51

Odp: co zamiast masła?

Ja lubię masło - mimo wszystko smile żadnych zastępników.... kanapka by mi nie smakowała bez tej odrobinki przyjemności smile

52

Odp: co zamiast masła?

Margaryna z omega 3

53

Odp: co zamiast masła?

Do smarowania może niekoniecznie ale do kilku innych rzeczy w kuchni możesz wykorzystać masło ghee.

54

Odp: co zamiast masła?

Ja nie lubię margaryny. Z dwojga złego wolę masło.

55

Odp: co zamiast masła?

Ja wg nie jem masła i się przyzwyczaiłam, da się smile

Ostatnio edytowany przez klira (2018-05-18 16:28:36)

56

Odp: co zamiast masła?

Pasta z awokado, pyszna:)

57

Odp: co zamiast masła?

Dla mnie i masło i awokado jest za mdłe. Czasem używam do smarowania sosu czosnkowego

58

Odp: co zamiast masła?

A ja lubię margarynę roślinną Ramę lub jakąś z oliwą z oliwek smile

59

Odp: co zamiast masła?

awokado smile

60

Odp: co zamiast masła?

Ja zamiast masła smaruje serek śmietankowy .

61

Odp: co zamiast masła?

Serek śmietankowy nie jest też taki zdrowy... I często one nie mają zbyt dobrego składu.

62

Odp: co zamiast masła?

Różnie, to zależy od tego, z czym będzie kanapka smile Jeśli na słono, to smaruję ją avocado. Jeśli zaś na słodko, to wybieram olej kokosowy, można dostać taki tłoczony na zimno.  Sprawdza się też do smażenia smile

Ostatnio edytowany przez antonowka (2016-10-06 14:21:13)

63

Odp: co zamiast masła?

a słyszeliście o czymś takim jak odtłuszczony sos maślany? To jeden z zamienników tak zwany zdrowy tłuszcz. Są i inne zamienniki tłuszczowe i oczywiście najbardziej teraz na czasie olej kokosowy.

64

Odp: co zamiast masła?

Margaryna niezdrowa, a od masła wcale nie tyje się. Aczkolwiek ja bardzo mało masła jem, bo w ogóle mało jem typowych kanapek.

65

Odp: co zamiast masła?

A czego używacie do smażenia? Zawsze mi się wydawało, że dobra jest oliwa, ale niedawno dowiedziałam się, że do smażenia o wiele lepszy jest olej rzepakowy. Nie mówiąc o tym, że też tańszy niż oliwa.

66

Odp: co zamiast masła?

Na pewno margaryna jest dobry rozwiązaniem. Masło nie wspomaga obniżania cholesterolu w żaden sposób, więc dobrze zrobić zmianę smile

67

Odp: co zamiast masła?

ja zamiast masła używam takie serki śmietankowe typu Almette

68

Odp: co zamiast masła?

Moze oliwa? Moja mama zawsze używała oliwy i było całkiem spoko. Ale ja sama nie gotuje więc nie mam też dużego doświadczenia. Najczęściej zamawiam jedzenie z Margaret z Wrocławia. Zawsze mają pyszne jedzonko takie świeże.

69

Odp: co zamiast masła?

wszelakie pasty warzywne się pewnie nadadzą...

70

Odp: co zamiast masła?

Ja zamiast masła używam serków naturalnych oraz ziołowych typu Almette, Bieluchy itd smile Idzie się przyzwyczaić.

71

Odp: co zamiast masła?

> rusalka napisał/a:

> Witam, czego używacie zamiast masła? a może jednak masło? ja raczej chciałabym zrezygnować z tłuszczu, bo planuje zrzucić kilka kilogramów. Popowiedzcie. A możne różnie w zależności od składników kanapki? Podobno do ryby wędzonej jest dobry chrzan cienko posmarowany na pieczywie.
margaryny

72

Odp: co zamiast masła?

najczęściej awokado, ewentualnie pasty z dodatkiem warzyw, ryb, mięsa drobiowego

73

Odp: co zamiast masła?

Masełko takie pyszne, trudno je czymś zastąpić big_smile No, ale wiadomo, jest mega kaloryczne... najczęściej używam jakiś past warzywnych, np z ciecierzycy, fasoli, czasem też hummus smile

74

Odp: co zamiast masła?

Chcecie ciekawą metodę? przelejcie oliwę z oliwek do pojemnika z atomizerem i spryskajcie pieczywo. Działa jak masło, tylko jest o wiele zdrowsze. smile

75

Odp: co zamiast masła?

Polecam twarożek rozsmarowany na kromce i posypany przyprawami typu zioła prowansalskie czy suszony koperek wink