1

Temat: Okna plastikowe czy drewniane?

Jakie są plusy i minusy obu rodzajów? Drewniane na pewno są zdrowsze, plastikowe trwalsze. Macie jakieś inne wnioski na ten temat?

2

Odp: Okna plastikowe czy drewniane?

Ja lubię wszystko co naturalne więc okna mogą być tylko drewniane! Plastik  źle wpływa na zdrowie, trzeba ograniczać jego obecność w domu.

3

Odp: Okna plastikowe czy drewniane?

Też stawiam na drewniane.

4

Odp: Okna plastikowe czy drewniane?

Mieszkam w bloku z drewnianymi oknami i w porównaniu z tymi, którzy wymienili na plastiki,
jest zimniej w mieszkaniu. Nic nie dają uszczelki.

5

Odp: Okna plastikowe czy drewniane?

[quote=Mandy]Ja lubię wszystko co naturalne więc okna mogą być tylko drewniane! Plastik  źle wpływa na zdrowie, trzeba ograniczać jego obecność w domu.[/quote]
A co powoduje?

6

Odp: Okna plastikowe czy drewniane?

Jest to w zasadzie odwieczny problem. Tak samo jak panele czy deska . Wszystko ma swoje zalety.My zdecydowaliśmy się na okna z materiału pcv ponieważ jest to o wiele tańsze rozwiązanie oraz nie mogliśmy sobie pozwolić na takie duże wydatki bo już sam remont nas bardzo dużo kosztował). Jestem bardzo zadowolona ponieważ okna są wykonane porządnie, z dobrej jakości materiałów oraz mają wielokomorową zabudowę. Mamy dość chłodne mieszkanie i po wymianie okien widać było tę różnicę w ciepłocie wnętrza. Jest o wiele cieplej. Mamy również ponad 30 letnia gwarancję (mozna sobie przedłużyć właśnie na tak długi okres).

7

Odp: Okna plastikowe czy drewniane?

Ja jednak wolę plastikowe okna.

8

Odp: Okna plastikowe czy drewniane?

Ja lubie w zasadzie i drewniane i plastikowe, wszystko zależy od dekoracji wnętrza. Ważne jednak żeby wybrać takie okna, które będa chroniły przed zimnem i hałasem. Ja kupiłam okna i drzwi  i są ok. Są szczelne. Dobrze mi doradzono ze wszystkim, a ja cenie profesjonalizm dlatego ich polecam. Teraz szukam jeszcze jakiś fajnych rolet, najchętniej kupiłabym takie zamykane od gry i od dołu bo wyeliminowałabym całkowcie firanki. A czy wy macie firanki w oknach czy tylko rolety?

9

Odp: Okna plastikowe czy drewniane?

A ja tak się zastanawiam jakie okna pasowałyby do łazienki. Bo szczerze mówiąc marzy mi się stylowe pomieszczenie z którąś wolnostojących wanien i drewnianymi oknami. Ale boję się, że drewno do łazienki nie będzie zbyt dobrym pomysłem.

10

Odp: Okna plastikowe czy drewniane?

Raczej plastikowe - mają dobre parametry, podobne jak drewniane, jednak kosztują sporo mniej. Te obecnie produkowane wyglądają naprawdę ładnie - podoba mi się taki nowoczesny design.

11

Odp: Okna plastikowe czy drewniane?

Ja bym zapytała się specjalistów na twoim miejscu, najlepiej firma, która wie, co robi i jak ogarnąć wasze mieszkanie smile.

12

Odp: Okna plastikowe czy drewniane?

drewniane ładniejsze, ale pcv chyba bardziej solidne, ale az tak sie nie znam

13

Odp: Okna plastikowe czy drewniane?

A ja wolę plastikowe, są trwalsze i nie wda się kornik czy nie zgniją.

14

Odp: Okna plastikowe czy drewniane?

Chciałabym w swoim wymarzonym domu drewniane, ale jeśli narażone są na deszcze, to pewnie z czasem to drewno zacznie się rozłazić. Od strony zadaszonego balkonu mamy w domu drewniane od kilkudziesięciu lat, ale od frontu trzeba było już wymienić na plastikowe.

15

Odp: Okna plastikowe czy drewniane?

Drewno można zabezpieczyć żeby nie oddziaływały tak warunki atmosferyczne...