1

Temat: Aparat na zęby

Witam. Znalazłam profesjonalną klinikę , która cieszy się pozytywną opinią. Chciałabym założyć sobie aparat, ale chciałam się Was o coś zapytać. No więc, mam 27 lat i się zastanawiam czy aparat w tym wieku coś mi pomoże?

2

Odp: Aparat na zęby

Aparat pomaga w każdym wieku, chyba że masz na myśli czy się opłaca na starość zęby prostować wink Myślę że nie, i tak Ci niedługo same wypadną...

3

Odp: Aparat na zęby

Też bym chciała nałożyć sobie aparat na zęby, ale słyszałam, że jest to bolesne na początku sad

4

Odp: Aparat na zęby

Zerknij sobie też na ich opinie:  oni zajmują się właśnie stomatologią estetyczną więc powinni Ci pomóc w wyprostowaniu zębów. Sama też prostowałam gdy byłam nastolatką i naprawdę warto to zrobić, bo jednak jest zupełnie inna buzia:)

5

Odp: Aparat na zęby

Kiedyś krążyła taka opinia, że aparat na zęby to tylko w wieku dziecięcym bo potem to już za późno. Dzisiaj ortodoncja poszła tak do przodu, że w każdym wieku możesz mieć aparat. Wiem co mówię bo miałam założony aparat w wieku gimnazjalnym, natomiast moja pełnoletnia siostra dopiero teraz chcę poprawić wadę zgryzu i nie będzie miała z tym żadnych problemów. Będzie się leczyła w  - i powiem szczerze, że jak patrzę na ten nowy sprzęt na zdjęciu, to przyznaję, że 15 lat temu nie było takich możliwości jakie są teraz.

Także zakładaj aparat i nie patrz na wiek. Aparat będzie ci niestety na początku przeszkadzał w jedzeniu. Zęby będą tak bolały, że nie będziesz mogła nic przełknąć. Mnie ortodonta kazał też myć zęby po każdym posiłku. Jestem z tych co jedzą często małe porcje. Jak ból zębów ustał i wróciłam do swych żywieniowych zwyczajów musiałam być naprawdę konsekwentna w tym do końca. 

Do dziś pamiętam dzień w którym zdjęli mi aparat. Nigdy wcześniej ani potem nie miałam tak białych i prostych zębów. Po prostu najpiękniejszy uśmiech na świecie big_smile

6

Odp: Aparat na zęby

O zęby należy dbać w każdym wieku. Uważam, że pomaga każdemu. Od małego po dużego. Na pewno Twoje uzębienia zyska uroku. Musze się przyznać, że sama kiedyś taki nosiłam i jestem zadowolona po dzień dzisiejszy.

7

Odp: Aparat na zęby

Ja w sumie dość późno zdecydowałam się na aparat, ale faktycznie ten  potrafi pomóc. Trochę się trzeba wycierpieć, ale efekty są widoczne:)

8

Odp: Aparat na zęby

Ja niezbyt cierpiałam, ból do wytrzymania, raczej takie rwanie zębów niż prawdziwy ból... w każdym wieku można wyprostować sobie uśmiech:)

9

Odp: Aparat na zęby

mam znajomą dobrze po czterdziestce, która nosi aparat, bo już ma dość swoich krzywych zębów, podobno przed założeniem aparatu trzeba wyleczyć porządnie wszystkie zęby, a co zrobić jak ktoś ma z natury słabe, podatne na próchnicę zęby, czy aparat się utrzyma na takich połatanych plombami zębach, czy ich nie uszkodzi w jakiś sposób?

10

Odp: Aparat na zęby

nigdy nie jest za późno na prostowanie zębów. jak ja nosiłam aparat (założyłam w wieku 17 lat, zdjęłam w wieku 19) to moja ortodontka też miała aparat na zębach, a miała około 40 lat wink

11

Odp: Aparat na zęby

Aparat można założyć w każdym wieku. Ja sama osobiście znam panią po 50cte która nosiła niedawno aparat. Teraz ma piękne zęby. Jeśli mogę coś doradzić to ten gabinet . Mają świetnych specjalistów i promocje na aparaty. Jeden łuk już za 1200 zł. Myślę, ze warto sobie zafundować piękny uśmiech.

12

Odp: Aparat na zęby

Pewnie, że pomoże. Ja też nastolatką nie jestem a będę sobie zakładała aparat ortodontyczny. Jak byłam mała miałam mieć zakładany aparat stały na zęby ale nie doszło do tego, nie wiem z jakiego powodu. Nosiłam taki wyjmowany, wyglądał jak smoczek ale nie pomógł na moją wadę. Od kilku lat myślę o wyprostowaniu zębów, od paru miesięcy odkładam sobie co miesiąc pieniądze do koperty. Chciałabym założyć sobie stały aparat na zęby w Mój mąż w Olsztynie służył w wojsku i mówił mi, że słyszał od kolegów dobre opinie o ortodoncji dlatego chciałabym tam go założyć.

Ostatnio edytowany przez dorotuska (2015-11-20 17:55:08)

13

Odp: Aparat na zęby

Dla mnie nie tyle wyprostowanie zębów jest potrzebne, co wybielenie... Gdybym nie miała na co już wydać pieniędzy, to pewnie bym sobie założyła, ale nie jest to teraz dla mnie najpilniejsza sprawa...

14

Odp: Aparat na zęby

Super sprawa za moich czasów były słynne smoczki do prostowania zębów ,a teraz jak technika poszła do przodu.

15

Odp: Aparat na zęby

A tak w ogóle to gdzie leczycie zęby? znacie może ten gabinet -. Zastanawiam się nad zapisaniem do nich na wizytę. Wolałabym sprawdzić czy zęby są zdrowe...

16

Odp: Aparat na zęby

Nie te okolice , mieszkam koło Łodzi .Uważam ,że w tym wieku spokojnie możesz założyć aparat Musisz tylko liczyć się z kosztami

17

Odp: Aparat na zęby

Uważam ,że w tym wieku możesz spokojnie sobie taki aparat założyć ,wiesz co innego gdybyś miała 60 lat to nie jestem pewna .

18

Odp: Aparat na zęby

Jesteś jeszcze młoda ,nie masz co się zastanawiać ,jeśli masz kasę to owszem .

19

Odp: Aparat na zęby

Pamiętam te czasy, kiedy sama nosiłam aparat na zębach i jak bardzo się bałam, żeby po jego zdjęciu wszystko było ok. Oczywiście noszenie aparatu ma również swoje plusy i minusy. Ważne co jest dla Ciebie najważniejsze. smile

20

Odp: Aparat na zęby

Przed wstawieniem aparatu można sobie zrobić taki implant]? Lepiej chyba od razu działać kompleksowo prawda?

21

Odp: Aparat na zęby

W ty wieku to spokojnie, możesz na pewno Ci pomoże .Zastanowiłabym się mając 60 lat czy aparat pomoże?

22

Odp: Aparat na zęby

Jeśli wygląd zębów Ci przeszkadza to nic nie stoi na przeszkodzie by założyć aparat. W każdym wieku można go założyć. Twoje obawy, że ze względu na Twój wiek nic nie da jego działanie są błędne. Na początku na pewno będzie Ci ciężko się przyzwyczaić do noszenia go na zębach, ale z czasem będzie coraz lepiej. Prawdopodobnie co miesiąc będziesz musiała chodzić do ortodonty na zmianę gumek i podkręcenie aparatu. Jednak warto przemęczyć się kilka miesięcy albo lat z aparatem by później cieszyć się ładnymi zębami.

23

Odp: Aparat na zęby

Moja koleżanka zaczęła nosić aparat w wieku 27 lat i stan jej zębów znacznie się poprawił. Teraz ortodoncja potrafi zdziałać cuda i o ile finanse pozwolą, każdy z nas może miec piękny holywoodzki uśmiech : )

24

Odp: Aparat na zęby

Jedyne o co trzeba się martwić to koszta wink A po za tym w tak młodym wieku możesz śmiało założyć aparat. Pozdrawiam

25

Odp: Aparat na zęby

[quote=Kalinka01]Aparat pomaga w każdym wieku, chyba że masz na myśli czy się opłaca na starość zęby prostować wink Myślę że nie, i tak Ci niedługo same wypadną...[/quote]

Jeżeli ktoś ma 27 lat to jest stary?! Jestem w szoku...