176

Odp: Bolesne miesiączki

Tu znalazłam domowe sposoby, można spróbować...

Bolesne miesiączki - przejdź na dietę

Stosuj dietę lekko strawną, unikaj potraw słonych, ostrych, powodujących wzdęcia, które dodatkowo obciążyłyby obolały brzuch. Wykreśl w te dni mocną kawę i herbatę, napoje typu cola, bo zawarta w nich kofeina nasila skurcze macicy. Zadbaj o obecność magnezu w diecie, który zmniejsza napięcie mięśni, i węglowodanów – zwiększają produkcję poprawiającej nastrój i działającej przeciwbólowo serotoniny. Znajdziesz je w razowym makaronie, pieczywie, brązowym ryżu, kaszach, warzywach.
Bolesne miesiączki - masuj brzuch olejkami

Aby złagodzić ból, wykonaj masaż rozluźniający napięte mięśnie brzucha. Na dłoń wylej 4–5 kropli olejku i masuj przez kilka minut podbrzusze ruchem zgodnym ze wskazówkami zegara. Rozkurczowo działa olejek lawendowy, eukaliptusowy, majerankowy (trzeba je rozcieńczyć z olejem bazowym, np. oliwą z oliwek).
Bolesne miesiączki - weź tabletkę przeciwbólową

Sięgnij po dostępne bez recepty leki przeciwbólowe. Zażyj je, kiedy ból jest jeszcze niewielki (wzięte w ostrej fazie bólu mogą być nieskuteczne). Jeśli miesiączka pojawia się regularnie, zacznij je łykać na 2–3 dni przed przewidzianym terminem i bierz przez pierwsze 2 dni. Ale nie wszystkie środki przeciwbólowe są zalecane. Bezpieczne i skuteczne są te zawierające ibuprofen, naproksen i diklofenak. Jeśli jednak cierpisz na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy lub skazę krwotoczną, zdecyduj się na paracetamol. Unikaj kwasu acetylosalicylowego (aspiryny), ponieważ obniża krzepliwość krwi, przez co może nasilać krwawienie. Silniej działają preparaty złożone, które zawierają połączenie kilku składników (np. paracetamolu z kofeiną lub kodeiną). Wielu kobietom pomagają środki rozkurczowe. Pamiętaj, by leków nie łykać na czczo. Koniecznie popijaj je dużą ilością wody.
Bolesne miesiączki - zrób ciepły okład

Jeśli ból jest niewielki, zacznij od terapii ciepłem. Okłady zmniejszą ból i napięcie mięśniowe. Możesz położyć na brzuchu poduszkę elektryczną lub termofor albo wziąć ciepły prysznic czy kąpiel. Nie przesadź jednak z temperaturą, bo zbyt wysoka może nasilić krwawienie.
Bolesne miesiączki - pij zioła

Napary z kozłka lekarskiego, mięty, nagietka, melisy, liści malin, rumianku lub rozmarynu najlepiej pić już 2–3 dni przed miesiączką. Zmniejszą skurcze naczyń i zadziałają uspokajająco (to ważne, bo stres zwiększa napięcie mięśni, sprawiając, że każdy skurcz odczuwasz mocniej). Pij 3 razy dziennie następujący napar: łyżkę kwiatów rumianku lub suszonych liści malin zalej 150 ml wrzątku, przykryj i parz do 10 minut.

177

Odp: Bolesne miesiączki

Bóle menstruacyjne występują na skutek skurczów macicy. Co miesiąc pozbywa się ona błony śluzowej, w której nie zagnieździło się jajeczko. Szczególną rolę odgrywają produkowane w nadmiarze przez kobiecy organizm prostaglandyny. One właśnie przede wszystkim ponoszą winę za czynności skurczowe macicy. Bywa, że nasilenie bólu powoduje stres, skrzywienia kręgosłupa i brak ruchu czy używanie źle dobranych pod względem rozmiaru tamponów.

Czasami przyczynami bólu miesiączkowego mogą być anomalie fizyczne w macicy jak: tyłozgięcie, nadmierne przodozgięcie, niedorozwój macicy, wady wrodzone czy zmiany chorobowe. Jeśli jednak podczas badania lekarz ginekolog je wykluczy, pozostaje problem bólu, który pojawia się każdego miesiąca. Oto kilka metod, co robić, aby te trudne dni nie stały się koszmarem.

178

Odp: Bolesne miesiączki

Właśnie wyczytałam, że witamina B6 jest pomocna w łagodzeniu dolegliwości związanych z okresem i że osoby długo przyjmujące pigułkę antykoncepcyjną potrzebują tej witaminy więcej. Cóż... trudno chyba w tym kontekście takie zapotrzebowanie dostrzec, skoro sama pigułka pozwala mieć bezbolesny okres.

179

Odp: Bolesne miesiączki

Na antykoncepcję to najlepsza szklanka zimnej wody zamiast sexu tongue
No wiem,że plotę i to nie takie proste żyć w celibacie roll

180

Odp: Bolesne miesiączki

Za trudne też nie. Mi przynajmniej przychodzi z łatwością hmm

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2015-04-24 17:28:14)

181

Odp: Bolesne miesiączki

Jak masz te super wibratorki, to pewnie,że łatwo tongue
Ale swego czasu pisałaś,że nie możesz wytrzymać bez sexu czy jakoś podobnie wink

182

Odp: Bolesne miesiączki

Co poradzę, że czasem biologiczna potrzeba się jednak odzywa tongue
Zastanawia mnie w związku z tym jeszcze pewien fakt - jak to jest, że stosunek wywołuje okres?
Nie tylko ja to zauważyłam - kiedy zbliża się "ten dzień", to stosunek potrafi tak jakby go przyspieszyć.

183

Odp: Bolesne miesiączki

Poprzez skurcze, podniecenie, pochwa i macica robi się bardziej ukrwiona,
krew mocniej napływa. U mnie przy długim, sexie, a nawet masturbacji jest plamienie hmm

184

Odp: Bolesne miesiączki

Ach... i cała tajemnica przestała być tajemnicą. Dzięki smile Lubię wiedzieć jak funkcjonuje moje ciało.

185

Odp: Bolesne miesiączki

[quote=niechcemisie]Co poradzę, że czasem biologiczna potrzeba się jednak odzywa tongue
[/quote]
Podobno jak kobieta ma płodne t ma większą ochotę na sex wink

186

Odp: Bolesne miesiączki

I więcej feromonów wypuszcza, żeby zwabić zapładniacza. Natury nie oszukasz.

187

Odp: Bolesne miesiączki

Podobno niektórym pomaga na te bóle  napar z kopru włoskiego.

188

Odp: Bolesne miesiączki

[quote=niechcemisie]I więcej feromonów wypuszcza, żeby zwabić zapładniacza. Natury nie oszukasz.[/quote]
Hahaha xD dobre smile
ale cóż.. natura swoje zrobi.. i swoich zwabi smile

189

Odp: Bolesne miesiączki

Na bóle menstruacyjne pomagają tabletki anty i masowanie brzucha.

190

Odp: Bolesne miesiączki

Chyba każdej z nas doskwierają takie problemy choć ja aż tak nie narzekam. Zauważyłam, że pomaga mi picie mniej więcej na tydzień przed miesiączką naparu z nagietka - działa łagodząco również na objawy pms. Także polecam spróbować bo tow końcu natura smile

191

Odp: Bolesne miesiączki

Mnie pomagały tylko tabletki ketonal na recepte podczas miesiączek jak byłam młodsza, teraz stosuje jedynie rozkurczowo nospę.

_______________________
[url=http://www.organiczne24.pl]http://www.organiczne24.pl[/url]

192

Odp: Bolesne miesiączki

Nospa i ciepły koc owinięty dookoła brzucha.

193

Odp: Bolesne miesiączki

Mi No-Spa nie pomaga. Wczoraj na szczęście wystarczył do przetrwania Ibuprom MAX sprint smile

194

Odp: Bolesne miesiączki

Nospa podobno jest dobra, przed okresem a nie jak się już dostanie

195

Odp: Bolesne miesiączki

Hej można sobie robić okłady z zimnego na miesiączki, są nawet w aptekach takie już gotowe, często też masaż całego brzucha pomaga, ale jeśli nic już nie ulży to do lekarza.

196

Odp: Bolesne miesiączki

Przez ostatnie lata męczyłam się tak straszliwie, że na samo słowo "okres" robiło mi się słabo. Od dwóch miesięcy zaczęłam brać pigułki antykoncepcyjne i nie dość, że okres trwa 3 dni i jest skąpy to do tego nic nie boli :-)

197

Odp: Bolesne miesiączki

Ja biorę witaminę B i jest lepiej smile

198

Odp: Bolesne miesiączki

Ja na szczęście przechodzę miesiączki dobrze ale moja koleżanka miewała straszne bóle brzucha. Ginekolog zmienił jej tabletki antykoncepcyjne ja Yasmin (ja też z nich korzystam) i jest podobno lepiej:)

199

Odp: Bolesne miesiączki

Problem stary jak świat. MI pomaga zwykle przyłożenie ciepłego termoforu do brzucha.Polecam bo jest to bezpieczne i naprawde pomaga.Możecie jeszcze zajrzeć sobie [url=http://www.zdrowieinatura.pl/bolesne-miesiaczki-sposoby-na-bole-miesiaczkowe/]tutaj[/url] - na stronie jest dobry wpis na blogu o tym jak radzić sobie z miesiączkami.
Są tam podane domowe sposoby, które są skuteczniejsze niz leki:
ciepły okład na brzuch
unikanie kawy
czekolada
napary
aromaterapia

200

Odp: Bolesne miesiączki

Jak nie chcecie się faszerować środkami przeciwbólowymi to zażywajcie środki rozkurczowe to pomaga