26

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

A znacie jakiś łatwy przepis na makowca zawijanego?

27

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

teraz aby do świat ,bedę robić ciasta bo moje dzieci uwielbiają ,sernik i strucle makowa ale robimy różne z babcią i po kawałku zamieniamy sie tak oto mam w domu wiele rodzajów ciast

28

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

ja też mam nadzieję, że się najem słodkości, jak co roku smile

dobrze, że w mojej rodzinie są tacy, co potrafią piec smile

29

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

[quote=biedroneczka4]teraz aby do świat ,bedę robić ciasta bo moje dzieci uwielbiają ,sernik i strucle makowa ale robimy różne z babcią i po kawałku zamieniamy sie tak oto mam w domu wiele rodzajów ciast[/quote]
dobry pomysł trzeba się z kimś umówić na wymiane

30

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

zna któraś sprawdzony przepis na MUFFINY??

31

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Masę rzeczy można piec.
Jest wiele stron kulinarnych na stronach www. i tam można znaleść do upieczenia to, z czym dana osoba sobie poradzi o różnym stopniu trudności, bo dla chcącego nic trudego.

32

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

ja umiem piec kopiec kreta taki z pudełka, jest pycha big_smile

chyba powinnam rozszerzyć repertuar big_smile

33

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

[quote=Krecik]ja umiem piec kopiec kreta taki z pudełka, jest pycha big_smile

chyba powinnam rozszerzyć repertuar big_smile[/quote]
Wreszcie ktoś z humorem! Ja też jestem taki wesołek , wczoraj miałam napady takiej głupawki, to tak odstresowałam i moje dziewczyny też się śmieją dużo!

34

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

kopiec kreta to jedno z najlepszych ciast w proszku .
Przygotowywuje sie je  szybko i jest bardzo smaczne .

35

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

[quote=brylancik74]kopiec kreta to jedno z najlepszych ciast w proszku .
Przygotowywuje sie je  szybko i jest bardzo smaczne .[/quote]

ja jeszcze nie próbowałam - mówisz , że warto zrobić

36

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

nie robię ciast z proszku, w ogóle prawie nie robię, a najbardziej lubię wszystkie z czekoladą i jabłecznik i drożdżowe mojej babci  smile

37

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Dziewczyny, czy możecie mi doradzić, jaka masa najlepiej pasuje do biszkopta? Tylko błagam, coś łatwego i smacznego smile

38

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

[quote=pinkmause]Dziewczyny, czy możecie mi doradzić, jaka masa najlepiej pasuje do biszkopta? Tylko błagam, coś łatwego i smacznego smile[/quote]
Ja polecam krem kupny karpatkę i pasuje też do biszkopta ale też czasem biore gotową masę krówkową i ubijam z połową kostki np. jakieś margaryny w kostce i taką masą przekładam biszkopta! dzieci uwielbiają bo to smakuje jak tort i możesz jeszcze nasączyć biszkopt zagotowaną wodą z odrobiną cukru i cytryny!

39

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

dzięki, mam właśnie jakieś gotowe biszkopty i chcę dla syna coś zrobić, a mam dwie lewe ręce tongue ta masa krówkowa brzmi zachęcająco tongue

40

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

a ja zrobiłam tiramisu smile
za biszkoptem nie przepadam, wydaje mi się że krówka może być za słodka, raczej jakiś śmietanowy...
ale skoro Biedronka tak robi, to pewnie jest smaczne:)

41

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

ciasto krówka uwielbiam, chioć faktycznie słodka, mimo, że ja robię też ze słonymi herbatnikami. Ale i tak pyszne takie karmelowe słodkości!

42

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

[quote=pinkmause]dzięki, mam właśnie jakieś gotowe biszkopty i chcę dla syna coś zrobić, a mam dwie lewe ręce tongue ta masa krówkowa brzmi zachęcająco tongue[/quote]
Dla tego trzeba dodać pół margaryny np. palmy do masy krówkowej  i wtedy jest ok! paluszki lizać! Biszkopt trzeba nasączyć i wtedy ciasto nie jest suche!

43

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Tak jest tongue tongue tongue dziękuję big_smile

44

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

ja uwielbiam karpatkę , krówki jeszcze nie robiłam

45

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

a my mamy kruche ze śliwkami big_smile

46

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

mazurek, sernik, baba drożdżowa... mniam smile

47

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

ja u babci serniczki (2 rodzaje) i wspaniały jabłecznik!

48

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

ja zrobiłam swój pierwszy tort i powiem wam że wyszedł wyśmienity big_smile
biszkopt upiekłam z gotowej mieszanki biszkoptowej i wyszedł bardzo wysoki i naprawdę smaczny, ale smak tort zawdzięczał kremom do tortów dr. oetkera zrobiłam dwa jeden czekoladowy a drugi śmietankowy przełożyłam na zmianę a na wierzchu dałam śmietankowy a czekoladowym zrobiłam dekoracje big_smile kremu było za dużo więc zrobiłam jeszcze desery smile
nie będę ukrywać że rodzina była zachwycona i teraz będę musiała robić raz na jakiś czas jakieś ciasto z kremem bo rodzina mi nie daruje big_smile

49

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

pochwalę się
właśnie mi się rumienią w piekarniku makowe motylki big_smile
[url]http://mojewypieki.blox.pl/2010/01/Slodkie-drozdzowki-motylki-z-chalwowym-nadzieniem.html[/url]

zrobiłam zamiast chałwy nadzienie makowe, z czystego lenistwa -> chałwy w domu nie miałam, a masę makową owszem big_smile

powiem wam, że wyglądają przecudnie... za jakieś pół godziny degustacja mniam smile

50

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

[quote=justyna]pochwalę się
właśnie mi się rumienią w piekarniku makowe motylki big_smile
[url]http://mojewypieki.blox.pl/2010/01/Slodkie-drozdzowki-motylki-z-chalwowym-nadzieniem.html[/url]

zrobiłam zamiast chałwy nadzienie makowe, z czystego lenistwa -> chałwy w domu nie miałam, a masę makową owszem big_smile

powiem wam, że wyglądają przecudnie... za jakieś pół godziny degustacja mniam smile[/quote]
Ojoj, smaka mi narobiłaś. Musiałam pogonić za czymś słodkim. Zdobyłam czekoladę.