1

Temat: Jaki materiał jest najlepszy na daszek tarasowy?

Witam wszystkich smile Powoli już robi się ciepło i czas pomyśleć o tym jak zadbać o dom od zewnątrz i jego otoczenie. Najbardziej interesuje mnie teraz kwestia tego, jakie zadaszenie tarasów jest teraz najbardziej praktyczne. Posiadam taras od strony południowej i w gorące dni ciężko jest na nim wytrzymać. A lubię tam spędzać szczególnie weekendy. Co polecacie żeby rozwiązać ten problem? Jaki materiał sprawdzi się najlepiej do tego celu? Myślałam o szkle hartowanym, ale jeszcze nie jestem co do niego przekonana.

2

Odp: Jaki materiał jest najlepszy na daszek tarasowy?

Ja niestety nie mam tarasu, chociaż nie ukrywam, że bardzo bym chciała. Super sprawa w okresie wiosenno letnim. Odnośnie zadaszenia to mi się wydaje, ze szkło nie jest najlepszym pomysłem. Mam takie wrażenie że będzie jak w akwarium i gorąco, bo szyba się łatwo nagrzewa. Może pomyśl o jakimś drewnianym zadaszeniu - wydaje mi się przytulne i obecnie dość modne.

3

Odp: Jaki materiał jest najlepszy na daszek tarasowy?

[quote=nietykam]Ja niestety nie mam tarasu, chociaż nie ukrywam, że bardzo bym chciała. Super sprawa w okresie wiosenno letnim. Odnośnie zadaszenia to mi się wydaje, ze szkło nie jest najlepszym pomysłem. Mam takie wrażenie że będzie jak w akwarium i gorąco, bo szyba się łatwo nagrzewa. Może pomyśl o jakimś drewnianym zadaszeniu - wydaje mi się przytulne i obecnie dość modne.[/quote]
Też mi się podobają drewniane zadaszenia, ale to już trzeba indywidualnie do domu dopasować, bo nie do każdego pasuje. Takie daszki są z pewnością bardzo wytrzymałe i jakby nie było mają swój specyficzny urok. Szkło jakoś do mnie nie przemawia. Jak założą Ci złe, to zamiast daszku będziesz mieć soczewkę, która Cię jeszcze bardziej podsmaży.

4

Odp: Jaki materiał jest najlepszy na daszek tarasowy?

Jeszcze kwestia ile chcesz wydać na to zadaszenie i czy ma być na stałe, czy czasem chciałbyś jednak taras odkryć. Bo może dobrym rozwiązaniem byłaby też markiza, którą można zwinąć. Jeśli jednak chcesz coś trwałego i dobrego jakościowo to chyba jednak najbardziej drewno się sprawdzi i będzie też bardzo ładnie wyglądało takie zadaszenie.

5

Odp: Jaki materiał jest najlepszy na daszek tarasowy?

Na zadaszenie markizy, a na podłogę jakieś deski kompozytowe  i będzie ok  wink

6

Odp: Jaki materiał jest najlepszy na daszek tarasowy?

Może być plastikowa płyta w dobranym kolorze, estetyczna i wytrzymała.

7

Odp: Jaki materiał jest najlepszy na daszek tarasowy?

Ja lubię daszki ozdobne, z secesyjnym wzorem

8

Odp: Jaki materiał jest najlepszy na daszek tarasowy?

Blaszane są najtrwalsze.

9

Odp: Jaki materiał jest najlepszy na daszek tarasowy?

Jakoś nie widzi mi się daszek z blachy. Wydaje mi się, że mało estetycznie będzie to wyglądało. Na garaż jak najbardziej ok ale na tarasie gdzie latem często spędza się czas, to lepiej dać coś milszego dla oka. Zależy też jaki ten taras jest duży:-)