1

Temat: samobadanie piersi

Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie z samobadaniem piersi przy użyciu specjalnej rękawicy? Podobno bardzo podnosi wrażliwość dłoni. Znalazłam taki opis; altermedium.pl/rak-piersi-2/
Ale nie znam opinii kobiet (jestem przed 40-tką...).

2

Odp: samobadanie piersi

Nie znam tej rękawicy, badam się regularkie od kilku lat. Dwa razy coś wyczułam, na szczęście był to fałszywy alarm...

3

Odp: samobadanie piersi

taka rękawica to zwykłe wyrzucanie pieniędzy w błoto

4

Odp: samobadanie piersi

Wstyd się przyznać, ale mam 30 lat i ani razu nie badałam swoich piersi.

5

Odp: samobadanie piersi

Ani razu? Jak to możliwe?

6

Odp: samobadanie piersi

Nie wiem, zwykłe lenistwo, brak świadomości jak wiele od tego zależy.

7

Odp: samobadanie piersi

Moja żona regularnie się bada, jednak robi to tylko u lekarza. Myślę, że to dobra opcja, jeśli ktoś nie robi/boi się robić to samemu.

8

Odp: samobadanie piersi

Ja badam regularnie, jestem w grupie ryzyka, ponieważ moja babcia miała dziedziczną odmianę raka piersi. Badania nauczył mnie mój ginekolog [url=http://znajdzlekarza.pl/rafal-grabowski2/ginekolog/plock]dr Rafał Grabowski[/url] . I teraz co jakiś czas się badam, a oprócz tego bada mnie mój ginekolog podczas każdej wizyty.

9

Odp: samobadanie piersi

[quote=m.michalsky]Moja żona regularnie się bada, jednak robi to tylko u lekarza. Myślę, że to dobra opcja, jeśli ktoś nie robi/boi się robić to samemu.[/quote]

Najłatwiej wyczuć zmiany ok. 10 dni po okresie, a nie zawsze wtedy wypadnie wizyta, więc dla własnego dobra warto to robić także w domu.

10

Odp: samobadanie piersi

No niekonieczie co jakiś czas. Piersi nalezy badać co miesiąc, regularnie, tego samego dnia cyklu. Do tego wizyta u lekarza co pół roku, usg najlepiej raz na rok czy dwa lata. Pilnujecie tych terminów i regularnych badań?

11

Odp: samobadanie piersi

To ważna sprawa, bo pozwala wcześnie wykryć zmiany, a nie jest to trudne badanie, można je po kąpieli wykonać i naprawdę łatwo wyczuć zgrubienia czy guzki.

12

Odp: samobadanie piersi

Samobadanie warto robić regularnie, dzięki czemu wyczujemy ewentualną różnicę między badaniami. Badamy się nie po to, aby coś znaleźć, ale aby potwierdzić, że wszystko jest w porządku. Jeśli coś nas zaniepokoi, warto umówić się na wizytę do lekarza.

13

Odp: samobadanie piersi

Wielu tragedii można by uniknąć, gdyby kobiety miały świadomość wagi samobadania, które stanowi pierwszy, podstawowy krok w profilaktyce raka piersi – może wykryć chorobę, gdy stan jej zaawansowania rokuje szanse wyleczenia. Pozwala na zauważenie najmniejszych zmian w strukturze, kształcie i wyglądzie piersi.