1

Temat: Narkomania

Jak rozpoznać i jak reagować, gdy wśród znajomych ktoś nadużywa?

2

Odp: Narkomania

Na pewno nie akceptować używania, ale akceptować osobę. Jeśli nie da się z nią poważnie porozmawiać i nie widać rozsądku, to najlepiej zmienić jej środowisko, żeby nie miała kontaktu z osobami od których ma narkotyki lub z którymi je zażywa. Jest  w Słupnie pod Warszawą taki dobry kameralny [url=http://www.odnowa24h.pl/leczenie-narkomanii/]ośrodek ODNOWA[/url] prowadzony przez Piotra Nagiela. Może warto do tego ośrodka wywieźć taką osobę.

3

Odp: Narkomania

Spróbuj porozmawiać wytłumacz że narkotyki są szkodliwe, ona musi chcieć sama podjąć terapię w przeciwnym razie nie zdołasz jej namówić. Mam znajomego który bierze żona rozmawia z nim on obiecuje poprawę a przy najbliższej okazji biegnie kupić towar...

4

Odp: Narkomania

Starałabym się pokazać komuś, że nie chcę mieć nic wspólnego z narkotykami: nie przebywałabym z osobą, która jest pod wpływem. Srk, będziesz czysty/czysta, możemy się spotkać, bo chcę tu CIEBIE. Postępować w ten sposób da się chyba tylko w przypadku bliższych znajomych.
Nie potrzebuję narkotyków, żeby umieć się bawić, uczyć, a naturalne silne doznania mają dla mnie większą wartość i chcę otaczać się ludźmi, którzy też potrafią dostrzegać takie bodźce. Sztuczne regulowanie doznań i nastroju jest dla tych, którzy nie potrafią tego osiągnąć sami z siebie... tak im mówię smile Taka lekka prowokacja.

Jak rozpoznać? Zależy po czym jest. Tu długo królowała feta: rozbiegane spojrzenie, oblizywanie warg i butelka mineralnej w ręce, często też szybkie tempo mówienia lub głupkowate uśmieszki. To jest świństwo. Znajomy powiedział, że nawet tłuczone szkło do tego dodają.

Nie chodzi o to, że boję się narkotyków. Kiedyś chętnie próbowałam różnych paskudztw, bo w pewnym wieku człowiek eksperymentuje, choć narkotyków nie zażywałam, ale też nie mam potrzeby, bo to jest coś za coś. Za bardzo lubię i cenię swój mózg, żeby go sobie psuć w ten sposób. I lubię ludzi, którzy podobnie szanują swój intelekt.
Uważam, że warto też takie docenianie naszych naturalnych zdolności i wrażeń rozwijać wśród znajomych, pokazywać za co ich cenimy i dobrze się razem bawić na czysto, doświadczać, poznawać.

5

Odp: Narkomania

Narkomani czasem bardzo dobrze się kryją ze swoim nałogiem. Jeżeli chodzi o reagowanie to najlepiej jest namawiać ich na takie [url]http://rehab-terapia.pl/leczenie-narkomanii/[/url] leczenie, bo niestety samodzielnie raczej sobie z tym nie poradzą. Terapie pomagają wyjść z uzależnienia i warto na nie iść

6

Odp: Narkomania

Narkomania jak i alkoholizm to poważne uzależnienia. Warto zwracać jak najszybciej na to uwagę, są różne detoksy które pomagają osobom uzależnionym. Np tutaj jest detoks [url]http://drogapowrotna.pl/detoks-alkoholowy/[/url] alkoholowy. Taki detoks ma na celu usunięcie toksyn, które nagromadziły się w organizmie na skutek nadużywania alkoholu.

7

Odp: Narkomania

Dla mnie to abstrakcja, jak można wiedząc o działaniu narkotyków, wpakować siew taki nałóg...

8

Odp: Narkomania

Młodzi ludzie kierują się ciekawością...