1

Temat: Problemy z kręgosłupem

Po ciąży mam problem ze wstawaniem z łóżka. Ale teraz na rehabilitacje z NFZ trzeba długo czekać. Co myślicie o prywatnej  ? Warto?

2

Odp: Problemy z kręgosłupem

Jeśli masz tylko dobrego specjalistę i pieniądze, to tak.

3

Odp: Problemy z kręgosłupem

Nie mam problemu z kręgosłupem. Prywatnie dobrze, tylko to ogromna kasa.

4

Odp: Problemy z kręgosłupem

Masz rację, prywatnie drogo, ale warto chyba iść prywatnie do lekarza i przynajmniej część badań w ten sposób wykonać. Najlepiej, gdy zacznie się od bezinwazyjnego badania przy użyciu urządzenia takiego jak tutaj: , to bezpieczna metoda, która wykaże nieprawidłowości, skrzywienia itd., odpowiedzialne za ból, a niestety w przychodniach publicznych brakuje tego typu profesjonalnego sprzętu. Jak już będzie diagnoza oraz wstępne zalecenia, to wtedy można cierpliwie poczekać w kolejce na wizytę u lekarza przyjmującego z nfz.

5

Odp: Problemy z kręgosłupem

jak się ma fundusze na prywatne leczenie, to pewnie że warto

6

Odp: Problemy z kręgosłupem

Moja starsza siostra zakupiła ostatnio taką matę i mówi, że pomaga. Sporo się nachodziła na przeróżne rehabilitacje, lasery oraz inne zabiegi i wiadomo raz lepiej raz gorzej. Póki co ten materac daje dobre efekty, oby tak dalej:)

7

Odp: Problemy z kręgosłupem

Dobre efekty daje terapia manualna, szczególnie skojarzona z rehabilitacją ruchową i fizykoterapią.
Gabinet w Krakowie

8

Odp: Problemy z kręgosłupem

Czy ja wiem czy tak drogo ?? Jestem po rehabilitacji, skończyłam na poczatku miesiąca..
Całość wyniosła mnie niecałe 400 zł

9

Odp: Problemy z kręgosłupem

A ile to było zabiegów, jak często?

10

Odp: Problemy z kręgosłupem

10 zabiegów, rozłożonych na cały miesiąc
Oczywiście dodatkowo ćwiczę w domu

Zapomniałam dodać że ogólnie to były 3 różne zabiegi po 10 ..

Ostatnio edytowany przez Diabela (2014-05-30 15:18:00)

11

Odp: Problemy z kręgosłupem

U starszych osób często starczy jak im się wykupi jakieś  Rozruszają kręgosłup i wszystko wraca do normy. Jeżeli masz pieniądze i Cię na to stać ja bym na swoim zdrowiu nie oszczędzała. Ludzie często  niektórych rzeczy rezygnują właśnie z braku kasy, ale jeżeli masz taką możliwość to bez zastanowienia się decyduj.

12

Odp: Problemy z kręgosłupem

Na pewno przyda Ci się także wygodny dobry materac do spania, gdy masz problemy z kręgosłupem. Duży wybór takich materacy znajdziesz na:  . Moim zdaniem każdy coś dla siebie odpowiedniego. Znajdują się tam materace różnej wielkości i do różnych przeznaczeń.

13

Odp: Problemy z kręgosłupem

hej, dołączam po raz pierwszy do tego forum, problemy z kręgosłupem to moja zmora od lat, mam ciężką skoliozę, od niedawna chodzę na rehabilitację ćwiczenia asymetryczne i rozciągające - taka wiecie rehabilitacja z NFZ z samym załatwianiem taka sprawa, że bardzo długo czeka się na miejsce, szału nie ma, ale trochę pomaga, dostaję zestaw ćwiczeń i daje ile mogę tongue rozciągam te plecy, nie wiem jaki będzie efekt, rehabilitant mówi, że w moim przypadku, to tylko to rozciąganie zostało, żeby rozruszać i uelastycznić plecy, bo wszystko się zastało smile

14

Odp: Problemy z kręgosłupem

hej, dołączam po raz pierwszy do tego forum, problemy z kręgosłupem to moja zmora od lat, mam ciężką skoliozę, od niedawna chodzę na rehabilitację ćwiczenia asymetryczne i rozciągające - taka wiecie rehabilitacja z NFZ z samym załatwianiem taka sprawa, że bardzo długo czeka się na miejsce, szału nie ma, ale trochę pomaga, dostaję zestaw ćwiczeń i daje ile mogę tongue rozciągam te plecy, nie wiem jaki będzie efekt, rehabilitant mówi, że w moim przypadku, to tylko to rozciąganie zostało, żeby rozruszać i uelastycznić plecy, bo wszystko się zastało :


poza klasycznym rozciąganiem, polecam również terapię manualną, leczenie powięzi najważniejszych mięśni grzbietu, oraz pilates  . Przy kręgosłupie warto wiedzieć że właśnie zastałe powięzi generują przykurcz mięśni, a te z kolei pogłębiają skoliozę.
No i ponadczasowy basen - stylem grzbietowym.

15

Odp: Problemy z kręgosłupem

Na problemy z kręgosłupem dobre jest dżakuzi Sundance. Nic tak nie pomaga jak hydromasaż. Odkąd mam siedzącą pracę często po powrocie do domu korzystam z dżakuzi, żeby odpocząć.

16

Odp: Problemy z kręgosłupem

A dla osób starszych też byście polecały jakieś zabiegi rehabilitacyjne? to coś pomaga?


[url=http://www.asysteo.pl]http://www.asysteo.pl[/url]

Ostatnio edytowany przez dagmara30 (2015-05-20 15:12:22)

17

Odp: Problemy z kręgosłupem

Wiesz co, dla osób starszych to odwiedź stronę  gdzie znajdziesz ofertę rehabilitacji leczniczej właśnie dla osób starszych. Może znajdziesz odpowiednią ofertę dla seniora.

18

Odp: Problemy z kręgosłupem

Problemy z kręgosłupem to również mój problem. Ciąże zrobiły swoje i pomimo, iż regularnie ćwiczę, raz na jakiś czas, boli tak, że chodzić nie umiem. Rehabilitacja nic nie dała:/ Teraz będę robić tomografię oraz rezonans, bo zwykłe prześwietlenie to za mało.

19

Odp: Problemy z kręgosłupem

Od paru dni budzę się ze zesztywniałym karkiem, jak wstaję to koszmarnie boli, chyba wybiorę się na jakiś masaż rozluźniający...

20

Odp: Problemy z kręgosłupem

Potrzebna będzie pewnie jakaś rehabilitacja poznań w dobrej cenie

21

Odp: Problemy z kręgosłupem

[quote=Registe]Od paru dni budzę się ze zesztywniałym karkiem, jak wstaję to koszmarnie boli, chyba wybiorę się na jakiś masaż rozluźniający...[/quote]

Trzeba dopasować odpowiednią  poduszkę, może jakąś ortopedyczną, najlepiej skonsultować to z jakimś specjalistą..

22

Odp: Problemy z kręgosłupem

Poduszka, materac.... wszystko może mieć wpływ

23

Odp: Problemy z kręgosłupem

A ja próbowałabym jakoś poradzić sobie z problemem samodzielnie.
Oczywiście takie drobiazgi jak poduszka, materac czy nawet to ile siedzisz dziennie ma ogromne znaczenie. Powinnaś się więcej ruszać, ale też nie rzucaj się od razu ba głęboką wodę. Lepiej stopniowo zwiększać sobie dawki tego ruchu, a zacząć od terapii dynamicznej. Nie musisz chodzić na prywatną rehabilitację. Możesz kupić sobie do domu takie coś:  i korzystać zawsze kiedy masz czas.
Nie nadwyrężasz ciała, ale jednocześnie pracujesz nad swoją kondycją i mobilnością.
Ogólnie to jest dobre podobno nie tylko dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, ale też prowadzą siedzący tryb życia i chcą to zmienić.

24

Odp: Problemy z kręgosłupem

Mam czasem rano takie zdrętwienie odcinka szyjnego, mimo że używam płaskiej poduszki - to chyba dlatego, że dużo siedzę przed komputerem...

25

Odp: Problemy z kręgosłupem

Jak nie masz pomysłu czy rozeznania dokąd iść, to polecam Ci dra Rafała Więcka. Ma gabinety chyba w trzech miejscach w Krk, więc idź do tego, co Ci najwygodniej. Mi bardzo pomógł. I nie odpuszczaj sobie leczenia. Kręgosłup masz jeden na całe życie.