1

Temat: Jak zakończyć karmienie piersią ?

Moje dziecko ma już 2 latka i chcę odstawić go od karmienia piersią. Czytam na ten temat dużo artykułów

Czy możecie poradzić mi jakieś sprawdzone sposoby ?

2

Odp: Jak zakończyć karmienie piersią ?

Trzeba wyczekać dobry moment. napewno nie należy odstawiać dziecka od piersi w sytuacji wzmożonego napięcia emocjonalnego, żeby nie pogarszać jego nastroju

3

Odp: Jak zakończyć karmienie piersią ?

Ja miałam kłopoty z karmieniem piersią, niby banał, ale jednak trzeba mieć wiedze w tym temacie.

4

Odp: Jak zakończyć karmienie piersią ?

Moje dziecko też długo karmiłam piersią, ale jakoś tak naturalnie to odstawienie nastąpiło.
W Wieku 2 lat już może prawie wszystko inne jesc.
Poznaje nowe smaki i coraz rzadziej będzie chciało byc karmione piersią.
Pamiętaj aby nakarmic czymś innym, owoce, soczki, kaszki na mleku, dobre zupki itd...

5

Odp: Jak zakończyć karmienie piersią ?

Tutaj piszą jak powstrzymać laktację, może będzie to skuteczna metoda.

6

Odp: Jak zakończyć karmienie piersią ?

Odstawienie częściowe – jest dobre w sytuacji, gdy po rozważeniu stwierdza się, że wystarczy wyeliminowanie karmień lub zachowań najbardziej męczących dla matki lub pozostawienie tych karmień, które są szczególnie ważne dla dziecka. Dla niektórych dzieci, zwłaszcza pracujących matek, niezwykle ważne są karmienia nocne.

7

Odp: Jak zakończyć karmienie piersią ?

Znam taki nieprzyjemny w smaku sposób, poprzez posmarowanie sutka
roztworem wody z solą lub pieprzem. W nocy można dać jeszcze pierś
a jeśli będzie już pamiętać i nie będzie chciało ssać bo niesmaczne,
to mówić,że damy smaczne mleko ze sklepu/apteki,
bo u mamy już nie ma smacznego mleka wink

8

Odp: Jak zakończyć karmienie piersią ?

To ile chcesz karmić tak naprawdę jest zależne tylko od Ciebie. Ja karmiłam 14 miesięcy (z problemami braku pokarmu) ale dałam radę. Trochę femaltikera, trochę luzu i poszło smile

9

Odp: Jak zakończyć karmienie piersią ?

Jak ma 2 latka, to już rozumie co to znaczy mleko mamy.
Tu trzeba jakimś sposobem zniechęcić do picia mleka,
chociażby posmarowanie sutka czymś nieszkodliwym, ale też niesmacznym dziecku.

10

Odp: Jak zakończyć karmienie piersią ?

Im wcześniej odstawimy dziecko tym lepiej, nie przyzwyczai się tak bardzo. Karmienie jeszcze dwulatka grozi krzywym zgryzem, pomyślcie też o tym...

11

Odp: Jak zakończyć karmienie piersią ?

Karmienie piersią pozwala na normalny wzrost kości twarzy i odpowiednie ułożenie zębów oraz zapobiega nieprawidłowemu zgryzowi. Ruchy języka u malucha pijącego z butelki są zupełnie innego typu. Język wykonuje ruchy tłokowe, a nawet przylega do końcówki smoczka, aby powstrzymać niekontrolowany napływ mleka. Natychmiastowym skutkiem tych niezgodnych z fizjologią ruchów są problemy z łykaniem, zaś skutkiem długofalowym jest nieprawidłowy zgryz. Problemy te mogą utrzymywać się nadal w wieku dorosłym. Więc to nie tak, jak piszesz Rosie smile

12

Odp: Jak zakończyć karmienie piersią ?

Znalazłam ciekawy artykuł [url]http://urodaizdrowie.pl/forum/topic/1085/jak-zakonczyc-karmienie-piersia/[/url] polecam przeczytajcie .

13

Odp: Jak zakończyć karmienie piersią ?

Może potrzebny będzie Wam laktator. Z tego, co wyczytałam w sieci, to bardzo dobrym laktatorem jest Lakta Electric. Bardzo komfortowy laktator do codziennego użytku. Jego najlepsze cechy to lekkość i bardzo cichy tryb pracy.

Ostatnio edytowany przez ewelina247 (2018-01-31 00:26:50)

14

Odp: Jak zakończyć karmienie piersią ?

> rosie napisał/a:

> Im wcześniej odstawimy dziecko tym lepiej, nie przyzwyczai się tak bardzo. Karmienie jeszcze dwulatka grozi krzywym zgryzem, pomyślcie też o tym...

Właśnie. Zamiast kierować się tym, że dziecko chce piersi i musi dostać, trzeba być stanowczym i pomysleć, jakie złe konsekwencje ma takie długie karmienie...

15

Odp: Jak zakończyć karmienie piersią ?

Jak dziecko dostaje butelkę zamiast ssać pierś to właściwie dużej różnicy nie powinno odczuć

16

Odp: Jak zakończyć karmienie piersią ?

Można łączyć mleko  naturalne i sztuczne i porem przejść na sztuczne.

17

Odp: Jak zakończyć karmienie piersią ?

Jak najszybciej wprowadzać inne produkty, mleko jest tylko dla niemowląt!