51

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Pierwszy raz słyszę smile
Ale zajrzałam do netu i faktycznie są, rośliny i opaski p/w komarom.

52

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

U mnie w ogóle nie ma komarów, aż się dziwię, może jakieś rośliny je odstraszają...? smile

53

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Ja uwielbiam storczyki i bonsai jednak są to kwiaty dość ciężkie i wymagające w uprawie. A co do kwiatów odstraszających komary to nie miałam nawet o tym pojęcia smile

54

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

U mnie najlepiej sprawdził się fikus i dracena:) niestety nie są to rośliny kwitnące ale za to wytrwałe i uważam że są świetnym prezentem bo kwiaty kwitnące  nie w każdym mieszkaniu będą dobrze rosły a przede wszystkim kwitły w późniejszym czasie. Potrzebują wiele światła i troski, a te liściaste u każdego będą dobrze żyły wink

55

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Ja dzisiaj postawiłam na oknie bazylię. Podobno odstrasza komary, muchy i meszki, które nie lubią olejków eterycznych, wytwarzanych przez m.in. bazylię, miętę, lawendę, macierzankę. Od kilku dni mam inwazję much i nie nadążam z czyszczeniem szyb z g... Wpadają jak szalone i tłuką się o szyby. Po pokoju nie latają, tylko przy oknie i robią hałas.
Nie wiem co je zwabiło, może to jakaś klątwa much czy coś, ale postawiłam roślinkę na oknie, wracam po godzinie i bzyczenie ustało. Zobaczymy co będzie dalej smile

56

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Ja mam w mieszkaniu takie w sumie tradycyjne rośliny. Dwie orchidee, jakiś kaktus, trawy, juki. Zastanawiałam się nad czymś bardziej szalonym - i w formie, i w rodzaju roślin. Trafiła w internecie na coś takiego - jakie rośliny byście widziały przy takiej pionowej konstrukcji? Ja wiem, że jak się tam zgłoszę, to mi zapewne coś doradzą, ale wolałabym już mieć jakikolwiek pomysł smile

57

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Może niech Ci lepiej specjaliści doradzą. Ja to się zastanawiam czy kupować kaity do biura. Postanowiłam odświeżyć trochę moją firmę i zamówiłam nowe  i nie wiem czy kupować dziewczynom jakieś roślinki w doniczkach czy porostu co parę dni kupować kiaty cięte

58

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Do pomieszczeń polecam skrzydłokwiat ponieważ oczyszcza powietrze a jest dość łatwy w utrzymaniu (nawet ja dawałam radę wink ) Poczytajcie sobie o tej roślince bo warto.

59

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Do większych pomieszczeń fajne są duże rośliny, np. egzotyczne  palmy itp. - ja samodzielnie wyhodowałam fajne "drzewka" z pestek grejpfruta i pomarańczy:)

60

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Owocują Ci? smile Wiem że ananasa też można wyhodować smile Kiedyś spróbuję i ja.

61

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Dziewczyny a jakie polecacie kwiaty do ciemnych pomieszczeń ? Aktualnie dwa pokoje w moim mieszkaniu mają okna wychodzące na północ. Dodaktowo przed oknami są posadzone bardzo wysokie drzewa, które jeszcze dodsatkowo ograniczają dopływ światła. Jakie z Waszego doświadczenia rośliny najlepiej beda się sprawdzać w takim właśnie otoczeniu?

Jest tutaj napisane jak ciekawie zaaranżować niewielki balkon.

62

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Ja się zastanawiam nad fikusem

63

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Polecam duże, egzotyczne, typu palma, sanseveria, ta ostatnia dodatkowo oczyszcza powietrze, a nie wymaga specjalnej uwagi.

64

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

U mnie są te oczyszczające powietrze - skrzydłokwiat, sanseweria...

65

Odp: Jakie kwiaty do mieszkania?

Lubię kwitnące kwiaty, mam głównie storczyki.