale marki tesco i był rewelacyjny. Ale za żadne skarby  nie pamiętam nazwy. A bielucha bardzo lubie ale tylko naturalnego, smakowe serki sama sobie robię.

12

Odp: co zamiast masła?

[quote=filadelfia]Ja też bardzo lubię awokado. Kanapki można też skropić oliwą.[/quote]

oliwa super pomysł, banalne. Że nie wpadłam sama na to smile

13

Odp: co zamiast masła?

Chleb można posmarować je serkiem naturalnym. Łyżeczka takiego serka ma ok. 20 kalorii, trochę białka i niewiele tłuszczu. No i tak jak napisała  Filadelfia,świetna jest oliwa z oliwek, bo ma dużo wartości odżywczych i leczniczych,a do tego  pomaga w zrzuceniu nadwagi, gdyż pobudza pracę jelit, w efekcie ułatwiając trawienie innych tłuszczów.

14

Odp: co zamiast masła?

ketchu, musztarda, majonez, to chyba to co najszybciej wink
ale można smarować serkiem, albo pastą warzywną

15

Odp: co zamiast masła?

U mnie zazwyczaj są to właśnie pasty warzywne albo wszelakiego rodzaju pesto.

16

Odp: co zamiast masła?

[quote=kocham_kato]U mnie zazwyczaj są to właśnie pasty warzywne albo wszelakiego rodzaju pesto.[/quote]
a możesz podać kilka przepisów na pasty warzywne?

17

Odp: co zamiast masła?

Rusałka-tu są przepisy na pasty warzywne.

[url]http://durszlak.pl/przepisy-kulinarne/pasta-warzywna-do-chleba[/url]

[img]//polki.pl/we-dwoje/p/a/18/18/2/19090/c3/c3_wiosenne_pasty_do_pieczywa.jpg[/img]

18

Odp: co zamiast masła?

Tłuscz roślinny.

19

Odp: co zamiast masła?

Subtellna - dzięki! Poszukam najsmakowitszych wink.

20

Odp: co zamiast masła?

polecam masło orzechowe

21

Odp: co zamiast masła?

Muszę kiedyś zrobić popularny wegański smalec. Zdrowy i łatwy do zrobienia smile
Ostatnio zrobiłam pastę z bobu i była bardzo smaczna smile

22

Odp: co zamiast masła?

Nie rezygnuj z tłuszczy, bo to one odpowiadają w duzym stopniu za kondycje twojej skory. Zacznij smarowac kanapki pastą z awokado albo olejem kokosowym, to samo zdrowie smile

23

Odp: co zamiast masła?

Ja jem majonez albo sosy hellmans:)

24

Odp: co zamiast masła?

serek naturalny dobrze się smaruje:)

25

Odp: co zamiast masła?

Ja używam majonezu lub jakiegoś sosu big_smile Ostatnio trafiłam na sosy kieleckie - [url]http://www.wspspolem.com.pl/nasze-produkty/sosy-kieleckie[/url] i chyba sobie kupię chrzanowy i czosnkowy do kanapek. Masło mi jakoś nie podchodzi. Kiedyś jadłam z nim kanapki ale ostatnio jakoś nie mogę sie do niego przekonać. Próbowałam smarować chleb prawdziwym masłem ale wkurza mnie to, że ciężko się je rozsmarowuje.