1

Temat: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Hej:) Podpowiedzcie mi proszę, jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość? W chwili obecnej zewsząd słyszymy o akcjach, obligacjach, kontach oszczędnościowych itp., ale czy to daje nam jakąś pewną przyszłość czy raczej niekoniecznie? Jak zainwestować pieniądze, by spać spokojnie? Może zainwestować lepiej w nieruchomości? Jak zacząć takie inwestowanie? Od czego? Poradzi coś ktoś może czy raczej nie koniecznie? W co inwestować? Gdzie szukać porad w tym temacie?

2

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Lokata daje mały zysk, ale nie stracisz kapitału, a fundusze od 2007 lecą  raczej ciągle w dół, giełda też jest niestabilna ,więc może najlepiej inwestować w ziemię,  nieruchomości?

3

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Najlepiej minimalizować ryzyko poprzez inwestowanie w kilka różnych instrumentów finansowych. W taki sposób prawdopodobieństwo tego, że zbankrutujesz staje się minimalne, a wręcz zaryzykuję stwierdzenie że staje się ono zerowe. Ale tak, lokaty i obligacje są najbezpieczniejsze, ale musisz pamiętać że kroci to Ty z nich raczej nie wyciągniesz. Ale zawsze jakiś grosz...

4

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Według mnie wszystko zależne jest od tego jaką kwotę chcesz zainwestować i na jak długi czas. Dopiero wtedy ktoś będzie w stanie podpowiedzieć ci  Inwestycje w nieruchomości to bardzo dobry pomysł,bo w dłuższej perspektywie mieszkania zawsze drożeją, a w między czasie można mieć dochody z najmu. Ale wiadomo na zakup nieruchomości w dobrej lokalizacji potrzebna jest już spora gotówka.

Ostatnio edytowany przez majamarta (2015-07-17 11:14:32)

5

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Nie powiem nic odkrywczego, ale małe ryzyko to mały zysk. Dlatego jeśli ktoś chce dużo zarobić, to musi się liczyć z tym, że trzeba ponieść ryzyko. W zasadzie jeśli chodzi o inwestowanie w nieruchomości, to ryzyko nie jest duże, ale zyski będą dopiero za jakiś czas. Nieruchomości w postaci ziemi/działki to dobry sposób na ulokowanie oszczędności, ale bez gwarancji natychmiastowego zysku.

6

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Według mnie dobrą opcją na zabezpieczenie się na przyszłość jest inwestycja w mieszkanie smile Sama spróbowałam i uważam, że to była chyba najlepsza z możliwych decyzji!! Mieszkanie daje pewną stabilizację. Wystarczy kupić coś w dogodnej lokalizacji, wyremontować i wynająć - wszystko zwróci się szybciej niż myślisz i to z dużą nadwyżką, gwarantuję! wink

7

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

A może dobrze byłoby ulokować swoje oszczędności w? Sama się aktualnie nad tym zastanawiam i myślę, że to bardzo opłacalna możliwość.

8

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Zależy jakie masz możliwości, ile zarabiasz? ile możesz miesięcznie odłożyć jako wolną kwote do inwestowania np?Czy chcesz wolniej inwestowac i wyciagać z tego małe kwoty czy jednak bardziej intensywnie?Nie wiem czy znasz się choć trochę na giełdzie papierów wartościowych lub inwestycjach w waluty?Isnieją takie portale-domy maklerskie internetowe, np:  gdzie możesz zdalnie przez internet zarabiac na Forex'e właśnie. Operacje walutowe dokonywane są przez internet. To jedna z podstawowych zalet rynku Forex. Jest on dostępny praktycznie z każdego miejsca na ziemi. Forex to globalny rynek walutowy, pozwalający na osiąganie dużych zysków. Grając na Foreksie możemy zarabiać zarówno na wzrostach kursów walut, jak na ich spadkach. Poczytaj sobię trochę, może akurat to dobry pomysł:)

9

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w papiery dłużne przedsiębiorstw. Wybierając papiery spółek o pewnej kondycji finansowej ryzyko takiej inwestycji jest znikome. Warto poczytać opinie o obligacjach korporacyjnych, wtedy wszystko stanie się jasne.

10

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

[quote=voyage]Lokata daje mały zysk, ale nie stracisz kapitału, a fundusze od 2007 lecą  raczej ciągle w dół, giełda też jest niestabilna ,więc może najlepiej inwestować w ziemię,  nieruchomości?[/quote]

Niby tak ale przecież trzeba mieć pieniądze aby móc zainwestować w ziemię czy nieruchomości.Nie jest to tanie i sama wiem,ze na przykład nie byłabym w stanie kupić obecnie mieszkania. Za to staram się co miesiąc odłożyć pewną sumę dla dzieci na przyszłość. Tak aby lepiej się im żyło.Moi rodzice odkładali pieniądze dla mnie.Ja teraz odkładam dla dzieci.
Na stronie jest ciekawy artykuł o tym czemu warto jest odkładac pieniadze na lokacie dla dzieciaczków.
Nawet jeśli oprocentowanie na lokacie jest niskie to jako dłuższa inwestycja jest to opłacalne. Niby procenty na lokatach teraz są niskie ale mamy deflację tak więc nie jest tak źle jak się wydaje.

11

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Moja znajoma sporo mówiła mi o obligacjach korporacyjnych. Według niej to dzisiaj bardzo opłacalna forma inwestycji. Czytałam o tym,jak kupić obligacje na maxmag.pl i zastanawiam się nad tym. To zawsze dodatkowy dochód, który zaprocentuje w przyszłości. Co o tym myślicie?

12

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Wydaje mi się, że lokaty to również fajny pomysł na takie zabezpieczenie, a na pewno jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie. Ciekawe oferty lokat proponuje na swojej stronie bank Santander, a szczegóły ich oferty znajdziecie na stronie Którą z tych lokat byście wybrali dla siebie?

13

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Dziewczyny nie polecam odkładać wszystkich pieniędzy w złotówkach .Zobaczcie co dzieje się z polską złotówką. Jest to bardzo słaba waluta. Nie jest tak mocna jak na przykład dolar czy funt....Jestem zdania,że powinnyście zainwestować trochę pieniedzy w inne formy.
Czy zastanawiałyście się nad złotem?Sama ostatnio się nieco zainteresowałam tematem i dokopałam do wykresów. Złoto cały czas rośnie.Jego cena w tym roku wzrosła o kilkanaście procent !

Złote monety nie są wcale tak drogie jak moze sie wydawać.Wystarczy sobie zobaczyć ceny na stronie:

14

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Ja inwestowałabym w nieruchomości - mieszkanie czy dom. Przez jakiś czas można wynajmować, co daje ciągły zyska - taka nieruchomość dla nas zarabia. W razie konieczności można sprzedać. A jak są dzieci, to będzie to idealna inwestycja dla nich. Pomocą w znalezieniu odpowiedniej nieruchomości będą fachowe biura(

15

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Najlepiej mieć bogatą rodzinę, która zostawi pokaźny spadek:)

16

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Tak, bezdzietne ciotki są szczególnie mile widziane:)

17

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Liczenie na spadek po kimś jest trochę jak dzielenie skóry na niedźwiedziu, bo ciotka może żyć 100 lat i spodziewający się spadku nie użyje za dużo jej kasy:)

18

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Jak tak patrzę na swoja rodzinę, to wygląda na to, że ja powinnam zostać taką bogatą ciotką, która coś siostrzeńcom zostawi, bo mam predyspozycje. Maxiorek już mi przedwczoraj przewidział przyszłość: "Będziesz zmieniać koty co 15 lat i wibratory co 5 lat."
Skoro mam być sama, to przynajmniej powinnam być bogata, prawda? tongue

19

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Tak, a swój majątek ruchomy zapiszesz ostatniemu kotu, który Cię przeżyje:)

20

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

To już chyba ten moment, kiedy czas zmienić swój cel życia. Nigdy nie chciałam wybierać samodzielności, samowystarczalności, chociaż wiem i czuję, że mogę. Zawsze potrzebowałam
tej drugiej osoby, wybierałam tworzenie "nas", żeby było dobrze. Samo "ja" było zawsze
niepełne, bez sensu, wydawało się nieefektywne. Ale teraz będę "projektem stand alone". A
spełnienia nie będę szukać w drugiej osobie, bo to droga donikąd.

21

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Moim zdaniem najlepszym zabezpieczeniem na przyszłość są po prostu oszczędności. Należy już teraz je odpowiednio lokować. Na pewno w tej kwestii pomocne są lokaty terminowe  . Można także nieco zaryzykować np. w fundusze inwestycyjne. Ale to jednak nie jest pewny pieniądz, także trzeba mieć zabezpieczenie

22

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

[quote=Finao]To już chyba ten moment, kiedy czas zmienić swój cel życia. Nigdy nie chciałam wybierać samodzielności, samowystarczalności, chociaż wiem i czuję, że mogę. Zawsze potrzebowałam
tej drugiej osoby, wybierałam tworzenie "nas", żeby było dobrze. Samo "ja" było zawsze
niepełne, bez sensu, wydawało się nieefektywne. Ale teraz będę "projektem stand alone". A
spełnienia nie będę szukać w drugiej osobie, bo to droga donikąd.[/quote]
Finao, zawsze będziesz mogła to zmienić, jeśli zmienią się Twoje potrzeby. W tej chwili decydujesz się na samodzielność, bo tego najbardziej potrzebujesz i ja to popieram i trzymam kciuki, bo sama mam podobne przekonania i podobny cel na TERAZ. Może nawet na zawsze...
Większość ludzi odbiera takie deklaracje jako coś wiążącego na całe życie i choć ja powtarzam jedynie to, że chcę być sama, to przecież za ileś tam lat może będę chciała być z kimś i będę. Jeśli będę pragnąć czegoś innego, to będę dążyć do tego.

Myślę jednak, że taki etap w życiu, w którym potrafimy sobie same poradzić, coś takiego o czym piszesz, taka niezależność emocjonalna i materialna, jest bardzo potrzebna. Bez świadomości tego, że poradzimy sobie bez mężczyzny, jesteśmy trochę skazane na zależność w związku, która może prowadzić do tego, że tkwimy w relacji, która ogranicza nasze możliwości i odbiera poczucie szczęścia.
Bez względu na to, czy decydujemy się na życie w pojedynkę, czy chcemy dzielić je z kimś, powinnyśmy umieć zadbać same o swoje szczęście. 

Finao, jak czytam Twoją wypowiedź, to coś we mnie rośnie... taka kobieca duma, takie poczucie, że można w życiu wiele osiągnąć samodzielnie i z poczuciem odpowiedzialności za własne życie, a nie tylko w ciągłej asekuracji ze strony bliskich (najpierw rodzice, potem partner).

23

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Niestety, żyjąc z kimś na co dzień, mimowolnie dopasowujemy się do niego, rezygnując z części siebie...

24

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Jeśli tylko dzieje się to z korzyścią dla nas, to ok. Bo to co dobre warte jest naśladowania. Gorzej jeśli rezygnujemy z siebie tracąc na tym, wyrzekając się pragnień, zaniedbując siebie, dążenia i zainteresowania.

25

Odp: Jak skutecznie zabezpieczyć się na przyszłość?

Ja staram się inwestować na różne sposoby, bo nie zarabiam wystarczająco dużo, żeby nie martwić się wysokością swojej emerytury i tym, że będzie mi brakowało pieniędzy. Kupiłam mieszkanie, które jest wynajmowane i zarabia na siebie, bo kwota wynajmu jest taka sama jak kwota, którą płacę za raty kredytu, który został zaciągnięty na kupno tego mieszkania. Od niedawna inwestuje także w fundusze inwestycyjne, które kupuje na tej stronie . Najpier inwestowałam tylko w te, które mają niskie ryzyko, ale teraz zaczynam inwestować także w te fundusze inwestycyjne ze średnim ryzykiem.