1

Temat: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Pieniądze czy jakis konkretny prezent? Jak myslicie? Jeśli pieniądze to jaka kwotę przyjęło się dawać?

2

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Najlepiej pieniądze i do tego jakiś symboliczny drobiazg,
nie ma się co oszukiwać, ale młodzi zwykle liczą na zwrot ksoztów wesela, czyli kaskę

3

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Pieniądze smile po co na siłę celować z prezentem skoro młodzi mogą sami kupić to co im będzie potrzebne smile
Co do kwoty to u nas było to przeciętnie 400zł od pary

Ostatnio edytowany przez Olav90 (2015-06-07 19:36:19)

4

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Ja zawsze daję coś praktycznego zazwyczaj sprzęt do kuchni z electro.pl i jakąś kasę. Ale nie dużo. zależy ile sobie mogę pozwolić ale nie więcej niż 400-500zl

5

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Dla młodych pieniądze zawsze są najważniejsze. Chyba, że już je mają a obdarowujący ma gest i podaruje auto sportowe.

6

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Na pewno pieniądze. Młodzi później sami mogą sobie zdecydować, co jest im potrzebne i na co chcą przeznaczyć pieniądze. Po co im 3 mikrofalówka albo 7 komplet naczyń tongue?

7

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Pieniądze mają to do siebie, że się rozpłyną nie zawsze na słuszny cel. Jestem zwolenniczką prezentów rzeczowych, które mogą przydać się młodym. Z doświadczenia wiem, że tego nigdy za wiele bo nie raz stałam przed dylematem jaką pościel dać gościom.

8

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

w sumie pieniądze - choć nie koniecznie musi to być gotówka. Może uściślę bo dziwnie to zabrzmiało kasa nie kasa. Może to być jakiś bon w konkretnym sklepie bądź zaliczka na wakacje, zapłata za przyszły wspólny portret - coś co mimo wszystko nie zginie w stercie innych kopert. Tak wiecie, żeby wiedzieli, że ten konkrety prezent to wasza zasługa

9

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Najlepszym prezentem ślubnym są.... pieniądze - Państwo Młodzi wtedy zainwestują sobie w to co będą chcieli, a tak potem bujają się z 3 kompletami garnków i pierdoletów big_smile

10

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Zdecydowanie najlepszym prezentem ślubnym jest kasa. I nigdy ale to nigdy nikt mi nie powie, że jest coś lepszego. Na moim weselu dostaliśmy prezenty ale tylko z delegacji no i to tak wypada. ale pozostali dali kase. no bo po co nam kilka żelazek czy innych?

11

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Ja również uważam, że pieniądze to najlepszy prezent ale zawsze warto jeszcze coś do tego dokupić. Jak już ktoś wcześniej wspomniał, pościel dobrej jakości na pewno młodym się przyda. Tutaj  jest spory wybór porządnej pościeli. Ładne, modne wzory i fajne kolory.

12

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Najlepiej dać pieniądze, bo pieniądze zawsze się przydadzą, ale ja ostatnio znalazłam bardzo fajny dodatek do takiej kartki z pieniędzmi, a mianowicie zamiast kwiatów podarować młodym butelkę wina, dwa kieliszki do wina plus dwie papeterie i może małą drewnianą skrzyneczkę i napisać do tego instrukcję obsługi, żeby w chwili, kiedy otworzą ten prezent napisali do siebie listy miłosne i schowali do skrzyneczki, a kiedy się pokłócą niech otworzą skrzyneczkę, wręczą sobie listy, przeczytają, otworzą winko i sobie wypiją na zgodę:) Moi m zdaniem bardzo fajny prezent:) Można też podarować skarbonkę i napisać, żeby po każdej "wspólnej" nocy wrzucali złotówkę, a w rocznicę ślubu niech skarbonkę rozbiją i pójdą na romantyczną kolację:)

13

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Jestem tego samego zdania - lepiej dać gotówkę. Będą mieli na podróż, albo by odbić się po wydatkach związanych ze ślubem.

14

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Ja zawsze daję gotówkę, młodzi albo coś sobie zakupią albo po prostu zwróci im się za przygotowanie przyjęcia co jest sporym kosztem:D
Jak idziemy parą do znajomych, dalszej rodziny to 500zł wink siostrze zaś dałam dużo więcej -2tys.

15

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Ja zawsze dawałam pieniądze w kopercie i kartkę z życzeniami. Raz, może dwa zdarzyło mi się kupić jakieś AGD. Niedługo idę na wesele do brata i chciałabym podarować młodym coś naprawdę niesamowitego. Myślałam o locie balonem big_smile pomyślałam, że to z pewnością będzie nietuzinkowy prezent. Poza lotem oczywiście dostaliby pieniądze. Co sądzicie o takim prezencie? Większość rodziny da kasę a reszta pewnie kupi ręczniki, agd i inne oklepane rzeczy. Ja chcę im podarować coś co zapamiętają do końca życia.

16

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Bardzo pomysłowe smile Ja z moim przyszłym mężem bardzo byśmy się ucieszyli z takiej niespodzianki smile

17

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Niektórzy dają pieniądze, niektórzy prezenty. Byliśmy miesiąc temu na weselu i daliśmy parze młodej kilka akcesoriów do kuchni. Wiedzieliśmy, że Pani młoda będzie zadowolona z takich upominków wink

18

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Ja mojemu bratu w prezencie ślubnym wykupiłam weekend w Gołembiewskim ,też byli zadowoleni ,a oprócz tego dostali sprzęt AGD

19

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Myślę ,że kasa będzie najlepszym wyjściem , młodzi sobie kupią co będą chcieli .Ja daję około 500zł

20

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Ja sądzę, że pieniądze są dobrym rozwiązaniem, jeśli nie ma się pomysłu na prezent ślubny. Moim zdaniem dobrym wyborem byłby na przykład: komplet pościeli. Ludziom, którzy dopiero startują w nowe życie, brakuje praktycznie wszystkiego. Myślę, że na taką okazję to bardzo miły i praktyczny prezent. smile

Ostatnio edytowany przez zuziek111 (2015-12-16 13:44:07)

21

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Ja bym wykupiła jakiś weekend w SPA ,bo przypuszczam ,że sami by nie wpadli na taki pomysł ,a będzie to niesamowite przeżycie smile
Chciałabym dostać taki prezent .

22

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Oprócz prezentu warto pomyśleć o kartce z życzeniami, ona zostaje na pamiątkę. Piękne ręcznie robione kartki ślubne to świetne rozwiązanie, bez porównania z tymi kupnymi w sklepach.

23

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Też tak pomyślalam o jakimś pobycie w Spa!!!Ja bym się cieszyła z takiego prezentu

24

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Zawsze niezawodnym prezentem jest tzw. koperta, ale wiadomo można też kupić AGD, pościel albo zastawę stołową. Proponuję też sięgnąć do sieci po inspirację, znajdziecie mnóstwo propozycji czy gotowych rozwiązań na wspaniały ślubny prezent i to bez wychodzenia z domu.

25

Odp: Co najlepiej dac w prezencie ślubnym?

Wejdźcie na tę stronę i obejrzyjcie pościele . Jestem zdania, że mają one klasę i na prezent ślubny nadają się idealnie.