176

Odp: kocia dieta

Jaki wybredny. Może go tak rozpieściłaś big_smile

177

Odp: kocia dieta

Może smile

178

Odp: kocia dieta

Mój był wogóle niejadek. Chorował biedny, leczenie nie pomogło.

179

Odp: kocia dieta

Biedak sad A mój ciągle jest głodny...

180

Odp: kocia dieta

Emilio, jak Ci się on chowa, jest o.k. ?

181

Odp: kocia dieta

Dziewczyny, czy słyszałyście coś na temat dodawania kotkom do jedzenia tranu? Kolega mówił mi, że to im dobrze robi, ale jeszcze nie rozmawiałam na ten temat z wetem, macie może jakieś doświadczenia?

182

Odp: kocia dieta

Na pewno mają ładniejszą sierść, jak po rybkach... Chyba taniej będzie kupować mu szprotki a efekt ten sam

183

Odp: kocia dieta

Co do szprotek to jest to dobry pomysł - w każdym razie tak wnioskuję po moim małym kocim paskudniaku, który wyjątkowo je lubi i faktycznie ma ładnie lśniącą sierść.
A co do karm, to ostatnio podaję mu na przemian karmy Fitminu ( [url]http://www.krainapupila.pl/fitmin-karma-dla-kota.html[/url] - niemiecka marka, która dodaje do karm dużo świeżego mięska) i Royala - bo te mam super sprawdzone od lat, no i ogólnie oczywiście przysmaczki i takie małe kosteczki jakby na odkłaczanie.
I w zasadzie jestem b. zadowolona z tego jak kot wygląda po nich, zajada no i jak się zachowuje.

184

Odp: kocia dieta

Kotom nie wolno podawać zwykłego mleka! Co najwyżej takie pozbawione laktozy lub specjalnie przeznaczone dla kotów.

Co do suchej karmy to nie polecam kupować Whiskasa, KiteKata i innych podobnych. Są strasznie kiepskie i przede wszystkim mają bardzo mało wartości odżywczych. Jeśli chcesz, żeby twój kot był zdrowy i dobrze się rozwijał to: Perfect Fit, Purina, Royal Canin.

Whiskas i KiteKat dobre są tylko w puszkach - podawane bardzo rzadko, ot tak, jako przysmak.

185

Odp: kocia dieta

no jak nie można?
Mój pije zwykłe mleko i nic mu nie jest

186

Odp: kocia dieta

Ja mam dwa koty, rodzeństwo - kota i kotkę, moje piją wodę smile i jedzą tylko suchą karmę, mokrej nie lubią, ewentualnie jak sama kurczaka im ugotuję to wcinają smile

187

Odp: kocia dieta

mam dwa koty, kota i kotkę - adoptowane rodzeństwo. smile tzw. rasa europejska wink nie są wybredne, ale nie wyobrażam sobie podawania im takiej kupy jak kitkat. jest dużo internetowych sklepów, gdzie można kupić dobrą karmę w przystępnej cenie. patrzcie na skład, zawartość mięsa!! to, jak karmicie swoje zwierzaki teraz, zaprocentuje, kiedy będą już starsze. będą po prostu zdrowsze.

188

Odp: kocia dieta

Podpisuję się pod powyższą wypowiedzią. Ja polecam karmę Taste of The Wild.

189

Odp: kocia dieta

ja kupuję mojemu kotu Purinę, o dziwo nigdy nie narzekał tongue

190

Odp: kocia dieta

Nie dziwię się. Jednakże nie jest to najlepsza karma....

191

Odp: kocia dieta

Zajrzyjcie do Zwierzakowo.pl , teraz mają darmową dostawę przez weekend 12-14.02:

[url]http://urodaizdrowie.pl/darmowa-dostawa-w-zwierzakowo-pl[/url]

192

Odp: kocia dieta

Mój kot i tak zawsze zostawia coś w misce. Taki ma zwyczaj, że nigdy nie zjada do końca. Jak mu bardzo smakuje, zostawia jeden kęs, jak średnio, zostawia więcej, ale nigdy, przenigdy nie opróżnia miski do końca big_smile

193

Odp: kocia dieta

moją kotkę karmię mleczkiem i karma APPLAWS nie zawsze mam czas na wyjście do sklepu zoologicznego, dlatego też często kupuję na apetete.pl wydaje  mi się że mają jedne z niższych cen

194

Odp: kocia dieta

Koty nie trawią laktozy i dlatego zwykłe mleko im szkodzi. Ja kupuję takie bez niej ale dla ludzi, jest tańsze niż to typowo kocie w zoologicznym. Karmę kupuję marki Iams, najczęściej z kurczakiem i indykiem. Mokrą z łososiem. Mały ładnie zjada, rośnie i ma się dobrze. Podaję 4 razy dziennie jedzonko, tak mój kot potrzebuje (3 razy dziennie jak dostawał to chodził zły).

195

Odp: kocia dieta

Koty są drapieżnikami, zręcznie łapią myszy, młode szczury, ptaki, a czasem ryby i płazy.
Niestety, jeszcze wielu ludzi traktuje koty jak żywe pułapki na myszy. Zwłaszcza na wsiach i w małych miasteczkach uważa się często, że ten mały drapieżnik powinien się wyżywić sam, a od właściciela należy mu się jedynie miseczka mleka.
Opiekun powienien zadbać, by jego kot codziennie zjadł odpowiednią porcję protein, tłuszczów, węglowodanów, witamin i minerałów.
Ponieważ koty hodowane w domu mają mniejsze zapotrzebowanie na energię, dlatego ich dieta powinna być bogatsza w białka, a zarazem zawierać mniej pokarmów wysokokalorycznych. Wysterylizowane koty mogą wykazywać tendencję do przybierania na wadze w miarę upływu lat. Zamiast produktów mącznych podajemy wtedy kotu dobrej jakości wysokobiałkowe, niskotłuszczowe pożywienie w małych ilościach.

196

Odp: kocia dieta

Mój kot uwielbia kapustę kiszoną i ogórki:)

197

Odp: kocia dieta

Ale na pewno nie gardzi też mięsem:)

198

Odp: kocia dieta

My karmimy kota na zmianę raz suchą karmą raz mokrą przeważnie marki vollmers. Weterynarz nam ją polecił także staramy się nie zmieniać jej. Jest w miarę tania i ma mnóstwo składników odżywczych. Przeważnie zamawiamy dużą ilość przez internet wychodzi taniej i szybciej

199

Odp: kocia dieta

A u mnie je to co zostanie z obiadu:)

200

Odp: kocia dieta

Mój kot chyba jest wegetarianinem... Karmę je suchą, niesklepową. Z mokrej wylizuje tylko sos czy galaretkę a mięsko zostaje. Nie lubi surowego mięsa i ryb ale za to nie pogardzi zielonymi oliwkami albo sałatą lodową wink A resztek z obiadu nawet by nie tknął wink