1

Temat: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Od 1 stycznia tego roku przeszłam oficjalnie na wegetarianizm. Wcześniej od dłuższego czasu ograniczałam tylko spożycie mięsa w ilości raz na tydzień - mięso białe, ale oczywiście zdarzało się mnóstwo odstępstw od tego i nie raz w tygodniu pałaszowałam paprykarza czy nawet kiełbasę w leczu :/Okazało się jednak, że mięso można zupełnie zastąpić produktami sojowymi, które też są smaczne, ale na pewno zdrowsze i bez tych wszystkich konserwantów i hormonów, jakimi karmi się zwierzęta przed ubojem.
Obecnie po prawie 3 tygodniach tej diety mięsa mi wcale nie brakuje, czuję się lżejsza i schudłam już 1,5 kg:) Mam ładniejszą cerę, bez wyprysków i szarości, więc polecam rozważenie tej diety jako dobrej dla zdrowia i wyglądu:)

2

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Hej, to super, ja się  do tego przymierzam od paru lat, ale jakoś z mięsa najłatwiej zrobić obiad, najprościej ukroić wędlinę na kanapkę, taka dieta jednak wymaga większej uważności w przygotowaniu posiłków.

3

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Ja jednak jestem za różnorodnością w diecie, a najbardziej śmieszy mnie to, ze wegetarianie jedzą rosół z kostki warzywnej, przecież tam jest więcej chemii niż w całym kurczaku z hodowli... Albo stosują chemiczne substancje dające smak wędzonego mięsa...

4

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Z wegetarianizmu przypadły mi do gustu kiełki. Z mięsa nie zrezygnuję, z moją grupą krwi 0 to niemożliwe...  Ale jem dużo warzyw i owoców, myślę że to też zapewnia dobre samopoczucie

5

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Ja lubię produkty sojowe, często jem zamiast tradycyjnego schabowego, bo nie mają cholesterolu. Polecam też proszek Agar. Z jego dodatkiem można przyrządzać desery oraz galaretki bez użycia żelatyny.
Jest to bezbarwna, żelująca substancja z ośmiu rodzajów morskich glonów. Agar już 2 tys. lat temu był używany przez Chińczyków i Japończyków, a następnie inne narody Azji ze względu na wspaniałe wartości zdrowotne, wysoką zawartość minerałów, witamin i protein. Dzięki swojemu pochodzeniu posiada wysoką zawartość jodu, wapna i żelaza.

6

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Byłam wegetarianką przez kilka lat, ale to był okres, kiedy fascynowałam się zdrowym stylem życia, więc dbałam o to, by w diecie niczego mi nie brakowało.
Najpierw zrezygnowałam z wieprzowiny, potem całkiem odstawiłam mięso, bo ani specjalnie mi nie smakowało, ani nie uznawałam go za szczególnie zdrowe. Niestety prawdą jest to, na co niejedna osoba zwraca wegetarianom uwagę, mianowicie - chemia w warzywach i owocach. Nie da się tego całkowicie uniknąć, a częściowo tylko jeśli mamy własny ogród. Niemniej jednak to, że warzywa są nafaszerowane chemią, nie ma żadnego związku z jedzeniem czy niejedzeniem mięsa smile

Podobno nasz układ pokarmowy, zęby z krótkimi kłami, żołądek, jelita nie są ze swej natury przystosowane do spożywania mięsa. Gdyby tak było, mielibyśmy kły a la Dracula. Ponadto czytałam taką ciekawostkę: zwierzę, nawet szybko zabijane, wytwarza adrenalinę, której jakieś pozostałości znajdują się potem w mięsie i nie da się niby ich wygotować, wysmażyć, wypiec czy wymrozić... ja się nie znam, powtarzam tylko to, co czytałam, a te pozostałości mają wpływ na człowieka. Tu powinien się wypowiedzieć ktoś z wykształceniem odpowiednim, jak to jest z tymi hormonami i dlaczego, jak ulegają rozkładowi i czy rzeczywiście zwierzęce hormony oddziałują na człowieka.

Hmm... do do soi... wystarczy przeczytać etykietki produktów mięsnych - jesteśmy faszerowani soją! Jest jej dużo, wszędzie, bardzo dużo! W pasztetach i konserwach zwłaszcza. Osobiście lubię pasztety i parówki sojowe.

7

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

W liceum żeby schudnąć przez jedne wakacje postanowiłam jeść tylko owoce i warzywa... Po 4 dniach tej diety byłam taka słaba, że stwierdziłam , że jednak wolę ważyć 60 kg niż umrzeć z głodu. nie mogłabym zrezygnować z produktów zwierzęcych, może z mięsa tak, ale sera i mleka to już nie.

8

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Uwielbiam sałatki i surówki, mogę jeść nawet zamiast obiadu, mięso jem 2-3 razy w tygodniu, nie zrezygnuję, bo bym musiała gotować osobno sobie i rodzinie, ale z umiarem myślę, że nikomu nie szkodzi.

9

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Ważne, żeby nie przesadzać z czerwonym i tłustym mięsem, drobiowe nie jest tak obciążające dla organizmu.

10

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Ja polecam produkty sojowe, jako zdrowszą alternatywę dla mięsa. Sama nie jem mięsa od 1,5 roku i o wiele lepiej się czuję

11

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

[quote=milagro]Ważne, żeby nie przesadzać z czerwonym i tłustym mięsem, drobiowe nie jest tak obciążające dla organizmu.[/quote]
Młode kury są dobre, choć kiedyś nie lubiłam tongue
Zanim przeszłam na wegetarianizm przestałam jeść wieprzki.
Powiem Wam, że oprócz filetów z piersi i mielonego mięsa to nie przyrządzałam nigdy niczego mięsnego (ok, kiełbasa na gorąco) i gdybym zobaczyła surowe mięso z krwią... to ja bym tego ani nie przetworzyła ani nie zjadła.

12

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Z bladych kiełbas są tylko parówki, nie polecam ze względu na skład...

Sama jem głównie produkty roślinne, nie licząc rosołu w niedzielę i jajecznicy d czasu do czasu

13

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Ryby mają w sobie jeszcze więcej świństw niż kura czy inne zwierzęta, bo żyją w wodzie, a cały syf świata spływa gdzie? Do wód.

14

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Jeszcze te z morza czy oceanu to przynajmniej nie są karmione przez ludzi dodatkowymi świństwami, jak np. panga moczem ciężarnych kobiet...

15

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Blee... one są za to karmione ściekami z wszystkich rzek świata tongue Ryba wpływa na wszystko.

16

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

To co nam zostaje? Rybki  z własnego akwarium? wink

17

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Podobno najzdrowsza opcja to mieć własny ogródek i  żywić się tym, co w nim urośnie. Oczywiście tu też pada deszcz, a z nim samo zło skumulowane w chmurach, do których dostało się parując z ziemi big_smile
Myślę, że nasze organizmy przyzwyczajały się stopniowo do coraz większych zanieczyszczeń, dzięki czemu możemy traktować dzisiejsze ryby, warzywa i resztę jako jadalne, a nawet zdrowe big_smile

18

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

A ja się wtrącę mniej do odpowiedzi niechcemisie, a bardziej do samego tematu dlaczego warto stosować - tutaj macie bardzo ciekawe wideo [url]http://terapiasokami.pl/dr-e-biernat-kaluza-dieta-weganska-leczenie-chorob[/url] doktor Biernat-Kałuża od lat leczy SM dietą wegańską! W życiu bym nie pomyślała! Fakt że na weganizm przejść nie tak łatwo...

19

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Przed takimi dietami to chyba trzeba ostrzegać, bo organizm się wtedy pozbawia cennych składników odżywczych, co prowadzi np do anemii, osłabienia itd...

20

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Do hipowitaminozy i innych nadmiarów, niedoborów itd.

Heh, natknęłam się raz w gazecie na zabawne pytanie do weterynarza. Dziewczyna pisała, że wszyscy u niej w domu są wegetarianami i chcieliby, żeby ich pies też nim został big_smile Specjalista oczywiście odradził i tu nasuwa mi się myśl o różnicach pomiędzy wegetarianizmem narzuconym sobie w wyniku ideologii (czasami niestety niedojrzałej) i takim, który wynika jedynie z chęci zdrowszego, lżejszego  odżywiania się. Z jakichkolwiek pobudek ludzie przechodzą na ten rodzaj diety, są często uznawani za dziwaków, bo przecież diety odchudzające, choćby nie wiem jak dziwaczne, wzbudzają w innych większą akceptację niż egzotycznie brzmiące słowo "wegetarianizm".

Ponadto:
Ludzie ludziom czasami wytykają: "Nie jesz mięsa a chodzisz w skórzanych butach, nosisz skórzaną torebkę i pasek."
Inni z kolei (jak mi salowa w szpitalu) usiłują komuś wcisnąć potrawy na mięsnym wywarze uznając, że skoro nie ma w nich mięsa, to są wegetariańskie np. sos, z którego wyciągnięto kawałek wołowiny czy rosół, z którego wyłowiono kurę big_smile
No i oczywiście tradycyjne wytykanie stosowania w uprawach herbi- i pestycydów i tym podobnych, ale jak już pisałam, chemia w warzywach nie ma nic wspólnego z jedzeniem/niejedzeniem mięsa.

21

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Pewnie gdyby pies nie dostał mięsa to by zaczął polować na domowników wink

22

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Hahaha big_smile A wtedy w ludziach zrodziłaby się wola walki i zjedliby psa. Tak skończyłby się jarzynowy eksperyment.

23

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Witaj. Gratuluję Ci wyboru i życzę wytrwałości. Też kiedyś próbowałam, prawie dwa lata to trwało. Potem ciąża i inne smaki. Ale również czułam się bardzo dobrze, dieta bezmięsna cudownie oczyszcza organizm, miałam zdrowe włosy i paznokcie oraz promienną cerę.

24

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Ja nawet nie potrafię przyrządzać mięs, a zupy na kości to dla mnie obrzydliwstwo. W pasztetach i kiełbasach są "różności", że tylko wspomnę o odpadkach mielonych w konserwach. Wędliny szybko się psują, a kupione w plastrach stają się oślizgłe w dwa dni. Naprawdę... jem co mam w lodówce, ale gdybym mieszkała sama i sama kupowała jedzenie, raczej nie kusiłoby mnie, bo mięsa, które wygląda na jadalne, nie umiem przerobić na potrawę. Tak, można się nauczyć, ale sama dla siebie nie eksperymentowałabym chyba. Za to moja mama robi boskie pieczenie, mogę je jeść i jeść smile

25

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Ja w sumie prawie przeszłam na wegetarianizm w lutym wink
Jem jednak ryby, ale mało kiedy. Nawet nie mogę powiedzieć że raz w tygodniu.
Ale zdecydowanie czuję się lżejsza. Waga też spada.
O dziwo mój mąz po części też je mniej mięsa i nawet mu zbytnio nie brakuje wink

A dlaczego przeszłam, ze względu na cały syf jaki się pakuje w mięso by było świeże itp.