1

Temat: Jego matka - jak z nią rozmawiać?

hej,
moim problemem jest to, że poznałam ostatnio mamę swojego chłopaka (jesteśmy na początku związku), jego mama nie dała mi dojść do słowa podczas naszej rozmowy, cały czas mówiła albo o kościele albo o  polityce..., ja może kilka razy powiedziałam jakieś słowo, ona cały czas mówiła (była dyrektorka, osoba po 60 r.ż.).
A po całej 'rozmowie' powiedziała do swojego syna , że jestem buntownicza..........
Jutro znów mamy się spotkać, jak z taką osobą rozmawiać? Zależy mi na nim, ale nie potrafię z nią rozmawiać, boję się. Miałyście kiedyś taki przypadek?
Co zrobić żeby dobrze mnie odebrała???

2

Odp: Jego matka - jak z nią rozmawiać?

Hej Rednes smile Nie przesadza się starych drzew, ona taką już ma naturę, taki sposób bycia i myślę, że sytuacja raczej od Ciebie będzie wymagała wyrozumiałości i cierpliwości, niż od niej czegokolwiek, poza szacunkiem.
Nie bój się, żeby nie dać jej nad sobą dominacji innej niż w rozmowie. W tym sobie może dominować wink Daj jej się wygadać, jeśli ma taką potrzebę, nie zgadzaj się na siłę, jeśli masz inny pogląd, nawet za cenę określenia Cię jako buntowniczki smile
Skoro gada i gada to przynajmniej nie spada na Ciebie ciężar nawiązania i podtrzymania rozmowy, który stwarza ryzyko popełnienia gafy, gdy zaczniemy temat, jaki mógłby się komuś bardzo nie spodobać.

Powodzenia wink

3

Odp: Jego matka - jak z nią rozmawiać?

Staraj się unikać sytuacji, żeby z nią przebywać dłużej niż musisz, jeśli Twój chłopak jest mądry to będzie umiał Cię przed nią chronić  i walczyć o Wasz związek nawet jeśli nie jesteś w guście mamusi...

4

Odp: Jego matka - jak z nią rozmawiać?

Najlepiej używaj dwóch słów: tak i nie, i broń Boże jej nie przerywaj smile Widocznie na synową najbardziej odpowiada jej szara, cicha myszka bez poglądów.

5

Odp: Jego matka - jak z nią rozmawiać?

Ja bym unikała takiej baby, bo to jedna z tych, co się wiecznie wtrącają w życie syna, jako synowa będziesz miała z nią przechlapane! Najlepiej przeprowadźcie się do Australii, albo gdzieś, gdzie Was nie znajdzie...

6

Odp: Jego matka - jak z nią rozmawiać?

Trudno jest porozumieć się z teściową w ogóle, a z taką to już szczególnie trudno...

7

Odp: Jego matka - jak z nią rozmawiać?

Wyprowadzić się stąd nie będziemy mogli, to jest jej jedyny ukochany synek, a ona jest wdową i by go zadręczała, że ją zostawił na pastwę losu... Nie wyobrażam sobie życia pod jej dyktando, mój facet jest bardzo pod jej wpływem, boję się, że w końcu ona stanie między nami...

8

Odp: Jego matka - jak z nią rozmawiać?

Szacunek należy się nawet teściowej i nawet jeśli mamy inne zdanie. Można spokojnie powiedzieć, że dziękujemy za radę, ale już mamy rozwiązanie danej sprawy itp. Kultura przede wszystkim:)

9

Odp: Jego matka - jak z nią rozmawiać?

Ja liczę na to, że mój docelowy partner nie będzie już miał matki i w ten sposób nie będzie problemu z teściową...

10

Odp: Jego matka - jak z nią rozmawiać?

Sprytnie;) Ale jeśli jest to chyba najlepiej od razu wyznaczyć granice, żeby nie wchodziła w życie młodych jak do siebie...

11

Odp: Jego matka - jak z nią rozmawiać?

No to wtedy trzeba zamieszkać naprawdę daleko...