101

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

A ja mam kruchą szarlotkę. Ciasteczka mi nigdy nie wychodzą, nie wiem czemu. Ciasta tak.
Hm... może robię za grube? Albo za długo wyrabiam, bo kruche, które jest długo zagniatane robi się twarde po upieczeniu.

102

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Nie ma jak ciepła szarlotka z lodami. tongue Pychotka! Mnie wyszły ostatnio ciasteczka - robiłam kolorowe motylki z przepisów z "Dekoracji Ciast", kolejny etap to babeczki no a później torty!

103

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Mówisz o kolorowych motylkach z zeszytów kolekcjonerskich? Też skusiłam się i kupiłam pierwsze dwa numery, dodatki są fajne ale chciałabym więcej przepisów w środku. Dobrych podpowiedzi nigdy nie za wiele. W piątek będę robić ciasto marchewkowe, lubicie?

104

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Luska podałabyś przepis, z którego robisz to ciasto smile
Same  dobre rzeczy słyszałam o tym placku.

105

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Ja też i co ważne smakuje. Masz przepis z 2 zeszytu Dekoracji ciast. Mnie wyszło, wyjdzie i Tobie.
225g masła
225g cukru brązowy ja dałam
4 jajeczka, żółtka oddzielone od białek
sok i skórka z pomarańczy, ścieram na tartce
175g mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
2 łyżeczki cynamonu, daję takie porządne bo lubie cynamon
łyżeczka przypraw korzennej do piernika
110g orzechów włoskich, rozdrobnione
350g startej marchewki

W rozgrzanym maśle roztapiasz cukier, do tego dodajesz żółtka, potem sok + skórka, przesiane suche składniki łączysz z otrzymaną masą. Ubijasz białka i dodajesz do masy. O czymś zapomniałam? A orzechy dodajesz... smile Podpowiedź - dodawać można też inne składniki: migdały, rodzynki, ananas co się podoba.

Do tego był przepis na polewę z serka. Pięknych marchewek jakie zdobią ciasto na fotce nie umiem. A w ogóle, to zaczęłam się rozwijać i zwracać uwagę na to jak wygląda to co podaję. A na dodatek, pooglądałam kilka pięknych kulinarnych blogów i te zdjęcia... mmmm

Co do zeszytów, to w UK cena taka jak u nas. Bo jak te funciaki przeliczysz na złotówki... smile Nie mogę znaleźć całej rozpiski tych gadżetów, kiedy będą poszczególne. No nic, jak coś to zawsze można zrezygnować z prenumeraty.
To przynajmniej przydatne w kuchni, bo koleżanka zbiera pociągi dla syna - z tym potem coś zrób.

106

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Hej:)
Mam pytanko do Was:) Jaki piekarnik polecacie, lubię piec ciasta ale mój obecny już odmawia posłuszeństwa i czas na nowy. Jakiej firmy?? Nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto dlatego proszę o sprawdzone marki ewentualnie konkretne modele. Czekam na wasze propozycje:)

107

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

ja na pewno nie polecam piekarnika Amica model: EBT8441. Jeśli idzie o działanie piekarnika jestem zadowolona w 100%, ale jeśli idzie o rożen obrotowy cóż, porażka, po zakończeniu gwarancji, wykruszył się jakiś tam element plastikowy, który odpowiada za okręcanie rusztu, więc o kurczaku z rożna mogę zapomnieć sad

108

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Ja też kupuję te zeszyty z deagostini do dekorowania ciast. Super są te gadżety. Kilka cennych porad też wykorzystałam. Przydałoby się więcej prostych przepisów.

109

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

A znacie pancakes?? Pychota na śniadanie z dżemem lub syropem klonowym:) Nie każdy sklep ma ten syrop, ale w internecie można go namierzyć bez problemu!
polecam naprawdę pyszne big_smile

110

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

A pancakes to nie naleśnik? Tak mis się coś wydaje, o przepraszam amerykański przepis - robiłam ale nic specjalnego. Syrop klonowy jest przydatny w kuchni ale najtaniej kupisz w sieci.
Tosia, widziałaś co będzie w kolejnych numerach? Udostępnili na swoim profilu fejsbukowym- facebook.com/DekoracjaCiast. Kurczę narzędzia do płatków dopiero w dziesiątym numerze. No nic będę cierpliwa.
Tworzycie coś na helołin? :-)

111

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Ja jadłam je wczoraj i przedwczoraj. Tylko że ja robię po swojemu i bez przepisu, a nazwy w języku ang. używam wtedy kiedy robię te małe naleśniki, co jak smażone placki wyglądają, a "naleśnikiem" nazywam takie na całą patelnię, Heh, tak rozróżniam małe naleśniki i duże naleśniki big_smile

112

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Ostatnio preferuję takie grubsze placuszki - idzie jesień i trzeba nabrać tłuszczyku, żeby mnie grzał zimą wink

113

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

A robiłyście minipizze na patelni? Wystarczy dodać pieczarki,paprykę, boczek i zapiec

114

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Fajna sprawa, tylko ja wcześniej muszę podgotować pieczarki, bo jednak za twarde trochę wychodzą w takim placuszku

115

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

jak już będą podgotowane to może lepiej zrobić sos wink

116

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Wczoraj spontanicznie zrobiliśmy pizzę na kolację, ale taką lekką, z małą ilością sera, szynką i pieczarkami

117

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Ja własnie dziś piekę tort dla mojego synka, mam nadzieję, że będzie i pyszny i ładny. Czekoladowy z wiśniami ma być - takie zyczenie małego solenizanta.

118

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

A przygotowujecie się do świąt ? Ja już przeglądam internet co by tu fajnego przygotować w tym roku i znalazłam łatwe babeczki z masa makową (na blogu u Pani Tereski)

[img]//www.panitereska.pl/wp-content/uploads/2012/12/IMG_9599-300x200.jpg[/img]

Składniki:
Ciasto:
225 g mąki tortowej
150 g masła
120 g cukru
1 jajko
30 g zmielonych migdałów najlepiej ze skórką
Szczypta soli

Masa makowa:
½ puszki Masy makowej domowej Dr. Oetkera
2 jajka
50 g drobno posiekanych orzechów włoskich
50 g rodzynek
2 łyżki likieru kawowego (niekoniecznie)

Do dekoracji:
lukier
Gwiazdy z czekolady Dr. Oetkera

Sposób przygotowania:

Do miski wkładam pokrojone w kostkę masło, sól, mąkę, cukier, zmielone migdały oraz jajko. Zagniatam ciasto po czym zawijam je w folię spożywczą i odstawiam do schłodzenia na 30 minut do lodówki.

Do masy makowej dodaję jajka, orzechy, rodzynki, likier i mieszam wszystko mikserem.

Foremki metalowe o średnicy 6,5 cm smaruję cienko masłem i wyklejam ciastem. Starannie  dociskając ciasto w foremkach nakładam do środka po łyżce masy makowej. Ustawiam foremki na blasze z wyposażenia piekarnika i piekę około 30 minut w temperaturze 190 C na złoty kolor. Babeczki delikatnie wyjmuję z foremek, gdy są jeszcze ciepłe (odwracam je do góry dnem i delikatnie ściskam foremkę palcami).

Wystudzone babeczki dekoruję lukrem zrobionym z ½ szklanki cukru pudru roztartego z 2 łyżkami wody. Żeby babeczki były jeszcze słodsze i jeszcze piękniejsze na wierzch nakładam po czekoladowej gwiazdce :-)

119

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Kurczę, weszłam na zły topik, bo mi ślinka cieknie na samą myśl o tych wszystkich wypiekach, ech szarlotka, ech, ciasto marchewkowe...

120

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Teraz trzeba szukać potraw na Wielkanoc, bo święta w tym roku za miesiąc.

121

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Czemu nikt tutaj nie pisał przecież taki dobry temat i odświeżam :
Przepis na słodkie muffinki
Składniki jakich będziemy potrzebować to:
- pół kostki rozpuszczonego masła
- 1 szklanka mleka
- 1 jajko
- 2 szklanki mąki pszennej
- 3-4 szklanki cukru (zależy od smaku)
- cukier waniliowy
- 2 małe łyżeczki proszku do pieczenia

Sposób przygotowania:
Do rozpuszczonego masła dodajemy jedną szklankę mleka oraz jajko.Blaszkę na której będziecie piec muffiny wysmarować rozpuszczonym masłem albo wyłożyć papierowymi foremkami specjalnie do babeczek.Wszystkie suche składniki czyli: mąka, proszek do pieczenia, cukier waniliowy i drugi cukier zwykły wymieszać razem najlepiej w większej misce następnie wlewamy składniki "mokre" czyli mleko, jajko pomieszane z masłem i wszelkie dodatki jakie sobie wybierzecie.Mieszamy to łyżką dotąd by wszystko się pomieszało ze sobą (nie używać miksera ).Nie musicie mieszać tak długo aby grudki zniknęły, ponieważ są wskazane przy pieczeniu muffin.
Wykładamy ciasto do papierowych foremek ok 3-4 cm wysokości (pamiętajcie by nie przesadzić bo babeczki urosną).
Piec w piekarniku do 15-20 min. rozgrzanym do 200 stopni aż babeczki się zarumienią.Jeśli nie jesteście pewne czy są dobre możecie sprawdzić je wykałaczką, a mianowicie : jeżeli wykałaczka jest sucha to oznacza że są dobre, a jeśli mokra to musicie jeszcze na chwilę poczekać.
Jak będą już upieczone wyjmujemy je z piekarnika i czekamy do chwili aż się ostudzą potem przekładamy je na kratkowane naczynie.Jeżeli zaś takowego nie mamy wystarczy postawić je na talerzyku.

* Możecie dodać jakie tylko sobie marzycie dodatki czy to gorzką czekoladę czy to jabłka skrajane w kostkę.

Takie babeczki uważam za idealną przekąskę w ciągu dnia.Życzę smacznego! ; - )


A troszkę z innej beczki, ale równie interesującej: [url=http://inernetoweporady.soup.io/]http://inernetoweporady.soup.io/[/url], zapraszam wszystkich ciekawskich:-)

Ostatnio edytowany przez majuneczka (2015-05-29 18:28:32)

122

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

na walentynki łapcie mój przepis na ciasto walentynkowe :
Przepis na Walentynkowe ciasto „Dama Kier”
Składniki
biszkopt:

    3 jajka
    1 szklanka mąki
    1/2 szklanki cukru
    1/3 szklanki wody
    2-3 łyżeczki gorzkiego kakao

krem:

    500 ml śmietanki kremówki 36%
    1/3 szklanki cukru pudru
    garść malin lub innych czerwonych owoców
    malinowa galaretka

dodatkowo:

    galaretka czerwona np. truskawkowa
    kilka łyżek dżemu lub marmolady
    pół szklanki wody z sokiem z malin

Krok 1
Ubijam pianę z białek dodając stopniowo cukier. Potem dodaje mąkę, żółtka, wodę, kakao i delikatnie łączę.
PRzepis na walentynkowe ciasto   
Krok 2
Przelewam do formy wyłożonej papierem do pieczenia, forma duża ok. 26x40 cm. Wstawiam o nagrzanego do 200°C piekarnika na 17 minut. Zostawiam do wystudzenia.
PRzepis na walentynkowe ciasto   
Krok 3
Ubijam śmietankę z cukrem, dodaję owoce i miksuję. Galaretkę rozpuszczam w niewielkiej ilości wody (ja swoją rozpuściłam w ok. 1/3 szklanki wrzątku) i lekko przestudzoną galaretkę dodaję do śmietany cały czas miksując. Warto zrobić to przed samym przekładaniem ciasta, bo szybko gęstnieje.
PRzepis na walentynkowe ciasto   
Krok 4
Ciasto przecinam na pół i w jednej części wycinam serduszka. Popatrzcie na zdjęcie przecinam na pół, że mam ciasto na pół blaszki (!!!!) jak ktoś chce na całą to robi dwa takie biszkopty smile
PRzepis na walentynkowe ciasto   
Krok 5
Drugą połowę kładę do formy, nasączam sokiem malinowym, smaruję dżemem.
PRzepis na walentynkowe ciasto   
Krok 6
Na to nakładam krem na bazie bitej śmietany.

Nie rób takiej miny [url=http://www.centrumtlumaczen.pl/]tłumaczenia przysięgłe rosyjski[/url] ceny dopasujemy do ciebie!

Ostatnio edytowany przez gosiaczek0086 (2015-04-24 13:38:26)

123

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Babka górnicza
Składniki:    

    2 szklanki mąki
    1 szklanka mleka
    pół margaryny
    1 jajko
    1 szklanka cukru
    2 łyżki dżemu lub marmolady
    2 łyżki płaskie sody
    pół łyżki cynamonu
    1 łyżka kakao
Przepis:     Utrzeć margarynę, jajko, cukier i dżem. Dodać cynamon, kakao, mąkę, mleko i sodę.

Piec 40 minut - 180 stopni C.
; - )

Lubisz podróże? Chcesz wyjechać w jakieś egzotyczne miejsce, ale nie wiesz jak się przygotować do podróży? Wejdź na mojego bloga [url]http://podrozewycieczki.blog.pl/[/url] i sprawdź!

Ostatnio edytowany przez sistimisti (2015-06-24 12:19:10)

124

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Muffiny bananowe z żurawią - składniki:

    125 g masła
    160 g cukru pudru
    1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
    3 dojrzałe banany (nie było słowa o wielkości więc dałam 2 duże)
    4 łyżki kwaśnej śmietany
    2 jajka
    1 łyżeczka sody
    1/2 łyżeczki proszku
    300 g mąki
    40 g posiekanej suszonej żurawiny 50 g posiekanej białej czekolady

Muffiny bananowe z żurawią - sposób przygotowania: W większym rondelku rozpuścić masło. Ściągnąć z palnika, dodać cukier, wanilię, banany, rozgnieść je widelcem. Wlać śmietanę, dodać jajka i wymieszać. Dodać sodę, proszek, mąkę, wymieszać. Na końcu wrzucić wiśnie i białą czekoladę, wymieszać.
Formę do muffinek wyłożyć bibułkami. Nałożyć do nich gotowe ciasto (nie do pełna, urosną).
Piec około 20 minut w temperaturze 180&; 186;C, aż będą miały kolor jasnozłoty. Pyszne, można je zabrać na piknik, wspaniałe, jako deser dla dzieci.

Bezpieczeństwo jest dla mnie podstawą a czy dla ciebie jest?[url=http://bezpiecznie.yolasite.com/]http://bezpiecznie.yolasite.com/[/url] Wejdź na mój blog i sprawdź!

Ostatnio edytowany przez sara.lapa (2015-06-27 13:10:19)

125

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Chińskie ciasteczka z wróżbą
Składniki

    35 dag mąki
    8 dag curku
    3 jajka
    2 łyżki oleju
    1/2 torebki cukru waniliowego (0,8 dag)
    szczypta soli
    migdały bez skórki.

Etapy przygotowania

    1

    Mąkę, jajka, olej, sól, cukier i cukier waniliowy zagnieść na dość twarde ciasto.
    2

    Następnie ciasto cieńko rozwałkować i wyciąć kwadraty.
    3

    Na środku każdego z kwadratów ułożyć migdał i zwinięta w rulonik karteczke z wróżbą lub sentencją
    4

    Rogi ciasteczek zlepić u góry
    5

    Blache wysmarować olejem, ułożyć na niej ciasteczka i piec około 20 minut w temp. 180 stopni na złoty kolor.
    6

    UWAGA!! Jeśli ciasto będzie za rzadkie to trzeba dodać troszkę mąki. Karteczki nie przyklejają sie do ciasta, a napis na nich się nie rozmazuje. W zależności od wielkości kwadratów powinno wyjść ponad 30 ciasteczek