1

Temat: Rehabilitacja

Witam,

Moja znajoma miała wypadek teraz utyka na jedną nogę, zastanawiam się jaką forma rehebilitacji byłaby dla niej najlepsza, zobaczcie i oceńcie [url]http://centrumalpejska.pl/rehabilitacja/[/url] , wybieramy prywatną klinikę bo w publicznym ośrodku nie doczekamy się pomocy sad

2

Odp: Rehabilitacja

Ty się nie zastanawiaj, niech zastanawia się ortopeda smile
Nie piszesz co jej się stało, dlaczego utyka w konsekwencji wypadku...czy się połamała i ją źle poskładali, czy naderwała mięsień, uszkodziła ścięgna?
Poza tym bywa, ze najpierw konieczne jest leczenie, dopiero potem rehabilitacja.

Ja doczekałam się pomocy w publicznym ośrodku po 3 miesiącach dopiero.
Miałam trzykrotnie zerwane i zrośnięte więzadło boczne piszczelowe, dwukrotnie zerwane krzyżowe przednie, naderwane strzałkowe, pęknięty róg łąkotki, płyn w zachyłku nadrzepkowym i 6-mm przestrzeń w dole podkolanowym.
Za pierwszym razem chcieli mnie operować, ale postanowili sprawdzić czy się sama nie naprawię i zapakowali w gips. Naprawiłam się sama tak, że niestabilność stawu, z jaką mnie zostawili, doprowadziła do dwukrotnego skręcenia i za trzecim razem wyglądało to tak, jak opisałam wyżej. I nie chciano mnie z tym przyjąć w przychodni ortopedycznej, ponieważ najpierw trafiłam na pogotowie, gdzie jakiś dyżurujący chirurg oznajmił, że potrzebuję ortopedy, a ortopeda poinformował mnie, że no way, bo na dzień dzisiejszy wyczerpałam już limit świadczeń gwarantowanych, uzyskawszy poradę na pogotowiu i nie mogą mi pomóc w związku z tym. Kolejka 3 m-ce. Na moich oczach odesłali gościa ze złamanym palcem - złamanie potwierdzone zdjęciem rentgenowskim - żeby przyszedł za trzy miesiące, bo kolejka, a taki palec zrasta się w 4 tygodnie.
Trzy miesiące nie chodziłam, bo się nie dało, dostałam się do ortopedy, potem dwa m-ce o kulach i oczekiwanie na rezonans magnetyczny, a potem już śmigałam, choć noga bolała codziennie i 3 m-ce oczekiwania na rehabilitację. Operacja w dalszym ciągu mi groziła.
Koniec końców, po wszystkich perypetiach skorzystałam z zabiegów fizykoterapeutycznych.
- magnetronik - baaaardzo pomocne w moim przypadku, już od pierwszego zabiegu czułam poprawę, bo ból ustępował, po trzecim przestało boleć codziennie smile
- laser
- fonoforeza + kupowany we własnym zakresie żel Traumon (bez recepty to jest).

3

Odp: Rehabilitacja

W tej sytuacji najlepiej iść do znachora, nie bierze dużo a usługę masz od ręki wink Potem trzeba iść  z rachunkiem do NFZ-u, niech refunduje...

4

Odp: Rehabilitacja

Hmm? Można tak?

5

Odp: Rehabilitacja

Ja ostatnio szukałam ośrodka rehabilitacyjnego dla swojego taty i znalazłam bardzo ciekawą ofertę. W Zakopanem w jednej willi organizowane są turnusy 7 lub 14-dniowe. Zastanawiamy się czy nie wysłać tam taty, ale nigdy wcześniej o tym nie słyszeliśmy. Znacie może ten ośrodek [url]http://www.wojnar.pl/turnusy-rehabilitacyjne/[/url] ? Na pewno jest to ciekawa opcja, a cena nas nie odstrasza. Można nawet uzyskać dofinansowanie z PFRON jeżeli komuś ono przysługuje. Jakieś opinie na temat ośrodka?

6

Odp: Rehabilitacja

Najlepiej skonsultować się z dobrym rehabilitantem. Być może konieczne jest korzystanie ze specjalnego rotora kończyny dolnej albo specjalnego stabilizatora. Kontuzje w tej partii ciała nie są tak proste do wyleczenia. Trzymam kciuki:)

7

Odp: Rehabilitacja

Ale to co jej się stało w tą nogę? Jeśli kuśtyka to koniecznie trzeba coś zrobić. Fundacja Avalon ma dobre programy rehabilitacyjne a na stronie [url]http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/zaloz_subkonto.html[/url] tworząc profesjonalne subkonto można starać się o pomoc finansową. Otrzymane pieniądze można wykorzystać np. przy leczeniu.

8

Odp: Rehabilitacja

Ja również ostatnio skorzystałam z usług lekarza rehabilitanta.Odnowiła mi się stara kontuzja nogi, tkora bardzo mnie bolała.CHodziłam tutaj:
[url]http://lifemedica.pl/specjalizacje/rehabilitacja/[/url]

Jest to centrum medyczne w Gdańsku na Marii Curie Skłodowskiej. Jestem bardzo zadowolona z opieki ponieważ mój stan znacznie się poprawił. Moja noga już tak nie boli. Pani rehabilitant zleciła  mi odpowiednie zabiegi. Potem je wykonałam. Nie było to również takie drogie. Wolałam iść prywatnie i nie cierpieć a nie czekać pół roku na wizytę na narodowy fundusz zdrowia.

9

Odp: Rehabilitacja

A ktoś zna jakąś dobrą masażystkę na Śląsku?

10

Odp: Rehabilitacja

Ja mogę polecić [url=http://masaz-puchalski.pl/masaz.html]masaż leczniczy katowice[/url]. Sama korzystam z ich usług i są naprawdę dobrzy.

11

Odp: Rehabilitacja

Jeżeli ktoś z Was poszukuje sprzętu do rehabilitacji, mogę polecić Tech Med ( [url]http://www.tech-med.com.pl[/url] ) - firma realizuje także indywidualne zamówienia, oferują między innymi stoły do masażu, stołu rehabilitacyjne, fotele itp. Więcej informacji można znaleźć na ich stronie.

12

Odp: Rehabilitacja

Sama dość długo szukałam miejsca, gdzie zrobiliby coś z moim bolącym wiecznie kręgosłupem i kiedy zmieniłam lekarza rodzinnego, wspomniał mi on o Norman Koszalin [url]http://www.normanrehabilitation.com/[/url] . Poszperałam nieco w sieci i okazało się, że centrum to posiada świetne wyposażenie i np. posiadają tam opatentowanego przez właściciela Pająka- specjalny przyrząd do rehabilitacji. Zadzwoniłam i zapisałam się na turnus i muszę powiedzieć, że miejsce jest świetne. Czuje się tam domową atmosferę, a ponadto i to chyba najważniejsze personel ma świetne podejście do pacjentów. Tutaj jest filmik dotyczący tego ośrodka , tutaj akurat z historią człowieka, który walczył o siebie po wylewie [url]https://www.youtube.com/watch?v=PAQpBbnhY4k[/url]

13

Odp: Rehabilitacja

Tak na oko to tutaj nikt nie pomoże, bo potrzebny jest specjalista. Kiedy miałam problem z kolanem (przeciążenie), to mój przyjaciel polecił mi udać się do Centrum Rehabilitacji w Krakowie na Winnicką [url]http://rehabilitacja-rst.pl/[/url] i to był dobry pomysł. Kinesiotaping połączony z PNF pozwolił uwolnić się od uciążliwego bólu i ponownie mogłam biegać.

14

Odp: Rehabilitacja

A miała robiony rtg?  Trzeba odpowiednio zdiagnozować schorzenie by dobrać rehabilitację
[url]https://www.naszsrem.pl/snieg-i-rentgen-poznan-szykuje-sie-na-zimowe-zlamania/[/url]

15

Odp: Rehabilitacja

Jeśli miała wypadek to na pewno była w szpitalu .Po szpitalu składa się papiery do sanatorium poszpitalnego ,to jest za darmo pobyt i w przeciągu 3-4 miesięcy się je otrzymuje.

16

Odp: Rehabilitacja

A jeśli babcia wymaga takiej poważnej rehabilitacji? [url=http://www.pielegniarski-dom-opieki.pl]Sprawdź[/url] czy w takim domu seniora dobrze się nią zajmą?

17

Odp: Rehabilitacja

berenika88 ,-2 lata temu miałam staż jako opiekunka osób niepełnosprawnych w domu opiekuńczo-rehabilitacyjnym w Łodzi .Nie chciałabyś tam leżeć na" rehabilitacji",oczywiście ,że nie wszędzie musi tak być.Dobrze z drugiej strony zobaczyć jak to funkcjonuje.

18

Odp: Rehabilitacja

Polecam masaże, pozwalają pozbyć się wielu dolegliwości, a poza tym są bardzo przyjemną formą terapii..

19

Odp: Rehabilitacja

Jeśli chodzi o rehabilitację - zwłaszcza po urazach oraz po udarze - to tutaj [url]https://constancecare.pl/g-eo-system/[/url] namiary na ośrodek pod Warszawą. Mają nowoczesny sprzęt np. G-EO System i doświadczoną kadrę. Myślę, że warto skorzystać.

20

Odp: Rehabilitacja

Myślę, że fizjoterapeuta czy lekarz prowadzący ortopeda określą to najlepiej. Ja jak dostałam skierowanie na rehabilitację to moja fizjoterapeutka wszystko już wiedziała i dopasowała mi ćwiczenia. Chodziłam do poradni rehabilitacyjnej w [url]http://cmpanorama.pl/[/url] w Radzyminie. Dość szybko udało mi się dojść do siebie, super opieka i pełne zaangażowanie ze strony mgr Katarzyny Pałki.

21

Odp: Rehabilitacja

Ja wiem,że w Warszawie jest dość dobry ośrodek [url]http://www.demimed.pl/rehabilitacja/index.php?id=9[/url] nie czeka się w kolejkach i rehabilitanci dobrzy. Potrafią postawić na nogi.

22

Odp: Rehabilitacja

Cóż... przede wszystkim to na rehabilitację refundowaną czeka się miesiącami sad

23

Odp: Rehabilitacja

Rehabilitacja, zwłaszcza ta, która nie jest refundowana, to spory wydatek. Warto popytać o odszkodowanie za wypadek, w wyniku którego jest ona potrzebna. Poczytajcie sobie link [url]http://www.solace.pl/rodzaje-spraw/odszkodowanie-za-upadek-na-chodniku/[/url] z którego wynika, ze są wyspecjalizowane firmy, zajmujące się uzyskaniem odszkodowania dla swojego klienta, nawet za uszkodzenie w wyniku upadku na chodnik.

24

Odp: Rehabilitacja

Niekoniecznie, pamiętajcie, że im lepsze placówki tym mają szerszą ofertę zabiegów refundowanych i tym należy się kierować przy wyborze w Warszawie na pewno jedna z takich placówek to [url]http://www.demimed.pl/rehabilitacja/[/url] fakt, faktem, że czasami może być problem ze skierowaniem bo ludzi jest u nich naprawdę dużo, ale warto poczekać.

25

Odp: Rehabilitacja

Uważam że nie ma lepszego rehabilitanta  . Bo złamaniu kości z przemieszczeniem i poskręcaniem jej na śruby po roku byłam już z powrotem na nogach właśnie dzięki nim smile