1

Temat: Jaki materiał jest najlepszy na daszek tarasowy?

Witam wszystkich smile Powoli już robi się ciepło i czas pomyśleć o tym jak zadbać o dom od zewnątrz i jego otoczenie. Najbardziej interesuje mnie teraz kwestia tego, jakie zadaszenie tarasów jest teraz najbardziej praktyczne. Posiadam taras od strony południowej i w gorące dni ciężko jest na nim wytrzymać. A lubię tam spędzać szczególnie weekendy. Co polecacie żeby rozwiązać ten problem? Jaki materiał sprawdzi się najlepiej do tego celu? Myślałam o szkle hartowanym, ale jeszcze nie jestem co do niego przekonana.

2

Odp: Jaki materiał jest najlepszy na daszek tarasowy?

Ja niestety nie mam tarasu, chociaż nie ukrywam, że bardzo bym chciała. Super sprawa w okresie wiosenno letnim. Odnośnie zadaszenia to mi się wydaje, ze szkło nie jest najlepszym pomysłem. Mam takie wrażenie że będzie jak w akwarium i gorąco, bo szyba się łatwo nagrzewa. Może pomyśl o jakimś drewnianym zadaszeniu - wydaje mi się przytulne i obecnie dość modne.

3

[quote=nietykam]Ja niestety nie mam tarasu, chociaż nie ukrywam, że bardzo bym chciała. Super sprawa w okresie wiosenno letnim. Odnośnie zadaszenia to mi się wydaje, ze szkło nie jest najlepszym pomysłem. Mam takie wrażenie że będzie jak w akwarium i gorąco, bo szyba się łatwo nagrzewa. Może pomyśl o jakimś drewnianym zadaszeniu - wydaje mi się przytulne i obecnie dość modne.[/quote]
Też mi się podobają drewniane zadaszenia, ale to już trzeba indywidualnie do domu dopasować, bo nie do każdego pasuje. Takie daszki są z pewnością bardzo wytrzymałe i jakby nie było mają swój specyficzny urok. Szkło jakoś do mnie nie przemawia. Jak założą Ci złe, to zamiast daszku będziesz mieć soczewkę, która Cię jeszcze bardziej podsmaży.

4

Jeszcze kwestia ile chcesz wydać na to zadaszenie i czy ma być na stałe, czy czasem chciałbyś jednak taras odkryć. Bo może dobrym rozwiązaniem byłaby też markiza, którą można zwinąć. Jeśli jednak chcesz coś trwałego i dobrego jakościowo to chyba jednak najbardziej drewno się sprawdzi i będzie też bardzo ładnie wyglądało takie zadaszenie.

5

Na zadaszenie markizy, a na podłogę jakieś deski kompozytowe  i będzie ok  wink

6

Może być plastikowa płyta w dobranym kolorze, estetyczna i wytrzymała.