1

Temat: Jak drogie są tłumaczenia?

Witam wszystkich. Jestem w trakcie tworzenia własnej strony internetowej i mam problem bo potrzebne są mi tłumaczenia tekstów na język angielski i niemiecki. Nie są to tłumaczenia specjalistyczne, tylko takei zwykłe. Z angielskim sobie poradzę sama, ale z niemieckim już nie. Wiecie może jak cenią się tłumacze? Czy płaci się za całe zamówienie czy w zależności od ilości słów czy znaków? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

2

Odp: Jak drogie są tłumaczenia?

Na Twoim miejscu poszukałabym kogoś, kto jeszcze studiuje, bo nie weźmie dużo , a też będzie się starał zrobić to dobrze.

3

Odp: Jak drogie są tłumaczenia?

zwykle liczą sobie za stronę tekstu, a jeśli to zwykły tekst, to na pewno wyjdzie taniej niż jakby był specjalistyczny.

4

Odp: Jak drogie są tłumaczenia?

Liczą sobie tłumacze około 25-35 zł za stronę. Ja mogę pomóc z angielskim bo jestem studentką anglistyki smile

5

Odp: Jak drogie są tłumaczenia?

Jeżeli chodzi o tłumaczenia niespecjalistyczne to warto dać ogłoszenie w miejscu, gdzie studiuje się niemiecki lub angielski... Wtedy tłumaczenia na pewno będą tańsze.. Jeżeli chodzi o opłaty to zwykle liczą sobie za stronę, ale tez czasami zależy jaki to tekst i czasami chcą liczyć od słów (różnie to bywa).. Tak czy inaczej możesz ogłosić się tez w sieci na stronach językowych i może tam się ktoś znajdzie:)

6

Odp: Jak drogie są tłumaczenia?

[quote=ewelina90]Liczą sobie tłumacze około 25-35 zł za stronę. Ja mogę pomóc z angielskim bo jestem studentką anglistyki smile[/quote]
No właśnie najtaniej będzie poszukać wśród studentów,  bo oni studiując ten język z pewnością władają nim dość biegle, a na pewno ceny też nie będą zbyt wysokie, bo przecież raczej każdy chciałby sobie co nieco zarobić, jeżeli chodzi właśnie o tłumaczenia.. w przypadku tłumaczeń liczy się od strony zazwyczaj, a nie od słów.. Tak wychodzi najrozsądniej cenowo, więc szukaj takich ofert:)

7

Odp: Jak drogie są tłumaczenia?

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi i oferty pomocy! Tak jak pisałam - z angielskim poradzę sobie sama, żeby nie generować dodatkowych kosztów, ale z niemieckim jest taki problem, że w ogóle go nie rozumiem i nawet nie będę w stanie sprawdzić czy ta osoba zrobiła to dobrze czy na przykład sobie ze mnie zażartowała a ja się nie zorientuję i wrzucę to na stronę smile może jednak lepsza będzie jakaś firma, z którą podpiszę umowę, co myślicie?

8

Odp: Jak drogie są tłumaczenia?

Ja bym poszukała kogoś z nauczycieli szkół językowych, pewnie byłoby taniej i też solidnie.

9

Odp: Jak drogie są tłumaczenia?

Cena zależy od długości tekstu i stopnia trudności, warto popytać o ceny w paru miejscach dla porównania.

10

Odp: Jak drogie są tłumaczenia?

Zależy też od stopnia trudności tekstu....