26

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Polecam stary dobry asparagus, trochę zapomniany, a szkoda

27

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Dopóki jest zielony, to ładny, ale potem strasznie się osypuje. Dlatego wolę kwiaty z większymi liśćmi

28

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Mnie bardzo się  podobają  guzmanie, niestety po przekwitnięciu obumierają

29

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Nie lubię paproci w domy, natomiast w leśnym ogródku są cudowne. A chciałabym coś postawić w łazience na parapecie. Co polecacie?

30

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Żywe kamienie:) Są słodkie:)

31

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Paproć w łazience ładnie się prezentuje, jak zwisa gdzieś z góry

32

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Ja w łazience nie mam kwiatów, w pokojach mam storczyki.Za paprotkami nie przepadam.

33

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

A ja kocham paprocie. Wprowadzają klimat, który bardzo lubię.

34

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

fiolki sa latwe u utrzymaniu i ladnie kwitna

35

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Ja ostatnio zakupiłam sobie ozdobnie bukieciki z begonii , wyglądają podobnie jak te w tych małych wazonikach. Myślę teraz czy nie zasadzić ich na działce gdzieś w doniczkach smile Bardzo ładne są to kwiaty.

Ostatnio edytowany przez Tryfena (2014-07-29 08:58:23)

36

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Ja akurat mam pełno storczyków wink

37

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

pelargonie:)

38

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Storczyki i  odmiany balkonowe iglaków.

39

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Aktualnie moją miłością jest fikus smile A tak to mam draceny, hibiskusa, krotona, zamiokulkasa (czy jakoś tak), anturium, kalanhoe i bambusy big_smile

40

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Ja kupiłam ostatnio znajomym parę doniczek z kwiatami z tego sklepu, warto sprawdzić.
Mają bardzo rozbudowaną ofertę i niskie ceny smile

Ostatnio edytowany przez mezzanine (2014-07-14 10:44:40)

41

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Ja mam kilka kwiatów doniczkowych, ale przeważnie kupuję w kwiaciarni do ozdoby. Zdaję sobie sprawę, że to trochę nie ma sensu, ale takie coś sobie wymyśliłam. Kupuje takie 2-3 razy w miesiącu, pojawiło się to odkąd rzuciłam palenie, zastąpiłam sobie kupowanie papierosów tym. Każdy ma na to inny sposób, ja mam właśnie taki smile.

42

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

U mnie króluje dracena i paprocie

43

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

U siebie w domu mam storczyki. Jednak jest to wymagająca roślina i trzeba wiedzieć, jak się nią zajmować. Dla chętnych mogę podrzucić artykuł, gdzie są opisane podstawy pielęgnacji tego kwiatka

44

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Storczyki- uwielbiam smile Jedyne kwiaty (oprócz kaktusów) które mi nie padają big_smile

45

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

W mieszkaniu preferuję zwisające rośliny, bo mi miejsca nie zabierają smile I są doskonałym elementem dekoracyjnym - "wygładzają" ostre kontury mebli czy półek.
Moją osobistą miłością są paprocie, ale one bywają kapryśne w uprawie.
Na parapecie mam druga osobistą miłość - fiołki afrykańskie

Ostatnio edytowany przez Zaberlids (2015-04-08 08:42:32)

46

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

W moim domu dominują paprotki i storczyki, więc polecam. smile ...również nie przepadam za kaktusami - słyszałam, że pecha przynoszą. wink

47

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Zaczęłam od storczyków, które okazało się, że są bardzo wytrzymałe.
Mam trzy paprotki, ale takie, że wstyd na szafkach je trzymać, a ostatnio na jesień kupiłam fikusa, ale póki co jest na etapie odrastania liści.
Mam jeszcze skrzydłokwiat - również łatwy w utrzymaniu, za to gerbera na zmianę usycha i odżywa i nie wiem co jest tego winą. Podejrzewam, że kiepska ziemia.

48

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Mnie zainspirowało po obejrzeniu pewnego filmu na polsacie drzewko Bonsai. Dziewczyny czy któraś z was to trzymała u siebie w domu? Jakie macie spostrzeżenia i wskazówki aby dobrze się one utrzymywało? Ja bym u siebie chciała to tak zahodować by u mnie ładnie wyrosło;)

49

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Dużo roślin ma składniki szkodliwe, trujące. Dlatego warto poczytać o szkodliwym i dobrym działaniu roślin. Do dobrych należą m.in. paprocie, aloes, dracena,skrzydłokwiat,palmy dekoracyjne,wężownica.
A jeśli chodzi o kota to daję link,które są przyjazne kotkowi smile

50

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

A mam do was bardzo szybkie pytanie czy w lecie używacie coś takiego jak kwiatki przeciw komarom ? Czy nie używacie takich rzeczy..Ja mam u siebie taki kwiatek i żaden komar do mnie nawet nie wleci bo akurat takiej potrzeby nie ma. Ja muszę na to mocno uważać, bo jakby chciał do mnie wlecieć to byłoby ciężko.