1

Temat: Skuteczna metoda na depilacje ?

Depilator,maszynka czy wosk... ?
Na zewnątrz robi się co raz cieplej!A ja po prostu myślę tylko o tym co zrobić aby pozbyć się włosków!Jaką metodę wybrać aby w miarę jak najdłużej utrzymać efekt gładkiej skóry,bez większych męczarni ?Macie jakieś wypróbowane metody,sposoby?

2

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Ja mam depilator, ale coraz częściej zastanawiam się nad depilacją laserową, byłby spokój na całe lato...

3

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

dokładnie...kiedyś używałam depilatora i efekt na początku był super...dopiero po pół roku cierpiałam i leczyłam się przez zapalenie mieszków włosowych .Dlatego ostrzegam lepiej wybrać zwykłą maszynkę niż kaleczyć się tą metodą..oczywiście każda z nas ma inny rodzaj skóry ale na razie muszę radzić sobie jakoś maszynką jednorazową.A może używa któraś z was elektrycznej maszynki>mogłybyście coś polecić?

4

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Dziewczyny, żeby nie było takich problemów  to trzeba dbać o skórę , stosować peeling cukrowy itp.

5

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

w moim przypadku peelingi  nic nie pomagały dosłownie nic...Pani dermatolog ewidentnie powiedziała żebym nie używała depilatora! Odstawiłam smile i cieszę się że to zrobiłam...parę śladów jeszcze zostało po zapaleniu ale prawie są niewidoczne.Także najlepszy byłby laser i koniec problemów ale żeby coś pomogło trzeba zrobić serię zabiegów smile

6

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

I to trzeba zacząć teraz ,bo latem nie będzie można, nie wolno skóry wystawiać na słońce przed kolejnymi sesjami z laserem

7

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Ja osobiście chodzę na depilację do kosmetyczki i mam spokój na trzy tygodnie. Ból jest do zniesienia a może już się po tylu latach do niego przyzwyczaiłam... teraz rozważam wykonanie depilacji laserowej, ale koszt jest spory a opinie rożne niestety.

8

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Depilacja laserowa smile

9

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Wg mnie najlepszy jest krem do depilacji. używam teraz tych nowych z veet naturals.
Ale zastanawiam się czy by nie spróbować ich wosku, w tym systemie easy wax

10

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Wosk też jest w serii veet naturals. Ja bardzo polubiłam wosk, bo mam kilka tygodni z głowy. Też się przymierzam do zakupu akurat tego produktu.

11

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

To ten wosk na gorąco? Podobno fajna sprawa, nie boli wcale tak mocno jak mogłoby się wydawać, bo ciepło trochę łagodzi ból

12

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

[quote=Diabela]Wg mnie najlepszy jest krem do depilacji. używam teraz tych nowych z veet naturals.
Ale zastanawiam się czy by nie spróbować ich wosku, w tym systemie easy wax[/quote]

A co to za system? Szczerze mówiąc nogi robię u kosmetyczki, ale ręce zawsze sama. Może to coś dla mnie?

13

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Easy wax to taki system do depilacji ciepłym woskiem. Podgrzewasz wosk w specjalnym i wygodnym aplikatorze (nawet można powiedzieć, że jest to taki sztyft), a dalej procedura jak u kosmetyczki.

14

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Zaciekawiłaś mnie. A do tego są jakieś wkłady, czy całość za każdym razem wymieniam?

15

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Też to mam i bardzo sobie chwalę. Są do tego wkłady ale bez problemu można je dokupić. Teraz z tej nowej serii natural inspiration te wkłady do EasyWax byly na promocji w Rossmanie to kupiłam sobie 4 akuray na całe wakacje. Moim zdaniem fajnie się to sprawdza, bo jest to komfort robienia depilacji we własnym domu za pomoca urządzenia którego nie powstydziłaby się żadna kosmetyczka.

16

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Cleopatra, dobrze podpowiedziała. Są wkłady wymienne, a samo urządzenie jest wielorazowego użytku.

17

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Ja kupiłam wosk na ciepło Veet... nie za bardzo mi z tym idzie, bo ważne jest, aby dobrze napiąć skórę i nie radzę sobie w związku z tym pod pachami zupełnie. Nogi pikuś, z bikini trochę problem, a pachy póki co nierealne.

18

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Skóra pod pachami jest za delikatna na wosk, przynajmniej u mnie...

19

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

U mnie w ogóle nie chce usunąć ani włoska. Uczę się nadal sztuki depilacji woskiem, ale pod pachami nie jestem w stanie naciągnąć skóry wystarczająco. Do tej pory najlepszy dla mnie pozostaje depilator.

20

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

[quote=Hagia]Easy wax to taki system do depilacji ciepłym woskiem. Podgrzewasz wosk w specjalnym i wygodnym aplikatorze (nawet można powiedzieć, że jest to taki sztyft), a dalej procedura jak u kosmetyczki.[/quote]
wygląd znam wink i ogólne zasady też... ale właśnie jak to zrobić samemu.. i tu się zaczynają schody....
Niechcemisie, no własnie chyba musiała bym sama sprobować....

21

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Depilacja nóg to żaden problem, dość szybko da się wyczuć jaką warstwę nałożyć, bo jak za gruba to źle, jak za cienka też, poza tym skóra na nogach jest chyba najmniej wrażliwa spośród wszystkich depilowanych przez nas części ciała, więc można na niej eksperymentować.

Niesamowicie ważne jest dokładne wygładzenie paska, żeby ściśle przylegał do skóry, a sam wosk nakładamy w włosem, wiecie, w kierunku jego wzrostu, a odrywamy w odwrotnym, inaczej nic z tego.
Wyczuć też trzeba kiedy oderwać pasek i nie robić tego pionowo, tylko pod kątem 45 stopni.

Pozostaje nabrać wprawy.

22

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Dla mnie wosk jest za słaby, nie wyrywa z cebulkami, albo wcale nie wyrywa.
Do tego gorący, trzeba uważać.
Używam kremu albo jednorazowej golarki, chociaż efekt po tym jest za krótki.
Używałam raz pożyczonej męskiej golarki, ale jak potem czyściłam ją, to przez przypadek
wyrzuciłam nożyki do śmieci, które wyrzuciłam do kontenera i z wrażenia
nie pamiętam nawet jaki był efekt, bo myślałam jak kupić golarkę.

23

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Dla mnie z kolei za słaby jest krem, nie radzi sobie z rozpuszczaniem włosków. Po maszynce tego samego dnia ciało nadaje się do depilacji, tak szybko odrastają mi włoski. Depilator jest ok, ale mimo  częstych peelingów włoski wrastają.

Jeśli wosk nie wyrywa wcale, to jest nieprawidłowo nałożony, skóra nie jest przygotowana, pasek nie przylega wystarczająco lub został w niewłaściwy sposób oderwany. Dlatego właśnie ja mam problem tylko z niektórymi miejscami - tymi, gdzie trudno mi dobrze zerwać pasek lub napiąć skórę. Do wosku stosowanego na ciepło firmy Veet jest dołączony termometr, dzięki czemu można uniknąć poparzeń.

24

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Każdy krem? próbowałaś dłużej trzymać?

25

Odp: Skuteczna metoda na depilacje ?

Próbowałam. Na początku każda próba była nieudana, bo nie wiedziałam, że to trzeba kłaść na suchą skórę. Odkąd doznałam objawiania, zaczęło działać, ale na włosy typu meszek. Grubsze się dzielnie trzymają, a nawet jeśli poddają to depilacja nie jest dokładna.

Nie próbowałam jeszcze pasty cukrowej, a tak poza tym to używam:
- maszynki (nogi, bikini, pachy),
- kremów (na ręce),
- plastrów (na twarz),
- wosku (nogi, bikini),
- depilatora (pachy, bikini, nogi, ręce),
- sprężynki epistick (twarz).

Mam to wszystko i stale używam big_smile